Jump to content



ΤΙ είναι αυτό?....


hipro5

Recommended Posts

ΤΙ είναι αυτό και γιατί έχει τόσο ενδιαφέρον (για 'μένα) και ασχολούμαι μαζί του??........ :D :whistling

Όποιος το βρει (εξαιρούνται αυτοί που μπαινοβγαίνουν στο μαγαζί μου απ'τις απαντήσεις :p ), κερδίζει τσίχλα........ :p

ΤΙ ετοιμάζει πάλι αυτός ο τρελός??..... :rofl::boxed:

Mod_1.jpg

Mod_2.jpg

Mod_3.jpg

Mod_4.jpg

Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία...... Ευχαριστώ...... :daisy: :red:

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Voltage regulator?

Ωπ δεν ειδα τον αποπανω.Ελα ρε τωρα.Hiprο ειναι δικια σου κατασκευη? ή οχι.(απο οτι βλεπω δεν πρεπει λογω του foxconn)

επισης μου φαινετε ή στα ριστερα ειναι υποδοχη για ram socket?

Link to comment
Share on other sites

Voltage regulator?

Ωπ δεν ειδα τον αποπανω.Ελα ρε τωρα.Hiprο ειναι δικια σου κατασκευη? ή οχι.(απο οτι βλεπω δεν πρεπει λογω του foxconn)

Όχι το PCB δεν είναι δικιά μου κατασκευή......Είναι της Voltera που κατασκευάζει τα Digital κυκλώματα για VCore CPUs και καρτών γραφικών......

Το μικρό πλακετάκι που "κάθεται" μέσα στο CPU Slot είναι της FOXCONN και "παρομοιάζει" έναν επεξεργαστή.... ;)

Link to comment
Share on other sites

καρτα PCI που δεχετε 2ο cpu ? :p τι ειναι 8α μας κουφανεις ? κατι που ακυρωνει το socket των mobo για να μπενει πιο ευκολα το κανιστρο ? και δινει απειρα ρευματα ξερω γω ? ανεξαρτητα απο το mobo ?

Link to comment
Share on other sites

CPU LOAD PCB.Μηπως pcb για να εχεις load στον cpu για δοκιμη ψυκτρων?

Όχι βρε..... :D

Να σας το κάνω λίγο πιο εύκολο..... Αυτό είναι ένα "Reference PCB" για VCore που δίνει η Voltera σε εταιρίες κατασκευής μητρικών/καρτών γραφικών μαζί με τα σχέδια του για να το "ενσωματώνουν" αυτές οι εταιρίες είτε σε μητρικές είτε σε κάρτες γραφικών (πιο λίγα phases)......

Εμένα που θα μου χρησιμεύσει?.... :p

EDIT: Τα dip-switches (μικροδιακοπτάκια - κόκκινα) δεξιά της πλακέτας είναι για να επιλέγεις το VCore που παράγει.... ;)

.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια wild guess, ειναι ενα pcb το οποιο μπαινει πανω ο cpu αλλα σου δινει την δυνατοτητα να δωσεις οσο vcore θελεις ανεξαρτητα τη mobo(τωρα πως συνδεεται δεν ξερω!)

(Sorry αλλα και εγω noob ειμαι και συγνωμη αν ειμαι πολυ εξω απο το θεμα και τα ποστς μου θεωρουνται spam και παλι sorry)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.