Jump to content



Βοήθεια με Dominator 1800!!!!


r0y4ax

Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
δοκιμασε με 2 και το κοιταμε για τα 4 ναι εχουνε διαφορες στα ρευματα του nb

Λοιπόν ολα οκ!!!Κατ αρχην αλλαξα θέση την καρτα και το πρόβλημα της θερμοκρασιας διορθωθηκε.Επειτα εκανα και ενα formataki και όλα πλέον απο οτι φαίνεται λειτουργουν κανονικα.

Τωρα εχω πάνω τις 2 μονο μνημες οπως μου είπες με τα settings kai ta timings που μου έδωσες και ολα οκ προς το παρών.Το θέμα μου ειναι οτι δεν ειχα καμια διαφορα στο 3DM06.Το ιδιο σκορ έβγαλα και 100 πόντους λιγότερους για την ακρίβεια απο την CORSAIR 1600 cl7 !!!!:spam: Είναι λογικο αυτο?

Σήμερα λεω να βαλω και τα αλλα 2 sticks μηπως και δω ετσι διαφορά.

Εχετε μηπως κατι να μου προτείνετε?????

Link to comment
Share on other sites

εχω να σε προτεινω να σταματησεις να ελπιζεις μηπως δεις διαφορα :p ειναι ελαχιστες εως μηδαμινες οι διαφορες... και το αν εχεις 2gb η 4gb δεν εχει καμια σχεση με το score που βγαζει το 06. σκεψου οτι απο 1600 σε 1800 μιλαμε ΑΠΛΑ για καποια nanosecond latency λιγοτερο και λιγο μεγαλυτερο read write. δεν ειναι κατι τοσο σπουδαιο. ειδικα στο 06 που προαναφερες

Link to comment
Share on other sites

εχω να σε προτεινω να σταματησεις να ελπιζεις μηπως δεις διαφορα :p ειναι ελαχιστες εως μηδαμινες οι διαφορες... και το αν εχεις 2gb η 4gb δεν εχει καμια σχεση με το score που βγαζει το 06. σκεψου οτι απο 1600 σε 1800 μιλαμε ΑΠΛΑ για καποια nanosecond latency λιγοτερο και λιγο μεγαλυτερο read write. δεν ειναι κατι τοσο σπουδαιο. ειδικα στο 06 που προαναφερες

Δηλαδή μνήμες που κοστίζουν 330 € (DOMINATOR 1800) και οι αλλες (CORSAIR 1600 CL7 XMP) που κοστίζουν 180-200 € δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην απόδοση?????

Ε τοτε γιατι να κρατήσω τα 4 gb απο τις dominator kai να μη πάρω αλλα 2 gb απο τις 1600 που βγαίνουν μισή τιμή ρε φίλε???Υπάρχει κανας σοβαρός λόγος???

Link to comment
Share on other sites

εσυ απο τα λευτα και μονο κρινεις την αποδοση ρε φιλε ? ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΙ ΜΕΓΑΛΕΣ δηλαδη. ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ. και οσον αναφορα τα bench θα τις δεις μονο σε 2d benches και ισως σε κανα 01 και aquamark

Link to comment
Share on other sites

Πέτρος.. ο bousbas ακα Γρηγόρης έχει τρελαθεί που δεν μπορεί να ανεβάσει πάνω απο 21.000 στο 3d mark ενώ έχει δώσει κανα 2-3 χιλιάρικα... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Γρηγόρη... ασε της μνήμες και περίμενε της 4870χ2.. αντε και σε CFx :laughing:

Link to comment
Share on other sites

εσυ απο τα λευτα και μονο κρινεις την αποδοση ρε φιλε ? ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΙ ΜΕΓΑΛΕΣ δηλαδη. ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ. και οσον αναφορα τα bench θα τις δεις μονο σε 2d benches και ισως σε κανα 01 και aquamark
Πέτρος.. ο bousbas ακα Γρηγόρης έχει τρελαθεί που δεν μπορεί να ανεβάσει πάνω απο 21.000 στο 3d mark ενώ έχει δώσει κανα 2-3 χιλιάρικα... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Γρηγόρη... ασε της μνήμες και περίμενε της 4870χ2.. αντε και σε CFx :laughing:

:):)

Κατ αρχην Σταυρο δες τι θα κανεις με τις 1532 βίδες που εχεις να βαλεις ακομα στο συστημα σου και ασε μας στον πονο μας!!!!!

Απο κει και περα προτείνω σε όλους τους DDR3 RAMGUYS που θέλουν να αγοράσουν μνήμες να πάρουν OCZ στα 1066 η αντε και στα 1333.Μην πετάτε τα λεφτα σας αδικα αφου δεν παιζει και πολύ ρολο απο οτι κατάλαβα!!! :lock:

Τα λεμε παίδες :happy2:

Link to comment
Share on other sites

οι 1333 και οι 1066 που λες ειναι χειροτερες απο τις ddr2 :p μην την ψαχνεις ιδιαιτερα. βρες τι καλυπτει εσενα και ασε οι αλλοι να κανουνε οτι θελουν. οι ddr3 για καποιον που θελει το απολυτο ειναι οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

οι 1333 και οι 1066 που λες ειναι χειροτερες απο τις ddr2 :p μην την ψαχνεις ιδιαιτερα. βρες τι καλυπτει εσενα και ασε οι αλλοι να κανουνε οτι θελουν. οι ddr3 για καποιον που θελει το απολυτο ειναι οτι πρεπει.

Καλά ρε φίλε μη στραβώνεις κιολας!!Μια πλακα εκανα για αυτο που ειπες πιο πάνω!!Εννοειται οτι ειναι καλυτερα

οσο μεγαλυτερη ραμ εχεις και κυριως να ειναι απολυτa συμβατες με το mobo!! Θα δοκιμάσω σήμερα και με τα 4 ντιμακια μαζι και θα ποσταρω το βραδυ τα αποτελεσματα η τα τυχον προβλήματα που μπορει να εχω παλι μηπως μπορεσεις να με βοηθησεις!!Τα λεμε και ευχαριστω για ολα!!:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.