Jump to content



Πως θα flashάρω??? windows vista 64bit


KTMlover

Recommended Posts

Δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση... Προσπαθώ πόσες ώρες να βρώ τρόπο να flashαρω την κάρτα γραφικών μου με καινούργιο βιος αλλά δεν γίνεται με τίποτα. Έχω δοκιμάσει boot cd με αρχεία windows 98, dos 6.2 τζίφος γιατί το ένα δημιουργεί το c: ως ramdrive και έτσι δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία μου και το άλλο λέει ότι δεν βρίσκει cdrom. Έχω δοκιμάσει μέσω του cmd απο το repair των windows vista αλλά μόλις εκτελώ το batch για να flasharei το καινούριο bios τότε κάτι μου λέει ότι η εντολή αυτή είναι μόνο για 32bit windows και κάτι τετοια. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο τρόπο για να flasharo την gpu?? (ελπίζω να διαβάζεται αυτό που γράφω και να μην είναι ακαταλαβίστικο... 4 ώρες προσπαθώ να βρώ τρόπο...)

Το σύστημά μου ASUS P5Q,E8400,Mushkin 4gb ram,1 Sata WD 640 1Sata WD 150gb 1 Sata LG DVDrw και Sapphire 4870... Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edit: Είδα κάτι λύσεις του τύπου Winflash. Ο κατασκευαστής μου τονίζει το bios update να γίνει '' Ιn pure dos mode''

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει μια χαρά η κάρτα δυστυχώς... Είναι μια παρτίδα της Sapphire που έχει ένα πρόβλημα στο bios (νομίζω ότι έχει πρόβλημα το ανεμηστήρι) και κολλάει σε μερικά παιχνίδια όπως το PES2008

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.