Jump to content



Συλλέκτης υγρασίας


Aligator21

Recommended Posts

Παίδες μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω συλλέκτες υγρασίας για εσωτερικό χώρο (για δωμάτιο το θέλω).

Το δωμάτιο είναι περίπου στα 10-14 τετραγωνικά.

Το μόνο που έχω βρει είναι αυτό : http://www.dorakis.gr/SILEKTES.HTM αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να τον πάρω (μένω Χαλκίδα).

Link to comment
Share on other sites

ρωτα σε καταστηματα μουσικων οργανων και μαγαζια με πουρα/ειδη καπνιστου...αυτοι χρησιμοποιουν συνηθως τετοιες συσκευες και θα ξερουν να σου προτεινουν μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Αφυγραντήρες? Μαγαζιά με κλιματιστικά έχουνε.

Πολύ ακριβή λύση. Ένας καλός αφυγραντήρας έχει πάνω από 150-180 ευρώ.

Οι ιονιστες δεν ρυθμιζουν και την υγρασια?

Δεν γνωρίζω!

Αυτό που ξέρω είναι πως με το air condition στο dry μπορείς να ελαττώσεις την υγρασία, αλλά δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω!

Αυτό που ξέρω είναι πως με το air condition στο dry μπορείς να ελαττώσεις την υγρασία, αλλά δεν συμφέρει.

προσοχη με αυτο...πολυς κοσμος εχει ενοχλησεις σε τοσο ξηρη ατμοσφαιρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω αφυγραντήρα (λόγο κόστους)

Δεν θέλω υγραντήρα. Να αφαιρέσω υγρασία θέλω όχι να προσθέσω :p

Link to comment
Share on other sites

ρε συ και σε σουπερ μαρκετ εχουν ρώτα...

Είχα βρει έναν αλλά ήταν εντελώς για τον π....ο. Δεν έλεγε μια.

Θα ξανακοιτάξω πάντως, αν και εδώ Χαλκίδα δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Απο καταστημα με χημικα προιοντα ζηταμε Χλωριουχο Ασβεστιο, ρωταμε

και πως να γινει η δουλεια μας και καθαριζουμε με λιγα εβρουλακια απλα και

ωραια;)

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος? Επειδη εχω τεραστιο προβλημα με κατι ντουλαπες πηρα τις μικρες συσκευες της uhu και κανουν δουλεια τελικα.Σε μια βδομαδα γεμισαν και ετρεχε το νερο απ'εξω (μιλαμε για πολυ υγρασια) μιλησα με την uhu και μου ειπαν οτι για τα μικρα δεν βγαινουν ανταλλακτικα και ετσι ψαχνω που μπορω να βρω χλωριουχο ασβεστιο σε χαρτινα σακουλακια να τα ξαναγεμιζω μονος μου.Αν μπορουσε να βοηθησει καποιος θα ημουν ευγνωμων!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.