Jump to content



δεν μπορώ να διαγράψω από τον σκληρό μου αρχεία .MOV


Recommended Posts

Εδώ και κάτι μέρες δεν ξέρω τι γίνετε αλλα κάτι αρχεία video σε .MOV δεν μπορώ να τα διαγράψω με τίποτα κάνω restart και πάλι δεν μπορώ..

καμια ιδέα ρε παιδιά?

δεν μου λέει ότι χρησιμοποιούνται από κάποιο πρόγραμμα..

απλά πάει να τα διαγράψει και μένει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα προγραμμά που λέγετε unlocker (απο εδώ:http://ccollomb.free.fr/unlocker/) είναι free.Διάβασε πως λειτουργεί (είναι πανεύκολο) και τελείωσε η υπόθεση!

Αλλιώς μπες σε safe mode και δοκίμασε να δείς αν θα διαγραφούν!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μπεις σε safe mode και να το διαγραψεις, και μετα κανονικα restert.

Μου εχει τυχει και μενα, κατι αρχεια (ακομα και σε safe mode) να μη σβηνονται...και καποια στιγμη που εγινε format...μονο τοτε ησυχασα...

Το λογικο ειναι ..- απο οσο μπορω να καταλαβω, οτι καποιο προγραμμα τα εχει δεσμευμενα στη μνημη, ή οτι γενικα τρεχουν στη μνημη του pc και δε στα σβηνει.

Στη δικη σου περιπτωση τα .mov αρχεια ειναι αρχεια video που παιζουν αποκλειστικα με quick time player..

Δες αν καποιο προγραμμα που εχεις το εχει ενσωματωμενο το quick time (θεωρωντας οτι αυτο ευθυνεται που τα κραταει στη μνημη του και το pc θεωρει οτι τα απασχολει) ή σε μια πιο απλη κατασταση, αν τυχον εχεις εγκαταστησει το quick time, δοκιμασε ενα uninstall.

Τωρα ...αν δεν ευθυνεται το προγραμμα αυτο συγκεκριμενα..δε ξερω ποιο ειναι υπαιτιο..(σκεψου απο ποτε αρχισε να στο κανει αυτο) και σε μια τελικη αν δεν ειναι ενοχλητικα..αστα εκει..

Και αν δε σε βοηθησα ως εδω...:spell: τοτε ο γουγλης (lol google) ισως μπορεσει ή καποιο παλληκαρι εδω μεσα.

Τα λεμε..:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι έχει ένα κόλλημα ο windows explorer στο να σβήσει αρχεία avi όταν τα έχεις σε thumbnail view. Για δες μήπως έχεις το ίδιο θέμα.

http://www.ghacks.net/2006/04/28/how-to-fix-the-cannot-delete-avi-bug-in-windows-xp/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.