Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

μετά από αρκετό καιρό έδειξε η ελληνική TV (ΣΚΑΪ) τους Suns live. Η φετινή ομάδα, όπως παρουσιάζεται ως τώρα τουλάχιστον, δεν παίζεται. run and gun, και ένας 35άρης Nash να τους δουλεύει όλους εκεί μέσα :D Ελπίζω να αρχίσουν να τους δείχνουν συχνότερα:)

Πες μου την τελευταια φορα που μια run n gun ομαδα πηρε πρωταθλημα...

Τι σημασια εχει που δεν παιζονται οι κακομοιροι στην κανονικη περιοδο... Ακομα κι αν απο καποιο θαυμα ΔΕΝ εχουμε τραυματισμους, στα play off παλι θα μας σφαξουνε μολις πεσουμε με San Antonio/L.A.

Τουλαχιστον διωξανε τον ηλιθιο τον D'Antoni και παιζει αν κερδιζουμε με +3 στα τελευταια 2" να κανουν φαουλ...:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς να πως ότι ο α πληθυντικός που χρησιμοποίησες με συγκίνησε τα μάλλα, καθώς πλέον γνωρίζω ότι δεν είμαι ο μόνος που αρέσκεται να βλέπει τους Suns :p

Κατά τα άλλα, εμένα με ενδιαφέρει να βλέπω ωραίο μπάσκετ, και δόξα τω Θεώ [ή δόξα σοι τω Θεώ που έλεγε και μια ψυχή], σε όσους αγώνες τους έχω δει, παίζουν πολύ ωραία. Τώρα αν φτάσουν στα κλέι-ωχ, ότι βρέξει ας κατεβάσει:beer:

Link to comment
Share on other sites

εχουμε το ελκλασικο της σουπερλινγκας και δε ποσταρει κανεις; τι εγινε ρε παλικαριαααα;

βλεπω δυσκολο το διπλο, θεωρω πιο πιθανο το Χ κ μετα νικη του οσφπ. φυσικα στα ντερμπι ολα πανε περιπατο κ αυτο ειναι το ωραιο, 12η αγωνιστικη και το χουμε κανει ντερμπι ζωης και θανατου με τη διαφορα να παιζει απο -1 εως +5 ή +1 ή -5 οπως προτιματε :p

ομαδα με παθος εγω θελω να δω , να τρεχει ως το 90 και οτι γινει εγινε.. gl hf

Link to comment
Share on other sites

κάποια καλόπαιδα την είχαν στημμένη στο πούλμαν του ΠΑΟ, τους πήραν χαμπάρι οι της ΕΛΑΣ, έπεσαν δακρυγόνα, ακολούθησαν μολότωφ, γίναμε Βασσόρα, ήρθε η Πυροσβεστική, σβήσανε οι φωτιές, ηρεμήσανε οι επιστήμονες, ήρθε το πούλμαν.

Από τα δακρυγόνα μέχρι τα ηρεμιστικά στους επιστήμονες είχε απαγορευτεί στο πούλμαν του ΠΑΟ να πάει στο γήπεδο

Link to comment
Share on other sites

wheres the passion lads? δε με νοιαζει η ηττα ουτε το σκορ. η εμφανιση ηταν καλη αλλα αυτο το πραμα που υποτιθεται οτι πρεπει να πιεσουμε, να κανουμε κατι μπας και γυρισει, και ενω πηδανε για κεφαλια να πεφτουν σα σακια δε το καταλαβαινω.

Δηλαδη πρεπει να κανεις την υπερβαση, να τα δωσεις ολα, και ο χαλαρωμενος -πλεον- αντιπαλος σου παιρνει ολες τις μονομαχιες ενα πραμα δειχνει...

εδιτ: θα συμφωνησω παντως με το σπορτ24 που λεει " Η ομοιότητά τους ήταν ότι μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο σε απόδοση. Η (μεγάλη) διαφορά των «αιωνίων» στο χθεσινό ντέρμπι αναλύεται ως εξής: στο καλό ημίχρονό του ο Παναθηναϊκός όχι απλώς δεν σκόραρε αλλά επιπλέον δέχθηκε τέρμα (μόλις στο δεύτερο σουτ των γηπεδούχων ύστερα από 45 λεπτά αγώνα ενώ οι Πράσινοι είχαν δέκα!).

Στον αντίποδα ο Ολυμπιακός τον «τελείωσε» με συνοπτικές διαδικασίες στο δικό του (δεύτερο) μισό του αγώνα με πρωταγωνιστή τον «killer» Κώστα Μήτρογλου.

