Jump to content



ΤΙ είναι αυτό?....


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

ωχ!!!!συνδεση με καρτα γραφικων βλεπω...Μην μου πεις οτι εχει να κανει με τα τρελλα που υποσχονται οι εταιριες καρτων γραφικων για επεξεργασια στις καρτες γραφικων (του στυλ πχ φολντινγκ στις καρτες γραφικων) και θα τρεξεις πχ σουπερ πι 1Μ με την καρτα γραφικων???

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!!!συνδεση με καρτα γραφικων βλεπω...Μην μου πεις οτι εχει να κανει με τα τρελλα που υποσχονται οι εταιριες καρτων γραφικων για επεξεργασια στις καρτες γραφικων (του στυλ πχ φολντινγκ στις καρτες γραφικων) και θα τρεξεις πχ σουπερ πι 1Μ με την καρτα γραφικων???

Καθαρα για ρευμα ειναι, αλλα για που???

Λογικα θα κανει και σε επεξεργ. και σε καρτες...

ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΟΛΕΕΕΕΕ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάτι πάει να γίνει...... :D

Ναι θα τροφοδοτήσω μ'αυτό κάρτα γραφικών γιατί ΟΥΤΕ το onboard κύκλωμά της δε φτάνει (κλέφτες), ΑΛΛΑ προπάντων να ΜΗΝ έχω ΟΥΤΕ Vdroop, ΟΥΤΕ Overvoltage και Overcurrent protections και μου κλείνουν οι κάρτες από τέτοιες μαμακίες....... :nothing:

Βλέπετε από ψύξη με αέρα έχω δοκιμάσει τα πάντα, και μιά και θα τις παίξω με άζωτο τώρα, είπα να τους χώσω και σωστό VGPU...... ;)

P5232783.jpg

P5242789.jpg

P5242790.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι........Πες μάρκα και γεύση........ :D

Ειναι κατι καινουριες φιλε...

Λεγονται ΑΤΙ, και εχουν γευση LN2...:smoke:

Καλη συνεχεια μεγαλε, και ξεσκισε τες στα ρεκορ... :upside:

Link to comment
Share on other sites

μια δυσκολη ερωτηση :

οταν δινεις εξωτερικη ταση απο μεμονομενο κυκλωμα , αν εχω καταλαβει καλα ΔΕΝ κοβεις την μαμισια ταση .οκ?

το ερωτημα μου λοιπον ειναι

εκει που το native κυκλωμα δινει ας πουμε 1,3 βολτ εσυ με εξωτερικη τροφοδοσια δινεις στο τελος αυτου του κυκλωματος (δλδ πριν ακριβως απο τον πυρηνα) 1,5 βολτ ας πουμε

αρα στο τελικο πιν εφοσον τα 2 κυκλωματα ειναι ενωμενα ακομα μεταξυ τους συμβαινει το οξυμωρο να συνυπαρχουν 2 διαφορετικες τασεις

αυτο πρακτικα δεν γινεται και το λογικο ειναι να επικρατει η μεγαλυτερη

μεχρι εδω καλα

αναρωτιεμαι ομως στο αλλο κυκλωμα τι συμβαινει?

το δυναμικο της γραμμης Vcore θα ειναι 1,3 βολτ παραπανω απο τη γη και ταυτοχρονα εκει ακριβως πεφαρμοζεται ενα δυναμικο ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΟ απο 1,3 βολτ κατα 0,2 βολτ

το λογικο δεν ειναι να προσπαθει το εξωτερικο τροφοδοτικο να "περασει" ενα ρευμα ΠΡΟΣ την γραμμη των 1,3 βολτ λογω του οτι υπαρχει μια δοαφορα δυναμικου 0,2 βολτ?

δλδ αν σκεφτομαι σωστα το εξωτερικο κυκλωμα θαπρεπε να δινει ναι μεν στον πυρηνα την ταση που θελουμε αλλα ταυτοχρονα προσπαθει να περασει ενα ρευμα και στην μαμα γραμμη ΑΝΑΠΟΔΑ

θεωρητικα για να μην γινοταν αυτο θαπρεπε να υπαρχει εκει μια διοδος

αλλα οι εντασεις ειναι μεγαλες και νομιζω δεν θα μπορουσε να γινει αυτο με μια απλη διοδο...

σε παρακαλω γιωργο να μου απαντησεις γιατι τοχω απορια και δεν μπορω με οσα ξερω να βρω τη λυση

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.