Jump to content



Πρόβλημα (πιθανόν με CPU)


RGR

Recommended Posts

δεν είναι θέμα τρόπου εκκίνησης. Όπως και να τον ανοίξω το ίδια κάνει. Ασε που και να ανοίξει σε 2-3 ωρες κλείνει. Απ' οτι βλέπω και στο LCD Poster της ASUS (που επιτέλους το βρήκα) Οταν ξεκινάει τσεκάρει κανονηκά τα πάντα, όταν δεν ξεκινάει δεν τσεκάρει τίποτα... ο΄τε καν τη cpu. Οπότε ή ρεύμα δε παίρνει καλό κ δεν ξεκινάει καν έλεγχο άρα PSU ή η ΜοΒο θα φύγει RMA Πολύ νωρίς...

ακουμε που σου λεω το εχω παθει αν θες δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα Bios Update (ορεξη βραδιάτικα...) δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι, με αρκετό ζόρι τον ξεκίνησα, θα δείξει το πρωί που θα σηκωθώ για δουλειά αν είναι ανοιχτός... Ο θεός να βάλει το χέρι του... :help:

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Πάλι έσβησε :TD:

Σε παρόμοια φάση ανακαλύψαμε τελικά ότι μάλλον ήταν ο επεξεργαστής γιατί συνέχισε να το κάνει ακόμα και μετά από αλλαγή μητρικής. Κάθε περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλε αν και καπωσ κατηηστεριμενα, αλλα τωρα ετυχε να διαωασο το post σου. Ειχα και εγω το ιδιο προωήμα με εσενα με το 750 της evga που πλεον δεν το εχω. Το προβλημα σε εμενα ηταν η μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με τον 8500 εχει σταματήσει να επανεκκινεί. Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί αν χρειάζομαι κάτι άλλο εκτός απο το καλώδιο για να συνδέσω το μόνιτορ με την HDMI...?

Έχω και D-Sub to HDMI και HDMI to HDMI καλώδιο και δεν έχω εικόνα απο κανένα... Απο την οθόνη το ρυθμίζω κανονηκά ανάλογα με το καλώδιο που χρησημοποιώ (D-Sub ή HDMI)

Έγινε και αυτό... To refresh rate είναι στα 60Ηz ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ... :slap: Ακόμα και στο 3ο μου pc με την 1650Pro στα 75 παίζει οπότε δεν έχει πρόβλημα η οθόνη...

Θα τον κάνω κομμάτια μου φαίνεται και θα τον πετάξω απο το παράθυρο... Ισόγειο μένω οπότε οσοι ενδιαφέρονται ας περάσουν μια βόλτα εξω απο το σπίτι μου :)

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι που πρέπει να το πω για να μη τρελαθώ.. Ξαναέβαλα τον παλιό επεξ. εδω και μια βδομάδα (οπότε και είμαι με το σύστημα ακριβώς όπως όταν επανεκκινούσε) και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... Τώρα γιατί το έκανα αυτό... Περιέργεια.

Είμαι σε κατάσταση που λεω τώρα πως αν ΔΕΝ επανεκκινήσει με την παλιά CPU θα τον σπάσω...

Καλά τα λέει η γιαγιά μου ''μηχανήματα του διαβόλου'' ...

Link to comment
Share on other sites

lol ναι.. Δε λες τίποτα... Σα να μου λέει ''πάρτο απόφαση και πέταξεμε... ΠΑΡΕ ΚΕΝΟΥΡΙΟ PC ΤΩΡΑ'' και εντομεταξύ δεν εχω προλάβει να κλοκάρω ακόμα ουτε τον 8500 ούτε την GX2... ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.