Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

απο που να αρχισω και που να τελειωσω...αναφερεσαι στον παοκ που μας κερδισε, τον κερδισαμε στο οακα με τα χιλια ζορια, και πηρε διπλο στο καραισκακη που εμεις χασαμε;

τωρα στο θεμα της πιεσης και φυσικης καταστασης :

α) το οακα δεν ηταν δεν ειναι και δε θα ειναι ΠΟΤΕ εδρα.

β) μια χαρα κατοχη ειχαμε και πιεση ασκησαμε απλα δεν υπηρχε κενος χωρος ουτε για δειγμα

γ) οι ξυλοκοποι ηταν πιο γρηγοροι, πιο τεχνιτες και πιο αποτελεσματικοι απ τους στοπερ/μπακ και επιθετικους αντιστοιχα.

απλα μετρα τις καρτες που πηραμε..

Ρε φιλε κενος χωρος δεν υπαρχει οταν ο αλλος ειναι πιο γρηγορος και καλυπτει τους χωρους δεν εχει να κανει με τακτικη αυτο.Ναι κατοχη ειχαμε επειδη βαλανε τα γκολ και κατσανε πισω.Φλυαρη κατοχη εντελως πεφτανε πανω τους σαν ξυλα.ιΤεχνιτες δεν ειναι ξεχνα το μονο ο βοσνιος ειναι οι αλλοι τα βασικα ξερουνε απλα η αμυνα σου παραπαιει απο την αρχη της σεζον και το ξερεις.Καρτες πηρες απο την κουραση που οδηγει σε νευρα κτλ Για να σε κερδιζει ο μπαοκ φαντασου ποσο χαλια ειμαστε αυτη την εποχη και ποσο χαλια ειναι ο γαβρος που ειναι σε τραγικη κατασταση.Ενας σισε ειμαστε και ενας νινης οταν του βγαζει πασες αυτο.Αλλα αυτο φτανει αυτη την στιγμη στην ελλαδα για να παρεις τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αλλά δε μπορώ να κάνω κουβέντα μαζί σου.Ξεκινάς στο 1 άκρο και μετά πιάνεσαι από 10 μεριές.

Θα σου γράψω λοιπόν γενικά τι πιστεύω ασχέτως αν σου απαντώ ή αν νομίζεις οτι κάνω διάλογο μαζί σου.

Φέτος η ομάδα είναι σωστά δεμένη και έχει σωστούς χειρισμούς από την έλευση Νιόπλια Βαζέχα.Το λάθος της αδύναμης αμυντικής γραμμής και της ρεζέρβας στο τέρμα αν έλειπε ο Τζόρβας κανείς δε μπορεί να το κρύψει.

Φέτος πρωτάθλημα και κύπελλο είναι πράσινο. Επίσης νομίζω οτι αν ο Νιόπλιας θέλει να χτυπήσει την Σταντάρ μπορεί να το κάνει.

Το να κάθεσαι να μου λες όμως όλα αυτά επειδή φάγαμε στη μάπα 2 ταρζανιές του Γκαλίνοβιτς είναι άτοπο.Με 0-2 κόπηκαν τα πόδια και έλειψε το καθαρό μυαλό στην υπόλοιπη ομάδα.Όταν δε σου λείπουν μέσα από την 11δάδα παίκτες με προσωπικότητα είτε γιατί είναι τιμωρημένοι είτε γιατί θέλουν ανάσες ενόψει πρωταθλήματος και κυπέλλου....τότε αναγκαστικά παίζεις το ματς με ότι μπορείς.

σήμερα ήταν απλά μια άτυχη μέρα και τα πάντα συνομότησαν στο να μην πάει τίποτα καλά.

αν εσύ θες να βλέπεις μια διαφορετική ομάδα σε παρακαλώ να μην βγεις μετά το 2πλό στη Λιέγη να κάνεις λόγο για πνευμόνια και παιχτούρες.Επίσης μην βγεις μετά το double και λες τα ίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εισαι ικανοποιημενος απο τον φετινο παναθηναικο.Απο ποτε παρακολουθεις την ομαδα?Επισης τις ταρζανιες του νιοπλια καλα που μου τις θυμησες.Ο ρουκαβινα τι δουλεια εχει βασικη εντεκαδα?Ο Σαλπι και ο καραγκουνης γιατι δνε ηταν βασικοι μηπως δεν μας ενδιεφερε ο αγωνας ?Αν φτασουμε στο σημειο να μας ικανοποιει αυτο το θεαμα για ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ αστα να πανε.Καλος το τιτλος λειπει αλλα εγω εχω αλλες απαιτησεις απο την ομαδα μου θελω να παιζω μπαλα και θελω τουλαχιστον δυο 4 αρες στο γαβρο για να ξεπληρωθουν οι ντροπες.

Έγινε επεξεργασία από μανος1980
Link to comment
Share on other sites

Από την ομάδα είμαι ικανοποιημένος.

Από τον προπονητή επίσης.

