Jump to content



Βοηθεια με μπλε cellshock D9GTR


NIKOSE

Recommended Posts

Εχω τις παραπανω μνηνες και στα 1840 και πανω το memtest βγαζει errors..

Παιζουν με 7-7-7-21 και 2,21v...

Kαμια γνωμη-βοηθεια -αποψη???

Υποτιθεται οτι αυτα τα D9GTR των spacial edition (blue heatsinks) τραβανε πολυ........

Link to comment
Share on other sites

RMA και μεταφορα σε CORSAIR :p

μπα...αμα ειναι να κανει αλλαγη θα παει σε g.skill η στις AxeRam

Τελος παντον...το θεμα του ομως ειναι οτι δεν παιζουν....και οτι του βγαζουν σφαλματα....ο fafoylis τα εχει αφτα τα ramακια...και νομιζω τα παιζει 7-7-7 στα 1700 αποτι μου ειχε πει....:giveup:

Ας μιλισει ο ιδιος

Link to comment
Share on other sites

μπα...αμα ειναι να κανει αλλαγη θα παει σε g.skill η στις AxeRam

....Ναι σωστα μιας και οι Axeram εχουν πολυ μεγαλη γκαμα μνημων DDR3 :tw: :tomato: :tomato:

Τεσπα......:boxed:

Για να λες οτι εχεις τις μπλε τις εχεις παρει απο πλαισιο.Σωστα.Πηγαινε τες σε ενα service να τις testaroun και αν δεν δουλευουν στα specs απλα θα παρεις καινουργιο ζευγαρακι....Μην παιδευεσαι αδικα...

Link to comment
Share on other sites

....Ναι σωστα μιας και οι Axeram εχουν πολυ μεγαλη γκαμα μνημων DDR3 :tw: :tomato: :tomato:

Τεσπα......:boxed:

Για να λες οτι εχεις τις μπλε τις εχεις παρει απο πλαισιο.Σωστα.Πηγαινε τες σε ενα service να τις testaroun και αν δεν δουλευουν στα specs απλα θα παρεις καινουργιο ζευγαρακι....Μην παιδευεσαι αδικα...

χμμμμ...οιτε μεγαλη γκαμα ειχαν στις DDR2 αλλα ολοι αυτες προτειναν...

Η AxeRam ειναι σειρα...μοντελο...δεν γινεται να εχει και 498516984 διαφορετικα ramακια...στα 200 ευρω λεγεται για τα 1800...

Για δες εδω τι μας εχει γραψει ο καλος μας Γοριλακος :fun:

Δεν χρειαζονται και πολλα....:whistling

Link to comment
Share on other sites

patriot viper series with D9GTR ή g.skill 1600 HZ αλλα να σου κατσουν με GTR...

Και οι δευτερες παιζουν στα 1900 με 7-6-5-15 1Τ...

Τωρα για τις μπλε τις cellshock δεν μου αρεσαν καθόλου και μένα εντελως μαπε βγηκαν οταν δοκιμαστηκαν...Καλυτερες οι μαυρες που ειχα παρει με gtr οταν κυκλοφορησαν οι ddr3...

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις παραπανω μνηνες και στα 1840 και πανω το memtest βγαζει errors..

Παιζουν με 7-7-7-21 και 2,21v...

Kαμια γνωμη-βοηθεια -αποψη???

Υποτιθεται οτι αυτα τα D9GTR των spacial edition (blue heatsinks) τραβανε πολυ........

Νίκο δοκίμασες να δείς αν ακούνε με 6 cas ?

Στο λέω γιατί μπορεί να έχεις πέσει σε kit-άκι που ακούει 6 cas......

(αν παίζει καλά με 6 τις αγοράζω....):whistling

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου μάυρες CellShock παίζουν @ 1800 με 7-6-5-15-1Τ και 1.92 ρεύμα...

Δοκίμασε να ρίξεις λίγο το ρεύμα γιατί μπορεί να την ακούνε, και η συχνότητα που τις παίζεις και τα timings δεν είναι υπερβολικά για D9GTR.. Το ρεύμα όμως ειναι ψιλο-αρκετό...

Link to comment
Share on other sites

Το ρευμα εφτασε τοσο ψηλα, αφου διαπιστωσα οτι δεν τραβαγαν πιο χαμηλα...

Δεν πηγα κατευθειαν εκει.

GPR...δηλαδη θες να πεις οτι μπορει να μην παιζουν καλα επειδη θελουν CL6 αντι για CL7!!!!!!!!

Θα δικιμασω παντως...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.