Δύο (από τα κάμποσα) ερωτήματα: Αλήθεια που ήταν σήμερα ο (παίκτης βαρόμετρο του Παναθηναϊκού) Κατσουράνης, ήταν στο γήπεδο; Και επίσης, γιατί ο Κάκος "μάσαγε" τις κίτρινες κάρτες, με αποκορύφωμα το ότι δεν έδειξε τη δεύτερη στο 90’ της αναμέτρησης στον Ντούντου για το τρίτο "δολοφονικό" τάκλιν του στον αγώνα;"

απλα κ περιεκτικα.ο κακος ηταν πολυ καλος αν οχι αριστος παντως και ελπιζω η πρασινοντερμπι να μη πουν παλι μπουρδες για κοκκινη στο 90κτλ...αν και περιμενω σουπερ γραφικο πρωτοσελιδο :hehe:

Έγινε επεξεργασία από KoMM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ακολουθεί post Ολυμπιακού υπό την επήρεια του νέκταρ της νίκης. :baby::p

Η Ύβρις...

DERBY_b.jpg

... και η Νέμεσις

PROTA8LHTHS_b.jpg

ΥΓ Ο Μήτρογλου μετά τις παρατηρήσεις του Κόκαλη για τα μπιστόλια, έπιασε και μιδράλιοβόλο.... αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τα του ντέρμπυ:

1ον) Ανύπαρκτος ο ΠΑΟ στο γήπεδο. Ούτε πάθος, ούτε καθαρό μυαλό ούτε στρατηγική. Δυστυχώς για ακόμα μια φορά μερικοί παίχτες χρησημοποίησαν ως πρόσχημα τα συμβάντα πριν του αγώνα για να δικαιολογήσουν μετά την ήττα. Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι μερικοί παίχτες κυριολεκτικά δεν θέλουν να κερδίσει ο ΠΑΟ ή δεν θέλουν να πάρουν το πρωτάθλημα. Διότι όταν χάνεις από ΑΥΤΟΝ τον Ολυμπιακό με τόσες απουσίες τότε είσαι άξιος της μοίρας σου.

2ον) Νομίζω για τον Τεν Τεν δεν χρειάζεται να πούμε πολλά. Πειράματα σε παιχνίδια τόσο σοβαρά δεν κάνεις. Έβαλες τον συνταξιούχο κέντρο άμυνας και άφησες έξω το σουηδό και επίσης έβαλες δεξιά τον παρτάκια ο οποίος έχει να δει τόπι ούτε εγώ δεν ξέρω πόσο. Στο κέντρο κατσουράνης δεν τράβαγε δυστυχώς για κάποιο περίεργο λόγο. Μπρόστα....εκεί τι να πεις τώρα...Gabriel και Σαλπιγγίδης μια δεξιά μια αριστερά...χάος...Λέτο και Νίνη αλλάγη στο 60+ αντί να παίζουν από την αρχή και τουλάχιστον να πιέσεις μιας και είναι σίγουρο ότι από την πλευρά του Ζαιρί θα έχεις πρόβλημα.

3ον) Το χειρότερο για μένα μέσα στο παιχνίδι ήταν το πούλημα της μπάλλας. Ειδικά από τον Σάλπι. Φαινόταν και από τα προηγούμενα παιχνίδια ότι έχει αρχίσει να κάνει ναζάκια λόγω της μεταγραφολογίας. Αυτό για μένα είναι ότι χειρότερο. Ειδικά στην αντεπίθεση, μια φάση του 1ου ημιχρόνου, χθες πήγα να σπάσω την TV. Εύχομαι να φεύγει γιατι δεν αξίζουν τέτοια πράγματα στην ομάδα.

Τώρα αναφορικά με τα των επεισοδίων:

1ον) Μόνο στην Ελλάδα έχει συμβεί τέτοιο γεγονός με την καθυστέρηση της αποστολής. Το κορυφαίο το είπε κάποιος στο ΣΚΑΙ, δεν θυμάμαι όνομα, οτι φταίει το ΠΑΟ για το γεγονός αυτό!!! Πήρα τηλ εννοείται και έχωσα ενα καλό βρισίδι γιατί ήταν ότι πιο απαράδεκτο. Μήπως φταίει ο ΠΑΟ για τα χουλιγκάνια έξω από το γήπεδο? Μήπως φταίει ο ΠΑΟ για τον αστυνομικό που τις έφαγε και την καμένη μηχανή? Για να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε.