Δυσαρεστημένος είμαι από τη διοίκηση που δε λέει να πάρει έναν αμυντικό της προκοπής και έναν καλύτερο 2ο τερματοφύλακα από τον Γκαλίνοβιτς που κάτι ψυχολογικό πρέπει να έχει και δεν έχει ιδέα που βρίσκεται μέσα στο γήπεδο.

Την ομάδα την παρακολουθώ από το 1987....όσο θυμάμαι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

και θελω τουλαχιστον δυο 4 αρες στο γαβρο για να ξεπληρωθουν οι ντροπες.

οκ....σε έπιασα σε τι γκρουπ παναθηναικών ανήκεις.λυπάμαι αλλά είμαστε σε τελείως διαφορετικούς ποδοσφαιρικούς κόσμους.

Link to comment
Share on other sites

οκ....σε έπιασα σε τι γκρουπ παναθηναικών ανήκεις.λυπάμαι αλλά είμαστε σε τελείως διαφορετικούς ποδοσφαιρικούς κόσμους.

Οχι δεν ανηκω εκει που νομιζεις.Ανηκα καποτε τωρα βλεπω εντελως χαλαρα.Αλλα τα 1-4 στην λεωφορο και οι 4αρες στο κυπελλο εχουν πονεσει πολυ μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Οτι τους κανουμε στο μπασκετ τοσα χρονια μας τα κανουν στην μπαλα.Αφου παρακολουθεις απο το 87 θα εχεις αναλογες παραστασεις με μενα δεν μπορω να καταλαβω πως σε ικανοποιει το θεαμα.Σαφως βελτιωμενο απο τα αλλα χρονια αλλα και παλι δεν με γεμιζει με τιποτα αυτο το πραγμα.Ειπαμε καλοι οι τιτλοι αλλα να συνοδευονται απο μπαλα.Ενας λετο ξερει να κανει τριπλα αντε και ο νινης στις καλες τους και ενας σισε σκοραρει.Εγω δεν μπορω να βλεπω την ομαδα μου να κατεβαινει με βασικο τον σαριεγκι τον δαρλα και τον ρουκαβινα.

Link to comment
Share on other sites

τότε τα παράπονά σου στη διοίκηση...αυτούς έχουμε και τόσο μπορούν να παίξουν.

Ε ενοειτε οτι τα παραπονα μου αφορουν την διοικηση.Οι παιχτες αυτο που ξερουν παιζουν δεν φταινε σε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κενος χωρος δεν υπαρχει οταν ο αλλος ειναι πιο γρηγορος και καλυπτει τους χωρους δεν εχει να κανει με τακτικη αυτο.Ναι κατοχη ειχαμε επειδη βαλανε τα γκολ και κατσανε πισω.Φλυαρη κατοχη εντελως πεφτανε πανω τους σαν ξυλα.ιΤεχνιτες δεν ειναι ξεχνα το μονο ο βοσνιος ειναι οι αλλοι τα βασικα ξερουνε απλα η αμυνα σου παραπαιει απο την αρχη της σεζον και το ξερεις.Καρτες πηρες απο την κουραση που οδηγει σε νευρα κτλ Για να σε κερδιζει ο μπαοκ φαντασου ποσο χαλια ειμαστε αυτη την εποχη και ποσο χαλια ειναι ο γαβρος που ειναι σε τραγικη κατασταση.Ενας σισε ειμαστε και ενας νινης οταν του βγαζει πασες αυτο.Αλλα αυτο φτανει αυτη την στιγμη στην ελλαδα για να παρεις τιτλο.

δηλαδη απλα ηταν μια ομαδα "τρεχω τρεχω και μυαλο δεν εχω" ? τακτικη δεν ειναι να βαλεις την ομαδα να παιξει συστημα , τακτικη ειναι οι οδηγιες. Και η στανταρ φανηκε απ την αρχη οτι ειχε διαβασει τον παο πολυ καλα εξου και η πιεση στα χαφ, οι βοηθειες/αλληλοκαλυψη, οι αντεπιθεσεις με 3-4-5 παιχτες που ανοιγοντουσαν και δεν κλεινοντουσαν οπως λετο/δαρλας-σαλπι/καραγκουνης.

ο γαυρος και οι 4αρες δεκαετιας δεν καταλαβαινω τι σχεση εχουν με το τωρα.Σιγουρα οταν πεσανε οι 4αρες δεν ηταν κ οτι καλυτερο, αλλα εγω """"""""ντρεπομαι""""""" πιο πολυ που εχασα ενα κυπελλο απ τη λαρισα και εφαγα 3 στην "εδρα" μου απ τον πανσερραικο.

Τελος δεν ειπα οτι ηταν τεχνιτες και φαντεζι, απλα πιο τεχνιτες απ τους δικους μας. Δηλαδη τα αντιστοιχα χαφ τους βγαζανε πιο καλες πασες-σεντρες-κοντρες-γουατεβερ απ τους σιμαο/σαλπι ας πουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες (sorry κι' όλας), χαλαρώστε:)

Μιλάμε για την πρωταθλήτρια Βελγίου+ομάδα προερχόμενη από το Ch.league.

Την είδα και στα δυο παιχνίδια με τον ΟΣΦΠ και στο χθεσινό.

