Jump to content



Υπογραφή.


AN7 OverClocker

Recommended Posts

ntax.

Οι κανόνες για την υπογραφή μου φαίνονται απλά υπερβολικοί.

Για την εικόνα το καταλαβαίνω.

Το κειμενάκι ας πούμε που έχω στην υπογραφή μου γιατί να είναι off the rulles?

Τόσα πολλά byte πιάνει?(χωρίς την εικόνα)

Αυτό που δεν έχω προσδιορίσει ακόμα είναι το 4 γραμμές.

4 γραμμές σε τι?

Στο text box που φτιάχνεις την υπογραφή?

Ξεχωριστές γραμμές με enter?

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω σε κοβει με τους χαρακτηρες.

Your signature contains too many lines and must be shortened. You may only have up to 4 line(s). Long text may have been implicitly wrapped, causing it to be counted as multiple lines.

και η υπογραφή είναι η εξής

Και αν είναι να χαθώ , Ας χαθώ πάλι μες στο όνειρο , Σε ότι αξίζει να μένει ζωντανό , Σε ότι αντέχει στο καιρό , Σε ότι αγάπησα σε ότι ξέχασα,Σε ότι νοστάλγησα μα το έχασα , Σε ότι θυμήθηκα μα δεν γέλασα , Σε όσα σ' εμένα χρέωσα

Και όσο θα γράφω στοίχους τα χαράματα , Τόσο θα απαλύνω τις πληγές , Και όσο παλεύουν οι λέξεις με τα πράγματα , Τόσο θα ψάχνω νόημα στου ονείρου τις σχισμές

FF.C - Ας χαθώ στο όνειρο

το ίδιο και έτσι

Και αν είναι να χαθώ , Ας χαθώ πάλι μες στο όνειρο , Σε ότι αξίζει να μένει ζωντανό , Σε ότι αντέχει στο καιρό , Σε ότι αγάπησα σε ότι ξέχασα,Σε ότι νοστάλγησα μα το έχασα , Σε ότι θυμήθηκα μα δεν γέλασα , Σε όσα σ' εμένα χρέωσα

Και όσο θα γράφω στοίχους τα χαράματα , Τόσο θα απαλύνω τις πληγές , Και όσο παλεύουν οι λέξεις με τα πράγματα , Τόσο θα ψάχνω νόημα στου ονείρου τις σχισμές

FF.C - Ας χαθώ στο όνειρο

(για μένα 4 γραμμές είναι αυτό)

ακόμα και έτσι πάλι τα ίδια

Και αν είναι να χαθώ , Ας χαθώ πάλι μες στο όνειρο , Σε ότι αξίζει να μένει ζωντανό , Σε ότι αντέχει στο καιρό , Σε ότι αγάπησα σε ότι ξέχασα,Σε ότι νοστάλγησα μα το έχασα , Σε ότι θυμήθηκα μα δεν γέλασα , Σε όσα σ' εμένα χρέωσα

Και όσο θα γράφω στοίχους τα χαράματα , Τόσο θα απαλύνω τις πληγές , Και όσο παλεύουν οι λέξεις με τα πράγματα , Τόσο θα ψάχνω νόημα στου ονείρου τις σχισμέςFF.C - Ας χαθώ στο όνειρο

Στους όρους δεν λέει για χαρακτήρες

Σημεία προσοχής

Υπογραφές (Signatures)

Κάθε μέλος μπορεί να δημιουργήσει την προσωπική του υπογραφή η οποία θα συνοδεύει κάθε μήνυμα στο forum. Οι υπογραφές των μελών θα πρέπει να συμμορφώνονται με τους ακόλουθες κανόνες προκειμένου να είναι αποδεκτές.

* Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 4 γραμμές. Κάθε υπογραφή μπορεί να περιέχει 1 εικόνα με διαστάσεις όχι μεγαλύτερες από 600(width) x 82(height) pixels και μέγεθος 35kbytes.

* Στις υπογραφές επιτρέπονται παραπομπές(links) που οδηγούν στο TheLab.gr, σε ιστοσελίδες με αποτελέσματα bench (orb, hwbot) ή σε ιστοσελίδες οι οποίες έχουν εγκριθεί από την ομάδα του Thelab.gr. Παραπομπές σε προσωπικές ή σε μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα ιστοσελίδες ΔΕΝ επιτρέπονται. Αυτού του τύπου οι παραπομπές μπορούν να καταχωρηθούν στο αντίστοιχο πεδίο του πίνακα ελέγχου.