2ον) Δάρας στη ΝΕΤ 10 λεπτά πριν τον αγώνα: "Ωραία ατμόσφαιρα και μας αρέσει που δεν πέφτει ούτε ένα καπνογόνο" Καρούλιας: "Κάτσε ακόμα αρχή είναι". Με το που βγήκαν στη σέντρα ΝΕΦΟΣ στην εστία του Τζόρβα. Καμμιά 20αρια άνοιξαν ταυτόχρονα!

3ον) Τζόρβας. Πόσες πρέπει να έφαγε ούτε ο ίδιος δεν ξέρει. Από μπουκάλια, κροτίδες, σουγιά(όπως ισχυρίζεται ο ίδιος) κλπ. Στα λιγοστά κόρνερ κλασσικά τα μπουκάλια άπειρα...Λέιζερ χαμός. Ούτε Disco να ήταν το γήπεδο.

Συμπέρασμα: Ο Παο δεν έχει και ούτε θα αποκτήσει ποτέ την στόφα του Πρωταθλητή (λόγω καρκίνουν βλ. Γ. Β. και ο νοών νοείτο). Δυστυχώς για άλλη μια φορά αποδείχθει λίγος και στο γήπεδο αλλά και εκτός. Ο Χοχοχο έχει την δύναμη και δεν την χάνει εύκολα. Ο μπαμπάς προσπαθεί αλλά μάταια. Μόνο ο father Βαρδινογιάννης είχε τα @@ αλλά πόσο να αντέξει και αυτός. Για άλλη μια φορά χαμός στο Καραϊσκάκη, για άλλη μια φορά επεισόδια και για άλλη μια φορά ατιμώρητος θα παραμείνει ο Ολυμπιακός. Δυστυχώς δεν άλλαζουν έτσι εύκολα τα καθεστώτα. Χωνέψτε το. Ούτε οι δημοσιοκάφροι θα μιλήσουν για τα επεισόδια ούτε κανείς. Τώρα οι εισαγγελείς, που νομίζω παρευρέθηκαν στο γήπεδο, ώς ανεξάρτητη αρχή και ώς δικαστικοί λειτουργεί εύχομαι να χρησημοποιήσουν την αντικειμενικότητα τους και να απόδώσουν δικαιοσύνη εκεί που πρέπει και όσο πρέπει. (λέμε τώρα αλλά α........α θα κάνουν).

Άντε και καλή μας τύχη και να έχουμε ένα υγιές πρωτάθλημα!! :help1::help1::help1::help1:

P.S. Νομίζω ο μεσιέ Mitrogloυ μπορεί να πανυγιρίζει και με άλλο τρόπο. Δεν νομίζω ότι είναι σωστό πρότυπο για τα πιτσιρίκια αυτός ο τρόπος πανυγιρισμού. Μην ξεχνάμε από εκεί ξεκινάνε όλα.

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

ναι νταξει, να ξαναφερουμε τον καπετανιο και τα πιστολια....αυτη ειναι η λυση !

Ο παο ενα πραμα δεν εχει που εχει ο οσφπ και αυτο ειναι η συσπειρωση, χρονια τωρα.Αντιθετα την εχουμε στο μπασκετ.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Νομίζω ο μεσιέ Mitrogloυ μπορεί να πανυγιρίζει και με άλλο τρόπο. Δεν νομίζω ότι είναι σωστό πρότυπο για τα πιτσιρίκια αυτός ο τρόπος πανυγιρισμού. Μην ξεχνάμε από εκεί ξεκινάνε όλα.

Λίγο υπερβολικό δεν είναι αυτό; Ο χουλιγκανισμός δεν ξεκινάει από τους πανηγυρισμούς [κι ο μαχλάς με 2 ρεβόλβερ πανηγύριζε αν θυμάσαι ;)], αλλά από την ατιμωρισία, και από τους προέδρους μπουμπούκια. Όταν ο Σ.Κ., ο Θ.Γ., ο Ν.Π. κάνουν εμπρηστικές δηλώσεις και μετά τη βγάζουν λάδι, δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσει αυτό το κακό. Γιατί επιστήμονες δεν έχει μόνο ο ΟΣΦΠ, αλλά και οι άλλες ομάδες. Απλώς τους άλλους δεν τους δηλώνουν :p

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβολικό δεν είναι αυτό; Ο χουλιγκανισμός δεν ξεκινάει από τους πανηγυρισμούς [κι ο μαχλάς με 2 ρεβόλβερ πανηγύριζε αν θυμάσαι ;)], αλλά από την ατιμωρισία, και από τους προέδρους μπουμπούκια. Όταν ο Σ.Κ., ο Θ.Γ., ο Ν.Π. κάνουν εμπρηστικές δηλώσεις και μετά τη βγάζουν λάδι, δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσει αυτό το κακό. Γιατί επιστήμονες δεν έχει μόνο ο ΟΣΦΠ, αλλά και οι άλλες ομάδες. Απλώς τους άλλους δεν τους δηλώνουν :p

