Jump to content



MULTIRAMA-HT XPRESS BOOK


mech5107

Recommended Posts

Αφου ρε παιδια ενα MSI Wind ειναι του multirama, γυριστε το αναποδα και θα δειτε το αυτοκολητο με το serial οτι ειναι msi, atom n270 φοραει! Το μονο κακο σε σχεση με τα νεοφερμενα wind, ειναι οτι του multirama εχει ακομα την μαπα καρτα wifi αλλα με ενυμερωσανε οτι θα υπαρξει βελτιωση στα wind που περιμενουν!

Link to comment
Share on other sites

Το εργαστηρι ειναι του Vouda και λεγεται web-plus

Τωρα για την αλλαγη, εγινε καθαρα για ψυχολογικους λογους και απο περισια ελευθερου χρονου :baby: Επισης ειδαμε ενα review και ελεγε πως ριχνει τη θερμοκρασια 10 βαθμους!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ δοκιμαστικά.

Μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του(περίπου 2 ώρες ιντερνετ) και η wifi κάρτα (realtek 8187SE), η οποία δεν παίζει καλά σε ubuntu (αναμένεται η ενσωμάτωση του οδηγού στον πυρήνα) και καθόλου σε leopard (σύμφωνα με το insanelymac). Περιμένω όμως από ebay την dell dw1490 που παίζει παντού :turn:

Ούτε την κάμερα κατάφερα να την κάνω να δουλέψει σε ubuntu.

Μου έκανε εντύπωση η ταχύτητά του. Μέχρι και 720p ταινία παίζει χωρίς πρόβλημα.

Το βράδυ θα βάλω 1GB RAM ακόμα και το leopard...

***μιάς και πρόκειται για 99% κλώνο του wind, λέτε να παίρνει το BIOS του;***

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ? AMA ΘΕΛΕΤΕ 5 ΩΡΕΣ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΔΩΣΤΕ 2600€ ΣΤΗ SONY ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΗΝ. ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!:wall:

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ? AMA ΘΕΛΕΤΕ 5 ΩΡΕΣ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΔΩΣΤΕ 2600€ ΣΤΗ SONY ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΗΝ. ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!:wall:

Συγνώμη, αλλά, γιατί φωνάζεις; :flag:

Το θεωρώ μειονέκτημα για την κατηγορία που ανήκει. Sub notebook, netbook (όπως θέλετε πείτε το),super φορητό, θα έπρεπε να το έχεις μαζί σου και να μην ανησυχείς μετά από 2 ώρες για το πού θα βρεις πρίζα να το φορτίσεις...

Θα μπορούσαν να του βάλουν εξαρχής μια 6 cell, να τα σαρώσει όλα(και πιστεψέ με, ένα μικρό + που θα τσίμπαγε στην τιμή θα το έδινα).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...εγώ λέω να τσιμπίσω το ACER Aspire One 150X .. είναι € 30 πιο φτηνό και η διαφορά με το Multi είναι οτι έχει 8,9¨ (αλλά είναι και ελαφρώς πιο μικρό σε διαστάσεις) και έχει δίσκο 120 GB. Νομίζω οτι είναι πιο κομψό από το MSI-Multi το οποίο σε μαύρο δεν μου αρέσει.. Κατά τα άλλα βλέπω οτι δεν έχει BT (μικρό το κακό βάζεις USB στικάκι αν σου χρειαστεί ποτέ) και η web camera είναι 0.3 . Τί λέτε και εσείς ; Μήπως συμφέρει περισσότερο το ACER από το MSI-Multirama ;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το Acer ειναι πιο ομορφο, αλλα κανε ενα search στο youtube να δεις τι πρεπει να κανεις για να αλλαξεις μνημη! Εγω για αυτο δεν το πηρα, πρεπει να το κανεις ολο βιδες για να κανεις το παραμικρο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καρμπόν!

Του πέρασα leopard και τώρα πάω για ubuntu και triple boot...

bbl

Τώρα κοιτάω να τσιμπίσω στα γρήγορα το xpress book 7 που το δίνουν dual boot xp/ubuntu..

έχει βρεθεί λύση για audio/wifi γιατί θα του περάσω s-n?

Ευχαριστώ προκαταβολικά, πολύ δουλειά του έχετε ρίξει bravo boys..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.