Jump to content



Πρόβλημα με Asus Striker Extreme(?) Βοήθεια παρακαλώ!


dimpar

Recommended Posts

Αφού τη γλωσσόφαγα κι εγώ τη δικιά μου (Striker II Formula όμως) παρουσίασε πρόβλημα..Ενώ ανάβει δε δίνει σήμα στην οθόνη και οι ανεμιστήρες των καρτών γραφικών δουλεύουν συνεχώς στο full.Αυτό το παρουσίασε στο ξεκάρφωτο χωρίς κάποιο O/c :( Στη debug οθονίτσα κολλάει στο pci init χωρίς να αναφέρεται τίποτα στο Manual. :( Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο κατάλαβα οι μνήμες ήταν..Τις άλλαξα slot και δεν έπαιρνε σήμα και πάλι η οθόνη..Έβαλα κάτι άλλες ram και δούλεψαν όλα κανονικά..Άρα μνήμες :rip: Και ήταν αγορασμένες απο e-shop :cry: (μόνο εκεί τις έβρισκα :( ) Να δώ τώρα πότε θα ξεμπλέξω...

Link to comment
Share on other sites

Θα τις πάω στο Πλαίσιο για έναν έλεγχο αύριο το πρωί πρίν αρχίσω το τρέξιμο με το e-shop να δώ αν όντως φταίνε οι μνήμες ή πέχτηκε τίποτα με τη μητρική.Αν μου πούν οτι είναι dead....wish me luck :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στο Πλαίσιο πρώτα; Αφού έβαλες άλλες μνήμες και έπαιξε τις πας στο e-shop και τελείωσε. Ψήνεσαι να πληρώσεις τσάμπα τεχνικό έλεγχο αφού τον έκανες μόνος σου;

Link to comment
Share on other sites

Απλα προσπαθώ να βεβαιωθώ 101% γιατι είναι πολύ κουραστικό να φύγω απο Περιστέρι (Λόφο Αξιωμ.) και να τρέχω στο κοντινότερο e-shop point (Στουρνάρη).. :( Τέσπα...Έκανα αίτηση για RMA και αύριο λογικά θα μου πούν τι θα γίνει.. Πφ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στο Πλαίσιο πρώτα; Αφού έβαλες άλλες μνήμες και έπαιξε τις πας στο e-shop και τελείωσε. Ψήνεσαι να πληρώσεις τσάμπα τεχνικό έλεγχο αφού τον έκανες μόνος σου;

Αυτό ακριβώς. Γιατί να πληρώσεις αφού είδες ότι είναι ελλατωματικές.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις τι φταίει με την striker...

Νομίζω πως έχει δίκιο που θέλει να δοκιμάσει πρώτα τις μνήμες πριν μπλέξει με rma από eshop.

Μόνο που αντί να πάει πλαίσιο, να πάει στο Pc ενός φίλου του να τις τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.