Jump to content



Πρωτη φορα νερο!!!Βοηθεια!!!!


rory

Recommended Posts

Παρακολουθω το forum καιρο αλλα 1 φορα ποσταρω.Δεν εχω ξαναβαλει υδροψυξη σε pc και τα βρεικα λιγο σκουρα!

Το βασικο μου προβλημα ειναι τα λαστιχα!Σκοπευω να τοποθετησω 1 BlackIce GTX 360 στο πισω μερος του κουτιου μιας και στο εσωτερικο ο χωρος ειναι περιορισμενος.Για block τα EnzoTech

Waterblock CPU SCW-1 και EnzoTech Waterblock Chipset SNBW και τα 2 εχουν ρακορ 1/2 και εδω εχω το προβλημα!Το κουτι δεν εχει χωρο για να περασει 1/2 λαστιχο μεσα και δεν θελω να του βαλω χερι (κοψε ραψε).Αν αλλαξω τα ρακορ στα block σε 3/8 κανω δουλεια αλλα δεν ισχυει η εγγυηση τους μετα.Μπορω να μπω με 3/8 και να το κανω μετα 1/2 η θα χανω σε αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα ειδικο λαμακι για πισω για ψαξε λιγο

Για pci ενοεις?Απο εκει θα τα περνουσα τα 3/8 ετσι κι αλλιως.Kατι αλλο δεν εχει το κουτι.

Να αλλαξω τα ρακορ στα block για 3/8?Δεν θα εχουν εγγυηση μετα,η να αλλαξω τα block?

Link to comment
Share on other sites

Exω διαβάσει απο εδώ μέσα, χωρίς να έχω γνώσεις σε αυτό βέβαια οτι καλό είναι να είναι όλο το κύκλωμα ίδιο χωρίς αλλαγές.

Αυτό τουλ έκανα εγώ στο δικό μου μιας και δεν μπόρεσα να βγάλω το fusion water block(3/8) στο nb της μητρικής μου οπώτε αναγκαστηκά περασα σε 3/8 σε όλο το κύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο το tool ειναι γα.... αλλα που θα το βρω,καμια ιδεα κανεις;Αν δεν το βρω μαλλον θα κανω τις τρυπες αλλα με λαμες κοβαλτιου(ειναι καλυτερες).Για αυτο το λαστιχο τι γνωμη εχετε;Αλφαδολαστιχο ειναι ενισχυμενο με ινες!

post-10167-1416073613,4928_thumb.jpg

post-10167-1416073613,5495_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια!Αυτο το λαστιχο το ειχα παρει απο το ξενοδοχειο που δουλευω στη ζουλα και ρωτησα σημερα ενα φιλο συντηρητη και μου ειπε οτι ειναι υψηλης πιεσεως απο ενα μηχανιμα που αθαλατονει το νερο σε πισινες.Οποτε θα κανει δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολυ ακαμπτο...

+1

θα εχεις προβλημα..εαν θες καλο λαστιχο βαλε tygon αλλιως κανα pvc με 4ε/μετρο.κανε τρυπες η παρε λαμακι και ασε 1/2

Εαν τις προσεξεις κιολας δεν προκειτε να ειναι ασχημες :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.