Jump to content



Νεα συνδεση


giorgos th.

Recommended Posts

Γεια χαρααααααααα....

λοιπον παιδες ηρθε η ωρα να μετακομισω και αυτο συνεπαγεται σε καινουργια γραμμη,παροχο κλπ κλπ...

επειδη τωρα στο σπιτι παιζουμε με κλασσικο ΟΤΕ+conn-x και εχω παρα μα παρα πολυ καιρο να ασχοληθω μ`αυτα τι εχει κυκλοφορησει που να φοριεται πολυ τελευταια?

κατι OTE all in 1 βλεπω κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα θα βαλεις 2 σε 1 δλδ σταθερω και internet απο ιδιο παρωχο.

Της forthnet ειναι 40 ευρο και το connex Talk οπως λεγαιται το πακετακι ειναι στα 38+15 το παγιο...

Εφοσον εισαι Αθηνα διαλαγεις οποια προσφορα σου αρεσει περισοτερο και βαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει να μείνεις χωρίς τηλέφωνο ή και ίντερνετ για κάμποσο καιρό, και είσαι άνθρωπος περιπετειώδης χωρίς να σε ενδιαφέρει τι σου ξημερώνει την επόμενη μέρα, πήγαινε σε κάποιον εναλλακτικό. Αλλιώς ΟΤΕ:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει να μείνεις χωρίς τηλέφωνο ή και ίντερνετ για κάμποσο καιρό, και είσαι άνθρωπος περιπετειώδης χωρίς να σε ενδιαφέρει τι σου ξημερώνει την επόμενη μέρα, πήγαινε σε κάποιον εναλλακτικό. Αλλιώς ΟΤΕ:hehe:

:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

με το double play δεν θα ειμαι καλα?

καλα λογια γενικα ακουγονται...

α και ειμαι γυρω στα 1.8km απο το dslam του ΟΤΕ.

Πως το ξερεις George?:D

Double Play απο Σεπτεμβριο εδω.

Κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κυψελη δεν μενεις ρε?

Στα Πατησια θα πας. Εμενα κλειδωνει στα 18.

Δεν εμεινα ουτε μια μερα χωρις τηλεφωνο. Εκανε βεβαια ΑΚΡΙΒΩΣ 2 μηνες να συνδεθει. Κανενα παραπονο απο forth στο internet.

Προβληματα με τηλεφωνο ΚΑΝΕΝΑ σοβαρο.

το μονο που μπορω να διαμαρτυτηθω ειναι οτι 1 στις 10 οταν σε παιρνουνε αλλοι μπορει να πεσει η γραμμη στα 2λεπτα. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, αλλα δεν το θεωρω τυχαιο.

Το αλλο ειναι οτι η forth (λογικα) πρεπει να εχει δωσει σε καθε τελειωμενη εταιρια το τηλεφωνο μου, γιατι απο τοτε που περασα σε αυτους με εχουν παρει 3 τηλεφωνο να μου πουλησουνε πραγματα. Δεν με ενδιαφερει γιατι απλα τους το κλεινω και γενικα δεν πολυχρησιμοποιω τηλ. Ειμαι στο απλα ιντερνετ 24ΜΒΡ@24 euro.

Bottom line πληρωνω για ιντερνετ και εχω μια χαρα ιντερνετ για 24 ευρω. Για 20 ευρω παραπανω/μηνα ΑΝ πηγαινα στον ΟΤΕ και υποθεσουμε οτι ολα δουλευαν τελεια, τα μικροπροβληματα που εχω ΔΕΝ τα αξιζουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει να μείνεις χωρίς τηλέφωνο ή και ίντερνετ για κάμποσο καιρό, και είσαι άνθρωπος περιπετειώδης χωρίς να σε ενδιαφέρει τι σου ξημερώνει την επόμενη μέρα, πήγαινε σε κάποιον εναλλακτικό. Αλλιώς ΟΤΕ:hehe:

:TD::TD::TD:

χαχαχαχαχ τον ειδαμε και αυτο....................:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βάλε Forthnet. Εγώ έχω το 2play Economy(έως 24mbit και 1 mbit upload με κανονική χρώση τηλεφωνικών κλησεων) με 25 ευρω το μήνα χωρίς πάγιο ΟΤΕ. Πιάνω μεχρι 12 mbit αλλά οκ μην είμαστε και πλεονεκτες. Υπάρχει και το Full με 39 ευρω το μήνα με δωρεάν τις τηλεφωνικές κλήσεις.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

..λοιπόν Γιωργαρα επειδή έχω ασχοληθεί εκτεταμένα με το θέμα adsl στην περιοχή μας και όταν ήμουν στο κέντρο Πατήσια και τώρα που είμαι Πεδίον Άρεως θα σου έλεγα να μην μπλέξεις με εναλλακτικό στην περιοχή αυτή...βάλε ΟΤΕ που το ενεργοποιούν σε 7 μέρες και θα είσαι κομπλέ....δεν νομίζω ότι αξίζει για 15€ το μηνά να φας κανα πακέτο!! .. ..εγώ την πάτησα με 2 ενναλακτικούς και μετά έβαλα μυαλό!!

...πόσο attenuation έχεις τώρα και τι ταχύτητα??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν σηκώνει το θέμα άλλη αναβολή, αποφάσισα να προχπρήσω και εγώ σε ένα πακέτο σύνδεσης. Αυτήν τη στιγμή είμαι με AltecTel 1mb dsl και σταθερό ΟΤΕ.

Δεν ξέρω κατά πόσο ωρίμασαν τα πράγματα με τους παρόχους ως προς την ποιότητα γραμμών και εξηπηρέτηση πελατών. Πρωτίστως με ενδιαφέρουν οι δωρεάν αστικές/υπεραστικές κλήσεις, και κατόπιν η "μεγάλη" ταχύτητα στο NET. Δεν μπορώ να πω ότι έχω ανάγκη τα 24mb...Δεν θα έλεγα το ίδιο και για το 1mb upload...

Φυσικά υποψήφιοι είναι: HOL, 4net, vodafone, OTE.

Οι λογαριασμοί που κάνω τώρα μόνο για τηλέφωνο είναι στα 130-170 ευρώ το δίμηνο.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.