Jump to content



Μια DSLR για τον semi-noob


Recommended Posts

Πήγα και την είδα NTG (thank's man) και ήμουν έτοιμος να τη αγοράσω από media-markt στα 350, αλλά δεν είχε στοκ....:mad: Και πάνω που άρχισα να διαβάζω reviews και να καταλαβαίνω ότι θέλω ΚΑΙ τον 18-200VR για all-around χρήση, αλλά δεν μπορούσα να πάω τόσο ψηλά χωρίς να έχω επαφή με το άθλημα...τσουπ! βρίσκω καταχωνιασμένη μια ΖΕΝΙΤ 122 του πατέρα μου φιλμάτη... η οποία ήταν ξεχασμένη από όλους!

Πήγα σε ένα φωτογραφείο της γειτονιάς μου, πήρα φιλμάκι, μου είπε και ελάχιστα (πολύ βασικά) πράγματα η πωλήτρια και ξεκίνησα να βγάζω φωτό... Αύριο θα εμφανίσω το πρώτο φιλμ...:clap::clap: Αν δω ότι τα καταφέρνω θα πάω για μια D80..( την έπιασα στα χέρια μου και έπαθα πλάκα...)

Απλά μια ερώτηση ρε παίδες ισχύουν τα ίδια πράγματα για slr και dslr; Και αν εχετε υπ' όψιν σας κάνα καλό link για... αρχάριους:hehe:

Link to comment
Share on other sites

@biker γιατί δεν κοιτάς και την K100d της pentax;

Τη βρίκα στα multi στα 300 euro.

Χώρια που έχει και φτηνότερους φακούς.

Για τα λεφτά της και την κατηγορία που προορίζεται είναι λουκουμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.