Δεν είναι υπερομάδα ούτε καμμιά βαριά φανέλα, αλλά καφενείο δεν τη λες.

Οργανωμένη, γυμνασμένη και με δυο-τρείς ποιοτικές μονάδες.

Ο ΠΑΟ δε μου άρεσε καθόλου χθες.

Για εμένα ήταν λαθος η χρησιμοποίηση του Δάρλα. Δεν είναι ότι δε μ' αρέσει σαν παίκτης, αλλά το παιδί φαινόταν ξεκάθαρα στα πατήματα/τοποθετήσεις του, ότι δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του. Άσε που κτύπησε κι' όλας.

Υ.Γ. : Όαση ο Άγγλος σπίκερ, σε σχέση με τους απίθανους του ΑΝΤ1.

Link to comment
Share on other sites

παίδες τα εξής:

1. Οι άλλοι ήταν άμπαλοι, απλά έπαιξαν το σύστημα τσκούκου τσούκου που παίζαμε προ 5ετίας εμείς. Τους υποτιμήσαμε. Δλδ έλεος επειδή αποκλείσαμε την Ρόμα να νομίζουμε ότι είμαστε καλύτεροι της και γενικώς μεγάλη ομάδα(ευρωπαικα). Καμία σχέση.

2. Οι αλχημίες του νιόπλια είχαν σκοπό, όπως ο ίδιος στην press conference αποδέχτηκε εμμέσως. Οπότε αρχίσαμε πάλι σαν μικρή ομάδα (πάντα σε σύγκριση με μεγάλες ευρωπαικές ομάδες) να διαλέγουμε παιχνίδια. Ο κόσμος θέλει πρωτάθλημα και κύπελο λένε. Ναι αλλά, προσωπικά πιστεύω ότι ο κόσμος δεν θέλει να τρως 3 γκολάκια εντός από τέτοια ομάδα. Η πορεία στην Ευρώπη είναι εξίσου σημαντική και δεν πρέπει να διαφθείρεται με αυτό τον τρόπο. Τώρα δεν ξέρω αν όντως έφταιγε η κούραση ή διάλεξαν τα παιχνίδια αλλά φάνηκαν οι απουσίες από το αρχικό σχήμα της ομάδας.

3. Δεν πρόκειται να περάσει ο ΠΑΟ, άποψη μου, γιατί ΔΕΝ θέλει. Απλά. Νομίζω ότι κατακτώντας το πρωτάθλημα είναι όλα οκ. Αν για το λόγο αυτό μόνο ξοδεύεις τόσα λεφτά ε τότε να μας το πει να ξέρουμε γιατί γινόμαστε πελάτες στην ευρώπη.

Έχουμε κάνει αρκετές νίκες απέναντι σε μεγάλες ευρωπαικές ομάδες αλλά δεν είχαμε ποτέ συνέχεια. Οπότε, για μένα, είναι σαν να μην έγιναν ποτέ. Αυτή η νοοτροπία τον ελληνικών ομάδω πρέπει να αλλάξει. Επειδή κοιμήθηκε ο θεός ή άναψε η λάμπα πάνω από το κεφαλάκι τους και έπαιξαν καλή μπάλλα και κερδίσαμε κάποιες ομάδες 1 φορά δεν πάει να πει ότι γίναμε μεγάλη ομάδα. Θέλει συνέχεια...εκεί πονάμε...:(

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνει μέσα τερματοφύλακας που έχει να παίξει από το Chernobyl και η ομάδα με 2 λάθη του είναι 0-2 πίσω στο 15, τότε είναι λογικό να μην μπορεί να ορθοποδήσει εύκολα. Αυτό σε συνδυασμό με ψύχραιμους αντιπάλους και διαβασμένους έγινε ότι έγινε.

Ηταν κακιά μέρα, και όλοι έχουν τέτοιες, αυτό δεν αναιρεί την δουλεία που έχει κάνει ο Παναθηναϊκός φέτος ασχέτως με τις άλλες συγκυρίες που μπορεί να μας στερούσαν κάποια κεκτημένα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εμ...όπως είχα πει και πριν καμια 10ρια ποστ...έναν Bovio θέλαμε στο κέντρο να μην ξαναπαίξει μπάλλα αυτός...:p

πάντως είναι καλό παιχτάκι...

p.s. αυτός ο Λεοντίου ρε παιδιά τι απέγινε??

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

η επομενη αγωνιστικη θα κρινει σε πολυ μεγαλο βαθμο ποιος θα παρει το πρωταθλημα...αν νικησει ο παο τον οσφπ και χασει βαθμους ο παοκ απ την αεκ,το πρωταθλημα δεν χανεται για τον παο...

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ξεκάθαρος: Ο Πάοκ άξιζε να χάσει σήμερα.

Αλλά η παράγκα καλά κρατεί.

Σου ειχα πει οτι θα χασετε και δεν ενοουσα οτι ο αρης ειναι καλυτερος.Ρε παιδια τι θα κριθει το πρωταθλημα δεν κρινετε εντος αγωνιστικου χωρου στην ελλαδα.Ο τιτλος εχει παει παιανια εδω και καιρο.

Έγινε επεξεργασία από μανος1980
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.