Jump to content


8800gt silent


Louris7

Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω σχετικα με την συγκεκριμενη καρτα, σε μηχανημα ενος φιλου, 70 βαθμοι default και 100-104 οταν παιζει Lineage ειναι λογικο? Μου φαινονται πολλοι...

Link to comment
Share on other sites

Απλά μετά δεν έχει νόημα το fanless της υπόθεσης...αφού την έχει την κάρτα πάντως, ένας 120αρης στις 1000rpm max θα του κάνει δουλειά χωρίς να αυξήσει τον θόρυβο ιδιαίτερα...

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που εχει εγγυηση γιατι σε απασχολει? αμα καει ειναι προβλημα της εταιρειας που εβαλε μια ανεπαρκης ψηκτρα. εγω λεω να την αφησεις οπως ειναι. εμενας παντως η καρτα 8600gt παθητικη ειναι 57 idle, 80-90 load

Link to comment
Share on other sites

μα το ειπα, οτι αμα εχει εγγυηση να μην τον απασχολει, για οσο καιρο εχει εγγυηση η θερμοκρασια ειναι ευθυνη της εταιρειας, αμα ειναι να αγοραζουμε παθητικες λυσεις και να φοβομαστε τις θερμοκρασιες και να βαζουμε ανεμιστηρες τοτε αστα βραστα

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία μπορεί να οφείλεται σε κακό airflow του κουτιού και όχι σε πρόβλημα της κάρτας. Αν είναι έτσι, να φτιάξω ένα πισί μέσα σε ένα ηχομονωμένο κλειστό κουτί για να μην ακούγεται. Πόσο θα αντέξει λες; :D

Από την άλλη, το να ταλαιπωρείς μια κάρτα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες έχει αντίκτυπο και στη διάρκεια ζωής της. Και έχω ακούσει άπειρες φορές για προϊόντα που χάλασαν ούτε έναν μήνα μετά τη λήξη της εγγύησης. Προσέχουμε, στοιχειωδώς τουλάχιστον, για να έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

η εταιρια το γραφει πανω στο κουτι ομως φιλε μου οτι πρεπει να υπαρχει ΚΑΛΟ airflow για να μην εχεις προβλημα.

δεν σου φταιει κανεις αμα εχεις χυμα ολα τα καλωδια μεσα στο κουτι και ενα ψωφιο exhaust fan και να περιμενεις να ψυχθει.

Link to comment
Share on other sites

τοτε αντι να λετε να βαλει εναν ανεμιστηρα να χτυπαει την καρτα το πιο σωστο θα ηταν να του πουμε να βαλει κανεναν ανεμιστηρα να βγαζει αερα απο πισω και εναν να βαζει απο μπροστα. κατα προτιμηση 12αρι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.