Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

H μόνη άκυρη κίνηση του Perez ήταν ενάντια στον Kimi, τα άλλα δεν τα λες νουμπιές imo.

O Alonso κοιμήθηκε και τον πέρασε, ο Button κότιασε και τον πέρασε, ο Kimi οδήγησε σα πρωταθλητής και έκανε αυτό που όλοι οι οπαδοί της F1 θέλαν να δούν. Άσχετο αν δε του βγήκε σε καλό, κακό αποτέλεσμα για τον Kimi καλό για το σπορ σα σύνολο.

Εγω αντιθέτως θέλω στο πρωτάθλημα οδηγούς με τσαμπουκά γιατί προσφέρουν θέαμα.

Πρέπει να χαλαρώσουν λίγο τους κανονισμούς για να απολαύσουμε μάχες(Senna,Hakkinen,Shumacher), έτσι που το παν σε λίγο θα ρήχουν ποινές για προσπέρασμα απο δεξιά... :p

Ο Massa μάλλον ήθελε να επαναλάβει το πείραμα για να επιβεβαιώσει το αποτέλεσμα, great success...δύο στα δύο πανομοιότυπα results...

Τι να πω γι'αυτο το παιδί...έχει γίνει ο πλέον ασταθείς πιλότος...κρίμα γιατί πάντα τον συμπαθούσα...αλλά δε τον βλέπω για πολύ ακόμα στην F1...

Link to comment
Share on other sites

O Alonso κοιμήθηκε και τον πέρασε
Fernando Alonso – 7ος: Όσον αφορά αυτό που έκανε ο Sergio, δεν έχω πολλά να πω, η προσέγγισή του μου θυμίζει τον εαυτό μου το 2008 και 2009, γιατί όταν δεν παλεύεις για το πρωτάθλημα μπορείς να πάρεις περισσότερα ρίσκα, ενώ για μένα σήμερα ήταν σημαντικό να τερματίσω τον αγώνα και να φέρω όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς.

τερματισε μπροστα του ο Perez, ΝΟΤ.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει κάτι αυτό που quotαρεις, εκτός και αν υπονοεί οτι τον άφησε να περάσει για μην τζαρταριστούν ποιό κάτω.

Αλλά ούτε και αυτό στέκει και πολύ, υπάρχουν άλλα σημεία στην πίστα που μπορείς να το κάνεις ποιο εύκολα.

Tους άλλους τους άφησε για τον ίδιο λόγο? Όχι, και γώ fan της Ferrari είμαι αλλά χθές τα αυτοκίνητα ήταν για τα μπάζα...

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει κάτι αυτό που quotαρεις, εκτός και αν υπονοεί οτι τον άφησε να περάσει για μην τζαρταριστούν ποιό κάτω.

Αλλά ούτε και αυτό στέκει και πολύ, υπάρχουν άλλα σημεία στην πίστα που μπορείς να το κάνεις ποιο εύκολα.

Tους άλλους τους άφησε για τον ίδιο λόγο? Όχι, και γώ fan της Ferrari είμαι αλλά χθές τα αυτοκίνητα ήταν για τα μπάζα...

Αλλο δεν ειχε αποδοση η f138 και αλλο να λες οτι κοιμηθηκε ο alonso..

γενικα οποτε ακουω αυτη την εκφραση για οποιονδηποτε οδηγο f1 ποσο μαλλον τον alonso, γελαω..

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλά ρε δε σου θίξαμε και τη γκόμενα! :tomato:

Άντε να στο πω αλλιώς αφού εισαι παρεξηγιάρης, αιφνιδιάστηκε απο τον Perez...

Το αν είχε απόδοση δεν χρειάζεται καν να το κουβεντιάσουμε περεταίρω νομιζω, ο ίδιος το δήλωσε και τα αποτελέσματα το επιβεβαίωσαν.

Link to comment
Share on other sites

απλά ο αλόνσο δεν ήθελε να χάσει βαθμούς για τον οποιονδήποτε καμικάζι και πολύ καλά έκανε όπως αποδείχθηκε αργότερα.

οχι ρε, τι ειναι αυτα που λες..

ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θα καταλάβω τους τυφλούς οπαδούς.
Υπάρχουν σε όλα τα σπορ τελικά...ζούνε ανάμεσά μας! :p

οπως επισης ζουν αναμεσα μας και αυτοι που δεν εχουν ιδεα απο f1..

και δεν καταλαβατε οτι για οποιον απο τους ham,rai,ros,vet,web,mas το λεγατε οτι κοιμηθηκε το ιδιο ακριβως θα γελαγα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τον Massa (είναι πολύ πιθανό να ήταν δικό του λάθος), αλλά ο Domenicali λέει ότι πρέπει να υπήρχε/υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον μπροστά αριστερό τροχό.

Monaco Grand Prix - Stefano Domenicali, about race - YouTube

PS. Σίγουρα δεν υπήρχε περίπτωση να πει ότι ήταν οδηγικό σφάλμα ακόμα κι αν ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Το ABS έχει απαγορευτεί νομίζω πριν το 2000.

Γενικά τα βοηθήματα φεύγουν και καλά για να υπάρχει μεγαλύτερη βαρύτητα στις ικανότητες του οδηγού.

Kαι από όσο λένε μεγαλύτερη ασφάλεια γιατί τότε με τις ενεργητικές αναρτήσεις το αντισπιν αν δεν κάνω λάθος τα μονοθέσια ξεπερνούσαν τις δυνατότητες των πιλότων (όπως οι τελευταίοι έλεγαν) και γινόταν επικίνδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να τα πούμε εδώ για το Acropolis μιας και στο άλλο θέμα το παρακολουθεί λιγότερος κόσμος ?

Πρωτα απόλλα θα πάω αύριο.

Θέλει να έρθει κανείς μαζί μου ?

Θα δω και τις 2 ειδικές ( μια επαναλαμβανόμενη είναι )

Εδώ και ώρα ψάχνω σημείο από το google earth.. Μάλλον βρήκα !

Έντιτ : Εκεί που βρήκα, δε βλέπω να την χαρακτηρίζει είσοδο για την πίστα.. οπότε θα είναι μοναχικό το μέρος..ή απλά δεν θα μπορεί να μπει κανείς .. !

Έγινε επεξεργασία από paparoach
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.