Σωστό και αυτό...Αλλά ο πιτσιρικάς (8-14) νομίζεις καταλαβαίνει από αυτά? Απλά δέχεται εικόνες και προσπαθεί να καταλάβει τι είναι αυτά που βλέπει. Επίσης δεν είπα ότι μόνο ο ΟΣΦΠ έχει "επιστήμονες" τέτοιου είδους. Αλλά πέσμου το εξής. Σε πόσα παιχνίδια το χρόνο γίνονται αυτά που γίνονται ΕΝΤΟΣ γηπέδου στο Καραϊσκάκη και για πόσα από αυτά τιμωρείτε? Είναι η μοναδική ομάδα που ΔΕΝ τιμωρείτε για επεισόδια ΕΝΤΟΣ γηπεδού σε ΚΑΘΕ αγωνιστική που παίζεται στο γήπεδο τους.

KoMM πια συσπειρωση στο Μπάσκετ? Πάντα άδειο είναι το γήπδεο. Το γεμίζουμε μόνο όταν παίζουμε με Ολυμπιακό.

Link to comment
Share on other sites

KoMM πια συσπειρωση στο Μπάσκετ? Πάντα άδειο είναι το γήπδεο. Το γεμίζουμε μόνο όταν παίζουμε με Ολυμπιακό.

...

εγω μιλαω για συσπειρωση στην ομαδα,δηλαδη για αυτους που παιζουν.η κερκιδα ειναι αλλο θεμα.

να στο πω αλλιως, με αδειο καραισκακη , παλι θα εχανε ο παο.

Link to comment
Share on other sites

...

εγω μιλαω για συσπειρωση στην ομαδα,δηλαδη για αυτους που παιζουν.η κερκιδα ειναι αλλο θεμα.

να στο πω αλλιως, με αδειο καραισκακη , παλι θα εχανε ο παο.

Εξαρτάται τι ώρα θα έφτανε το Πούλμαν:p

Όσο για το μπάσκετ...χάσαμε και εκεί...

Βασικά όση δύναμη έχει ο Χοχοχο στο ποδόσφαιρο άλλη τόση έχει ο Mr. Ασπιρίνη στο Μπάσκετ...Πάντα μιλώντας για εξωγηπεδική εππιροή...

Link to comment
Share on other sites

Το εγκληματικό οφσιτε του Σισέ που εφευγε μόνος του και μπορεί να σκοράριζε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου μπορεί να είχε αλλάξει την ροή του αγώνα. Απο αυτή τη φάση προήλθε το πρώτο γκολ του ολυμπιακού, ήμαρτον δηλαδή 3 μέτρα πίσω ήταν. :giveup:

Στο δεύτερο ημίχρονο απλά δεν υπήρχαμε στο γήπεδο, τέλος. :rip:

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό...Αλλά ο πιτσιρικάς (8-14) νομίζεις καταλαβαίνει από αυτά? Απλά δέχεται εικόνες και προσπαθεί να καταλάβει τι είναι αυτά που βλέπει. Επίσης δεν είπα ότι μόνο ο ΟΣΦΠ έχει "επιστήμονες" τέτοιου είδους. Αλλά πέσμου το εξής. Σε πόσα παιχνίδια το χρόνο γίνονται αυτά που γίνονται ΕΝΤΟΣ γηπέδου στο Καραϊσκάκη και για πόσα από αυτά τιμωρείτε? Είναι η μοναδική ομάδα που ΔΕΝ τιμωρείτε για επεισόδια ΕΝΤΟΣ γηπεδού σε ΚΑΘΕ αγωνιστική που παίζεται στο γήπεδο τους.

Ειδικά σε αυτά τα θέματα δεν μ'αρέσει να μετράω ποιος την έχει μακρύτερη την πετονιά. Και οι μεν και οι δε έχουν κάνει αίσχη και έχουν μείνει ατιμώρητα. Είναι αστείο Ολυμπιακός και ΠΑΟ να μιλάνε για ευνοϊκή μεταχείρηση του άλλου, αφού κάθε φορά τους χαϊδεύουν τα αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

δε θα κάνω άλλο σχόλιο για το ντέρμπυ.

απλά θα δώσω ένα λινκ από αυτά που λέει ο Αλέξανδρος ένα από τα καλύτερα πιο φιλότιμα και ειλικρινή παιδιά που παίζουν ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

http://contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/256892.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.