Jump to content



πως μπορω να κρατήσω τα save ενος παιχνιδιού πριν απο το format?


lofring

Recommended Posts

Γεια σας !!! θα ήθελα να κάνω φορμάτ τον υπολογιστή μου και θα ήθελα για να μην χάσω τα save απο κάτι παιχνίδια που έχω , να τα κρατήσω χωρίς να σβηστουν.......

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως γίνεται κάτι τέτοιο? :daisy:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως στα είπαν.

1η κίνηση ειναι να δίνεις περίεργα ονόματα στα saves σου με αγγλικούς χαρακτήρες.

Π.Χ. αντί για save1, save2 βάλε mitsos-save1 ή ότι άλλο σου έρθει.

Μετά, ακόμα και αν δεν ξέρεις πού να ψάξεις, κάνεις ένα search με το «περίεργο» όνομα που έδωσες και θα στο φέρεις το λειτουργικό από μόνο του.

2η κίνηση είναι να κοπιάρεις ολόκληρο τον φάκελο με το/τα saves κάπου αλλού.

3η κίνηση, αφού ξαναστήσεις το μηχάνημα, εγκαθιστάς το παιχνίδι και στη θέση του νέου φακέλου βάζεις τον παλιό.

Tip.

Μερικά, αν όχι όλα τα παιχνίδια σε βάζουν να φτιάξεις ένα profile πριν ξεκινήσεις.

Κατά 99% το profile σώζεται μαζί με τα saves αλλά μπορείς να το ψάξεις μήπως και μπαίνει σε διαφορετικό φάκελο.

Αν ναί κάνεις το ίδιο όπως και με τα saves.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1η κίνηση ειναι να δίνεις περίεργα ονόματα στα saves σου με αγγλικούς χαρακτήρες.

Π.Χ. αντί για save1, save2 βάλε mitsos-save1 ή ότι άλλο σου έρθει.

Μετά, ακόμα και αν δεν ξέρεις πού να ψάξεις, κάνεις ένα search με το «περίεργο» όνομα που έδωσες και θα στο φέρεις το λειτουργικό από μόνο του.

lol σωστος! Δεν το ειχα σκεφτει. :T:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, να προσθέσω οτι οι 2 στάνταρ τοποθεσίες για τα saves είναι στο φάκελο "Τα έγραφα μου" (υποθέτω windows έχεις) και, πιο σπάνια, στο φάκελο του παιχνιδιού μέσα στα program files. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.