Jump to content



FLATOUT ULTIMATE CARNAGE


neuromancer

Recommended Posts

Δοκίμασα χτες το Flatout... επαιξα κανα 20λεπτο, 1680χ1050 fullαριστό με off antialiasing. Καλά πήγαινε αλλά μου έλειψε η ελευθερία του Carmaggedon που πήγαινες όπου γούσταρες και είχε κορυφαία power-ups. Μετά έφαγα ένα ξεγυρισμένο BSOD από τους κωλοdrivers της nVidia, πήρα και το RAID στο χέρι (ευτυχώς μόνο rebuild ήθελε για να επανέθλει) και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα. Θα το σκεφτώ πολύ για nVidia ξανά.... ανίκανοι!

Link to comment
Share on other sites

Μια ωρίστα ακόμη.. error/trouble free. Κλασικά, TV και Kaspersky κομμένα. Καλό το game, ευχάριστο, λίγο consolιάρικο στο χειρισμό (χωρίς να είναι κακό αυτό) αλλά δε νομίζω να το αντέξω μέχρι το τέλος πριν γίνει μονότονο. Για περιστασιακό "οδήγημα" ίσως μείνει στο δίσκο λίγο παραπάνω. Από άλλα που έχω δεί, το DiRT είναι ανώτερο στο ρεαλισμό (το Flatout ψευδίζει λίγο) αλλά δεν έχει το fun-fuctor του FlatOut.

Εξακολουθώ να θεωρώ τα Carmaggedon κλάσεις ανώτερα.

Ανέβασα 2x antialiasing και 4x anisotropic και είμαι στα 40-50 fps με 1680x1050. Πολύ καλά!

Τι κάρτες έχετε ρε παιδιά! Σε μένα με Athlon X2 6000, Nvidia 7950 και 4GB μνήμη δεν παίζει με τίποτα. Ξεκινάει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά παύση για 5δευτ. και πάει λέγοντας!

Σα να τρέχεις κάτι στο background που σε γονατίζει ακούγεται....

Σε τι ανάλυση παίζεις? Κόψε τα antialiasing και anisotropy φίλτρα τελείως, ρίξε και λίγο ανάλυση να δεις μήπως πάει καλύτερα (αν και μάλλον κάτι άλλο φταίει....)

Link to comment
Share on other sites

To indexing service το έχεις ενεργό? Μήπως έβαλες πρόσφατα το Microsoft Search v.4 ? Μήπως έχεις κανένα virus/trojan που σου τρώει πόρους? Μήπως έχεις ανοιχτό web και κατεβάζεις με χίλια?

Link to comment
Share on other sites

To indexing service το έχεις ενεργό? Μήπως έβαλες πρόσφατα το Microsoft Search v.4 ? Μήπως έχεις κανένα virus/trojan που σου τρώει πόρους? Μήπως έχεις ανοιχτό web και κατεβάζεις με χίλια?

Το indexing είναι ανοιχτό! Τα άλλα όλα που αναφέρεις όχι!

Θα δοκιμάσω να το απενεργοποιήσω και θα αναφέρω τα αποτελέσματα!

Πάντως είναι παράξενο αν είναι αυτό καθώς δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Μιλάμε για πολύ χάλι...

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναδει τετοιο περιστατικο και εφταιγε η καρτα τηλεορασης....

εγω παντως και 10 ωρες να παιζω συνεχομενα προβλημα δεν εχω....

α..και εχω nvidia..

Στο τέλος θα πρέπει να κάνουμε τάμα για παίξουν...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει - κοντεύω να το τελειώσω.

Βέβαια περίμενα περισσότερα στον τομέα fun. Αν βάλω 10 στο Carmaggedon, αυτό με δυσκολία παίρνει 8. Δε μιλάω για γραφικά και τέτοια. Ικανοποιητικά είναι, όπως και η ταχύτητα/frames. Περίμενα όμως περισσότερη πλάκα. Δηλαδή αν βγάλω το nitro που σου επιτρέπει να κάνεις μερικές καλές παλαβομάρες, μετά τίποτα... ούτε να το κόψεις μέσα από τα χωράφια.... ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το ξαναέτρεξα λίγο τσιτωμένο (260GΤΧ γαρ)... σα νεράκι τρέχει.

Πιο πολύ απ'όλα όμως γούσταρα τα τραγουδάκια που έχει συνοδεία. Έχει καλές rockιές, ευχάριστα κομμάτια με ρυθμό και beat. Είναι κάμποσα mp3 files σε folder της εγκατάστασης. Τα τσίμπισα και ετοιμάζεται CD για το αυτοκίνητο... :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.