Jump to content



Nεο gaming pc εως 1400 ευρο


afanas777

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
Και εγω ετσι ελεγα στην αρχη,αλλα η gtx260 εχει λιγοτερο καταναλωση,καλυτερη ψυξη και κανεις o/c ποιο ευκολα. Ασε που δεν εμπιστευομαι τους drivers της ati

Με τα ίδια λεφτά που θές για την 260 παίρνεις μια 4870, μιας accelero s2, έναν 120άρη της προκοπής (ή το turbo mode της) και έχεις πιο γρήγορη κάρτα, που κάνει καλό OC και είναι πιο κρύα από την 260. Από εκεί και πέρα, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα για drivers κτλ, το θέμα είναι να σε καλύψει η κάρτα που θα πάρεις. Και οι 2 σε καλύπτουν οπότε διαλέγεις και παίρνεις...:T:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι ελεγα στην αρχη,αλλα η gtx260 εχει λιγοτερο καταναλωση,καλυτερη ψυξη και κανεις o/c ποιο ευκολα. Ασε που δεν εμπιστευομαι τους drivers της ati

+1 συμφωνω στα περισσοτερα που ειπες

οχι GTX260 για κανενα λογο

στα ιδια και λιγοτερα λεφτα παιρνεις την τουμπανιαρα 4870!

Dante80: Με τα ίδια λεφτά που θές για την 260 παίρνεις μια 4870, μιας accelero s2, έναν 120άρη της προκοπής (ή το turbo mode της) και έχεις πιο γρήγορη κάρτα, που κάνει καλό OC και είναι πιο κρύα από την 260. Από εκεί και πέρα, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα για drivers κτλ, το θέμα είναι να σε καλύψει η κάρτα που θα πάρεις. Και οι 2 σε καλύπτουν οπότε διαλέγεις και παίρνεις...

Εκτος στα οσα ηδη αναφερε ο afanas

1) Δεν αναφερει πουθενα οτι σκοπευει να μονταρει

2) Η μια εχει 856 μνημη και η αλλη μονο 512 μνημη...

3) Τα drivers της ΑΤΙ δεν ειναι χαλια ειναι ομως κλασης κατωτερα απο της nvidia με κατα μεσο ορο περισσοτερα προβληματα στα παιχνιδια

4) H Nvidia εχει πληρη υποστηριξη για PhysX

4) Η 4870 ειναι λιγο πιο γρηγορη με AA αλλα υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις παιχνιδιων οπου η καρτα της ATI εχει προβλημα στο να αποδοση σωστα το ΑΑ (εχει να κανει με την αρχιτεκτονικη της ΑΤΙ)

To 260 εχει προτερηματα εναντι του 4870

Δεν ειναι ολα υπερ της 4870

Link to comment
Share on other sites

Οk, ΒΟΥΡ τότε...^^

Για τροφοδοτικό και case τι θα κάνεις τελικά?...

Λογω ελλειψης χρηματων εκανα διαφορες περικοπες. Θα παω σε centurion 590,τις corsair 800mhz και τροφοδοτικο το 550αρι της corsair και δεν θα παρω ουτε ψυκτρα. Eπισης δεν θα παρω ups και θα παρω απλα apc σταθεροποιητη τασης

Ενα αλλο που ειχα ξεχασει ηταν το λειτουργικο.... Να δωσω 100 ευρο για τα vista αποκλειεται. [........] Αλλωστε το warhammer online που σκοπευω να παιζω ειναι φτιαγμενο με directx9 και δεν υποστηριζει directx10

Link to comment
Share on other sites

παρε ups οπωσδηποτε !!!!!!!!!!!!!!!

εμενα η μανα μου καθε απογευμα μου εκοβε το ρευμα για να διαβαζω και ετσι αγορασα ενα ups και και εχω το κεφαλι μου ησυχο !!!!!!!!!!

α και επειδη λογο εργων στην περιοχη μου γινονται πολυ συχνα διακοπες αν δεν επανερθει το ρευμα σε ενα τεταρτο με πατεντα ενα ελατηριο βαζει μπρος μια γεννητρια με πετρελεο 1000w και δεν εχουμε ρευμα για φως αλλα ιντερνετ παντα !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

+1 συμφωνω στα περισσοτερα που ειπες

Εκτος στα οσα ηδη αναφερε ο afanas

1) Δεν αναφερει πουθενα οτι σκοπευει να μονταρει

2) Η μια εχει 856 μνημη και η αλλη μονο 512 μνημη...

3) Τα drivers της ΑΤΙ δεν ειναι χαλια ειναι ομως κλασης κατωτερα απο της nvidia με κατα μεσο ορο περισσοτερα προβληματα στα παιχνιδια

4) H Nvidia εχει πληρη υποστηριξη για PhysX

4) Η 4870 ειναι λιγο πιο γρηγορη με AA αλλα υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις παιχνιδιων οπου η καρτα της ATI εχει προβλημα στο να αποδοση σωστα το ΑΑ (εχει να κανει με την αρχιτεκτονικη της ΑΤΙ)

To 260 εχει προτερηματα εναντι του 4870

Δεν ειναι ολα υπερ της 4870

σορυ κιολας αλλα τα 5-10 watt Που θα καιει λιγοτερο θα σε σωσει?

καρτες τετοιας κατηγοριας σκοπευουν σε επιδοσεις και οχι σε χαμηλη καταναλωση

οι drivers της ΑΤΙ πια ειναι κορυφαιοτατοι

και η nvidia ειναι αυτη που εχει παρει τη κατρακυλα

τα περισσοτερα μεγαλα καινουρια παιχνιδια ειναι αυτα που θα χρησιμοποιουν DX10.1 Και θα υποστηριζονται καλυτερα απο τις ΑΤΙ

βλ diablo III starcraft II και πολλα αλλα.

και πες πως κανεις oc στις 2 καρτες,τι θα κερδισεις πανω απο 5% ουτε στα ονειρα σου

ειναι σα να παιρνεις ferrari και να προσπαθησεις να βγαλεις το εξτρα αλλογο με κατοσταρα βενζινη,αλλα παραλληλα να κλαιγεσαι γιατι καιει τα αντερα της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.