* Απαγορεύεται ρητά η διαφήμιση εμπορικών ή μη προϊόντων και υπηρεσιών μέσω links ή banners τοποθετημένα στην υπογραφή. Σε αυτή την περίπτωση οι υπογραφές θα αφαιρούνται με ταυτόχρονη ειδοποίηση του παραβάτη.

* Απαγορεύεται ρητά η χρήση υπογραφών που σχετίζονται με αγορές/πωλήσεις προϊόντων. Για αγορές/πωλήσεις υπάρχει σχετικό υποφόρουμ.

* Οι υπογραφές θα πρέπει να ικανοποιούν τους γενικότερους όρους πρόσβασης και χρήσης του TheLab.gr. Στην αντίθετη περίπτωση οι Administrators/Moderators έχουν το δικαίωμα να αφαιρέσουν την υπογραφή ή ακόμη και να προχωρήσουν σε αποκλεισμό του μέλους (ban).

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

είναι 4 γραμμές στο text box για το editing της υπογραφής.

Εγώ είμαι παράλογος?

Δλδ τα quote του racer(παράδειγμα είναι μαν,δεν έχω τπτ με σένα ;) )πιάνουν παραπάνω χώρο από την υπογραφή μου αλλά επειδή στο text box είναι 4 γραμμές περνάει.

Μα 4 γραμμές στο text box?

Ποιος έχει ανάλυση 640*480 η 320*240 εδω μέσα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες οντως πολυ παραξενο το θεμα.

χθες πηγα να βαλω στην υπογραφη μου 2 λεξεις και μου βγαζε errors.

δεν ειπα να χουμε 500Χ200 image που ειναι σε μερικα fora.

αλλα αρκετες γραμμες για να "χωρεσει" η συνθεση μας(που θα πειτε, μπορεις να το κανεις και με ενα image file )πιστευω ειναι απαραιτητες.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η VB:

When counting the number of lines in a signature, this setting controls the number of characters that can be displayed before text wraps in the browser and is displayed as multiple lines. Once this value is surpassed, the run of text will be counted as multiple lines.

The value in this setting should be based on the number of normal-sized characters. Other sized characters will be scaled appropriately to this setting.

Για ξαναδοκίμασε, είχα ξεχάσει να πειράξω το όριο της κάθε γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

είναι 4 γραμμές στο text box για το editing της υπογραφής.

Εγώ είμαι παράλογος?

Δλδ τα quote του racer(παράδειγμα είναι μαν,δεν έχω τπτ με σένα ;) )πιάνουν παραπάνω χώρο από την υπογραφή μου αλλά επειδή στο text box είναι 4 γραμμές περνάει.

Μα 4 γραμμές στο text box?

Ποιος έχει ανάλυση 640*480 η 320*240 εδω μέσα?

ή και 56Κ συνδεση.

δεν ειπα να χουμε gif της ταξης των 600ΚΒ αλλα μια εικονιτσα μεχρι 30-40 KB και σε νορμαλ διαστασεις δεν εβλαψε κανενα.

δεν εχουμε ολοι JPEG2000.

Link to comment
Share on other sites

ή και 56Κ συνδεση.

δεν ειπα να χουμε gif της ταξης των 600ΚΒ αλλα μια εικονιτσα μεχρι 30-40 KB και σε νορμαλ διαστασεις δεν εβλαψε κανενα.

δεν εχουμε ολοι JPEG2000.

600(width) x 82(height) pixels και μέγεθος 35kbytes δε σου φτάνει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με την εικόνα:

Από τους κανόνες:

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 4 γραμμές. Κάθε υπογραφή μπορεί να περιέχει 1 εικόνα με διαστάσεις όχι μεγαλύτερες από 600(width) x 82(height) pixels και μέγεθος 35kbytes.

Από τον πίνακα ελέγχου του χρήστη:

Σημείωση: Το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος των προσαρμοσμένων εικόνων σας είναι 600 επί 82 pixels ή 19,5 KB (ότι είναι μικρότερο).

Τελικά 35 ή 19,5 KB ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.