Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

βασικά βγάλτε τα γυαλιά σας, και δείτε ότι ο,τι γίνεται στο καραϊσκάκη και περνάει ατιμώρητο, γίνεται και π.χ. στο οακα στο μπασκετ και περνάει εξίσου ατιμώρητο. Πάντα κάποιος μένει ατιμώρητος, και το θέμα δεν είναι ποιος, αλλά γιατί.

σε ολα τα αθληματα απ ολες τις ομαδες γινεται.μπαλα μπασκετ χαντμπολ βολλευ εχουν γινει φοβερα επεισοδια. Το γιατι ειναι πολυ απλο, εχουν τον αθλητισμο γραμμενο ολοι. Εγω το χω ξαναπει οτι για τα επεισοδια πρεπει να πεσει εξοντωντικη καμπανα στις ομαδες και αμα συνεχισουν απλα αποκλεισμος απ τις διοργανωσεις. Καμια εφεση σε κανεναν οσο ιστορικη κ αν ειναι η ομαδα κτλ κτλ. fix or ban.

ουτοπια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

βασικά βγάλτε τα γυαλιά σας, και δείτε ότι ο,τι γίνεται στο καραϊσκάκη και περνάει ατιμώρητο, γίνεται και π.χ. στο οακα στο μπασκετ και περνάει εξίσου ατιμώρητο. Πάντα κάποιος μένει ατιμώρητος, και το θέμα δεν είναι ποιος, αλλά γιατί.

Ναι σαφέστατα.

Ο ΟΣΦΠ κανονικά στο μπάσκετ έπρεπε από τα.... καλά παιδιά του 4ου τελικού πέρισυ να είχε φάει -2 βαθμούς και κάμποσες αγωνιστηκές παρέα με παχυλό πρόστιμο.

Είδαμε τι έγινε.

Στο ποδόσφαιρο, γιατί δεν μου αρέσει να τα κάνουμε tale quale, για πες μας, πόσες αγωνιστηκές έχει φάει ο ΠΑΟ είτε για εντός είτε για εκτός γηπέδου γεγονότα φέτος και πόσες ο ΟΣΦΠ ?

Πόσες φάγανε ( 28.000 ευρώ, κεκλεισμένων φυσικά δεν παίζει, αλλά ok έτσουξε το πρόστιμο :D ) που χτυπήσανε τον επόπτη με τον ΠΑΟΚ ?

Link to comment
Share on other sites

απ τη μια χαιρομαι απ την αλλη λυπαμαι. Καλα θα κανει ομως.

( 28.000 ευρώ, κεκλεισμένων φυσικά δεν παίζει, αλλά ok έτσουξε το πρόστιμο :D ) που χτυπήσανε τον επόπτη με τον χχχχ ?

αμα ομως ηταν 5 αγωνες κεκλεισμενων ,500.000€ προστιμο και το ματς 0-3 στα χαρτια να δεις που οι ιδιοι οι φιλαθλοι θα πεταγανε τα ζωα εξω αν δε το εκανε η διοικηση.Ανεξαρτητα απ την ομαδα.

Έγινε επεξεργασία από KoMM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκης: «Σήμερα κερδίσαμε 2-1 αντί για 5-1»

Μπράβο καμάρι μου.

Εύχομαι, πραγματικά μια δυστυχισμένη ζωή ( στα ουσιαστικά πράγματα, τα "δικαίως κεκτημένα" λεφτά σου ξέρεις που να τα... καταθέσεις ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά ήταν όλα.

Κράτησε τα μέτρα ο διαιτητής.

Στην ισπανία έδωσε κόκκινη στο 1' σε κασίγιας.

Εδώ σήμερα όλοι ευχαριστημένοι έπρεπε να είναι.

Αντιθέτως αντί να κοιτάνε τα χάλια τα ομαδικά και τα οπαδικά κάποιοι κοιτάνε τη διαιτησία.

Για πάντα μιζέρια.

Θες να μας τρελάνεις μου φαίνεται...

Ποια μέτρα κράτησε ακριβώς; Τα μέτρα τα κρατάς όταν δείχνεις στους παίκτες ότι εσύ είσαι το αφεντικό στο γήπεδο και σφυρίζεις όπως λένε οι κανόνες, όχι να σφυρίζεις όποτε σου γκρινιάζει η έδρα...

Πως ακριβώς να είναι όλοι ευχαριστημένοι όταν με αυτή την αλοίωση αποτελέσματος, το πρωτάθλημα έληξε σήμερα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απ τη μια χαιρομαι απ την αλλη λυπαμαι. Καλα θα κανει ομως.

αμα ομως ηταν 5 αγωνες κεκλεισμενων ,500.000€ προστιμο και το ματς 0-3 στα χαρτια να δεις που οι ιδιοι οι φιλαθλοι θα πεταγανε τα ζωα εξω αν δε το εκανε η διοικηση.Ανεξαρτητα απ την ομαδα.

Άλλο θέλουνε, 1α επισόδεια... 500.000 € μόνο

2ος αγώνας με επισόδεια.... 1.000.000€ μόνο...

3ος αγώνας με επισόδεια ? 2.000.000€...

κάντε και 4ο αγώνα με επισόδεια... να πάρουμε 5...

Να δούμε μετά, μπορούνε να πάρουνε σωστά security οι ομάδες, και να κάνουνε σωστά έλεγχο στην είσοδο αλλά και κατά την διάρκεια του αγώνα.

Της φραγκάτης κότας και αν της πάρεις τον κόκκορα, θα βρεί άλλον.

Τα φράγκα αν της πάρεις μόνο τότε θα βάλει μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε πάλι καλά που έχω αποποιηθεί του ποδοσφαίρου.....Πάλι καλαααααά.

