Jump to content



Blue screen σε altec pc!


v.nks

Recommended Posts

Εχω το pc της altec <ido>! Οπου και αν ρωτισω <γιατι?> μου απαντουν οτι θα φταιει καποιο προγραμμα που εχω κανει εγκατασταση και δεν συμβαδιζει με τα vista!Εκανα FORMAT και παλι τα οιδια!Περιπου μια με δυο φορες το pc μου πεταει μπλε οθονη και δεν ξερω τι να κανω!Ηelp''Ελπιζω η βοηθεια σας να εχει απατο λεσμα....

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο γρηγορη αωταποκρισησ σας!

1>Το pc συνιθος εχει θερμοκαρσια 35-40 αλλα μερικεσ φορες παει και μεχρι 50!

ποιο πανω δεν εχω δει να πηγαινει!

\

2>ALTEC

Μοντέλο Επεξεργαστή Intel E6300 Core2 Duo 1.86 GHz, 2x1MB L2 cache, 1066 MHz FSB

Motherboard MSI PT890

Μνήμη 2 GB DDR II

Σκληρός Δίσκος 250GB SATA II

Κάρτα Γραφικών NVIDIA 7100GS με 256MB RAM, PCI-EXPRESS

3>?Θα μπορουσες να μου πεις πως να απενεργοποίησω το restar?

Link to comment
Share on other sites

Οπ SORRY!

Το εχω ειδη απενεργοποιημενο!

Οταν πεταει blue screen μενει εκει και δεν κανει RESTART!

Παλιοτερα ειχα βαλει στο Google τον κωδικο του error αλλα ματαια γιατι δεν εβρισκα τπτ για το συγγεκριμενο σφαλμα!

Ο κωδικος που μου βγαζει ειναι ο παρακατω:

0x00000101 (0x00000060,0x00000000,0x806D1120,0x00000001)

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναπέρασες και τα Windows, ίσως είναι hardware πρόβλημα. Κάνε μία δοκιμή με το memtest και δες μήπως είναι η μνήμη.

Αν δεν απατώμαι πάντως, πρέπει να έχει 5 χρόνια εγγύηση αυτό, οπότε καλύτερα μόλις βρεις τι τρέχει να μιλήσεις με το service.

Και μην το ανοίξεις αν έχει καμία ασφάλεια και κόψεις την εγγύηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναπέρασες και τα Windows, ίσως είναι hardware πρόβλημα. Κάνε μία δοκιμή με το memtest και δες μήπως είναι η μνήμη.

Αν δεν απατώμαι πάντως, πρέπει να έχει 5 χρόνια εγγύηση αυτό, οπότε καλύτερα μόλις βρεις τι τρέχει να μιλήσεις με το service.

Και μην το ανοίξεις αν έχει καμία ασφάλεια και κόψεις την εγγύηση ;)

To ανοιχει για να βαλω μια ram γιατι ηθελαν 30 EURO μονο να την βαλουν αλλα το ανοιξα πολυ προσεκτικα και δεν υπηρχε τιποτα<ταινια>

Ολλα τα προγραμματα που εχω ειναι για vista αλλα και να μην ειναι η μπλε οθονη εμφανιζεται χωρις να εχω κατι ανοιχτο!!

Link to comment
Share on other sites

Tο ετρεχα μεχρι που στο 160,κατι...% xωρις να εχει ανιχνευθει καποιο προβλημα στην ram,αρχισε να μου ανοιγει παραθυρα του explorer και εκανα restart!

Στα ποσα % τελειωνει περιπου?

<να επιλεξω εγω ποσa mbs να τεσταρει ή να το αφισω στο All unused RAM?>

Link to comment
Share on other sites

Tο ετρεχα μεχρι που στο 160,κατι...% xωρις να εχει ανιχνευθει καποιο προβλημα στην ram,αρχισε να μου ανοιγει παραθυρα του explorer και εκανα restart!

Στα ποσα % τελειωνει περιπου?

<να επιλεξω εγω ποσa mbs να τεσταρει ή να το αφισω στο All unused RAM?>

Δεν τελειώνει, αλλά καλό θα ήταν να το αφήσεις ώρα να τρέχει...

Τι εννοείς ανοίγουν παράθυρα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τελειώνει, αλλά καλό θα ήταν να το αφήσεις ώρα να τρέχει...

Τι εννοείς ανοίγουν παράθυρα?

Aνοιγε παρα πολλες φορες τον internet explorer απο μονο του!

Λοιπον καιω το cd και το κανω boot για να δω αποτελεσματα!

Να το αφισω μια ωριτσα ή παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Tο ετρεχα μεχρι που στο 160,κατι...% xωρις να εχει ανιχνευθει καποιο προβλημα στην ram,αρχισε να μου ανοιγει παραθυρα του explorer και εκανα restart!

Στα ποσα % τελειωνει περιπου?

<να επιλεξω εγω ποσa mbs να τεσταρει ή να το αφισω στο All unused RAM?>

Μαλλον κάποια "ίωση" έχεις αρπάξει. Δεν ανοιγουν έτσι από μόνα τους τα παράθυρα.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κάποια "ίωση" έχεις αρπάξει. Δεν ανοιγουν έτσι από μόνα τους τα παράθυρα.

Δεν το εχει ξανακανει!

Αν και δεν νομιζω να ειναι κατι τετοιο γιατι το nod<eset smart security>το οποιο εχω δεν ανιχνευει κατι!

Link to comment
Share on other sites

αφού έκανες format στο έκανε πριν περάσεις προγράμματα η τα πέρασες όλα με την μία ?

κάνε ένα format ακόμα και πέρνα ένα ένα ότι θες Drivers πρώτα και reboot σε κάθε install και δοκίμαζε το να δεις αν θα σου πετάει πάλι BSOD και εγώ πιστεύω οτι κάτι έχει αρπάξει και στα κάνει αυτά αν στο memtest πέρασες και την loop 5 τότε οι μνήμες σου είναι οκ δοκίμασε και με ORTHOS τον επεξεργαστή σου αν και δεν νομίζω να έχει κάτι

Link to comment
Share on other sites

αφού έκανες format στο έκανε πριν περάσεις προγράμματα η τα πέρασες όλα με την μία ?

κάνε ένα format ακόμα και πέρνα ένα ένα ότι θες Drivers πρώτα και reboot σε κάθε install και δοκίμαζε το να δεις αν θα σου πετάει πάλι BSOD και εγώ πιστεύω οτι κάτι έχει αρπάξει και στα κάνει αυτά αν στο memtest πέρασες και την loop 5 τότε οι μνήμες σου είναι οκ δοκίμασε και με ORTHOS τον επεξεργαστή σου αν και δεν νομίζω να έχει κάτι

Mνημες δεν ειναι συγουρα γιατι ετρεξα και δευτερο τεστ το βραδυ περιπου για 8 ωρες!

Format δεν μπορω να κανω πρωστοπαρον διοτι δεν εχω εξ.σκλυρο και καθε φορα που κανω χανω οτι εχω............

οι drivers που εχω ειναι οι μαμα!το εδωσε η altec με προωληματικους drivers??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.