Τι θέλω και βγαίνω για καφέ τέτοιες ώρες;

Τίποτα δεν λέει να διορθωθεί τελικά....ακόμα και σε περίοδο στενότης. Αλλά αρκετά ασχοληθήκαμε με ανθρώπους-"πρώτυπα" που "εργάζονται" σκληρά και στερούνται πολλά για να είναι εκατομμυριούχοι στα 28 τους ενώ άλλοι πασχίζουν να ζήσουν με ένα μεροκάματο.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας τρελάνεις μου φαίνεται...

Ποια μέτρα κράτησε ακριβώς; Τα μέτρα τα κρατάς όταν δείχνεις στους παίκτες ότι εσύ είσαι το αφεντικό στο γήπεδο και σφυρίζεις όπως λένε οι κανόνες, όχι να σφυρίζεις όποτε σου γκρινιάζει η έδρα...

Πως ακριβώς να είναι όλοι ευχαριστημένοι όταν με αυτή την αλοίωση αποτελέσματος, το πρωτάθλημα έληξε σήμερα;

Kαλά,δες τα πέναλτι που έχει κερδίσει φέτο παο οσφπ και λοιποί και έλα πες μου.

Σιχαμένοι όλοι στην ελληνική λίγκα.

Αλοίωση αποτελέσματος και αηδίες.

Αν βγουν σε βάρος μικρών ομάδων πόσα έχουν γίνει θα έπρεπε να μην υπάρχει σαν ιδέα καν οσφπ κ παο,όχι πρόστιμα και ξύλο.

Ρε θα τρελαθούμε με αυτούς τους 2...αντί να κοιτάνε τα χάλια τους κοιτάνε ποιος ειναι χειρότερος από τους 2.

Σα τα κομματόσκυλα ένα πράμα.....

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει να βλέπω τους Παναθηναϊκούς να ζητάνε 10' παράταση (παράταση δεν το λέγατε?) και να θυμούνται ότι η αλλοίωση αποτελέσματος επηρεάζει γενικότερα το τελικό αποτέλεσμα (δεν θα έληγε 2-2 αν μέτραγε του Κατσουρ, θεωρητικά έστω όχι 100% στα σίγουρα). :p:p:p

Προσωπικά θεωρώ το ματς ληγμένο με τελικό αποτέλεσμα 1-2. Οι Ολυμπιακοί είχαν την ευκαιρία να πάρουν ένα ημιπέτσινο πρωτάθλημα αλλά προφανώς ο Μαριδάκης λατρεύει τα πέτσινα όπως ο προκάτοχός του. Σε 1-2 χρόνια ο Κόκκαλης θα δείχνει ερασιτέχνης.

Διαιτητής που δεν δίνει κάρτα είναι ΥΠΟΠΤΟΣ και δεν είναι ότι θέλει να ηρεμήσει τις κερκίδες. Δηλαδή αν είχε δείξει στον Μιραλάς θα ενοχλείτο κάποιος Ολυμπιακός; Αφού είναι τυπική κάρτα. Γιατί είναι ύποπτος; Διότι αν ΜΟΝΟ Η ΜΙΑ ομάδα γνωρίζει εξ αρχής ότι δεν θα υπάρχουν κάρτες στο παιχνίδι μπορεί να παίξει πολύ σκληρά τον αντίπαλο και να του σπάσει τον τσαμπουκά με το καλημέρα. Χώρια τα ανάποδα σφυρίγματα στον Νίνη και κάτι "αθώα" ανάποδα σφυρίγματα εδώ και εκεί. Το γκολ πεντακάθαρο του Κατσούρ, μην τρελαθούμε κιόλας ο άνθρωπος κάνει κίνηση από πίσω. Το χέρι του Τόρο και το offside του Πάντελιτς είναι δύσκολες φάσεις και ξεκάθαρα στην κρίση του διαιτητή. Δεν μπορεί κάποιος να πει κάτι για αυτές, άλλο αν και στις δύο περιπτώσεις η κρίση του διαιτητή συμβάδιζε με τα συμφέροντα του Ολυμπιακού.

Ο Παναθηναϊκός πάντως, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ, διότι όταν θέλεις να κερδίσεις το ματσάκι και παίζεις με την μεσαία γραμμή σαν δεύτερη ζώνη άμυνας λογικό είναι ο Ολυμπιακός που πρεσάρει σε ΟΛΟ το γήπεδο να σου πάρει το κέντρο.

Στην τελική σήμερα είδαμε ένα ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες, όπου νικήτρια αναδείχτηκε αυτή που έχει πρόεδρο.

Υ.Γ.

Παιδες ο κυριος Χρηστος Παναγόπουλος προεδρος του ΔΣ της ΕΡΤ

Ο Παναγόπουλος είχε πάρει πόδι κακήν κακός από την ΕΡΤ, έχει πάει στον ΣΚΑΙ και από τότε επιτίθεται στην ΕΡΤ με κάθε δυνατό τρόπο και σε κάθε ευκαιρία. Είναι ότι είχε φάει λίγα στην ΕΡΤ σαν ΔΣ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ακούω δηλώσεις Μαρινάκη.....ο άνθρωπος είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!

και μια ανάλυση του ματς.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/310773.html

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σκηνές ντροπής στο «Γ.Καραϊσκάκης» (pics) - Ποδόσφαιρο - Ελλάδα - Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός | sport-fm.gr: NovaΣΠΟΡ FM 94.6

Τις βλέπω και τρελένομαι, όχι γιατί είμαι παναθηναϊκός αλλά πώς να μείνει μετά στην Ελλάδα αυτός ο παιχταράς;

Έλεος με τους κάφρους.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.