Jump to content



SCYTHE KM01-BK-5.25 KAZE MASTER BLACK


performer

Recommended Posts

Σας παρουσιαζω το καινουργιο panelακι που πηρα!

Technical Specifications - Compatibility

Μοντέλο: Kaze Master 5.25.

Χρώμα: Μαύρο.

Τροφοδοσία: 5V ή 12V(από το τροφοδοτικό του υπολογιστή).

Κανάλια ανεμιστήρα: 4.

Κανάλια module θερμοκρασίας: 4.

Εύρος θερμοκρασίας: 0 ~ 100C.

Συχνότητα θερμοκρασίας: Κάθε 2 δευτερόλεπτα.

Εύρος ρύθμισης ανεμιστήρα: 3.7V (±10%) ~ 12V (±10%).

Διαστάσεις: (W x H x D) 148 x 42.5 x 63 mm. Display: 114 x 20 mm.

Βάρος: 165g.

τιμη:37.90

Φωτογραφιες

Packaging and Contents

DSCN7113.jpg

DSCN7116.jpg

DSCN7118.jpg

DSCN7119.jpg

το panel

DSCN7120.jpg

DSCN7125.jpg

το panel πανω στο κουτι

DSCN7134.jpg

η διαφορα μεσα στο κουτι

πριν

DSCN7097.jpg

μετα

DSCN7132.jpg

Συμπερασμα

1)αριστη ποιοτητα

2)ευκολη εγκατασταση

3)ειναι εντυπωσιακο στο σκοταδι:p

4)σοβαρο

αυτα........καθε ερωτηση δεκτη!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Πολυ ομορφο το νεο σου πανελακι performer...

Θελω να περασεις επανω ενα fanακι που να παει πολλες στροφες..και να μας πεις το min και το max του...:T:

post_old.gif 10-10-08, 18:36 ρε πιτσιρικο:pσε τρωει αυτο που εγινε με το δικο σου,ε?:X:

Link to comment
Share on other sites

post_old.gif 10-10-08, 18:36 ρε πιτσιρικο:pσε τρωει αυτο που εγινε με το δικο σου,ε?:X:

Ναι ρε γμτ!!! :rant:

για δώστε όλη την αλήθεια στο λαό.... πιτσιρίκο τι έπαθε το δικό σου?

Πηρα εναν slipstream στις 1900 στροφες και δεν παιζει στο πανελακι πανω απο 1400 :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Μάθατε ποτέ το λόγο? Δεν δείνει όλο το ρεύμα που θέλει?

Λογικα..στην mobo παιζει κανονικα το fanακι..στο πανελακι ανεβοκατεβαζει στροφες απο 1500 στις 1400 :red:

δεν εχω και κανενα αλλο fanακι που να εχει πολλες στροφες για να το δοκιμασω,,:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα..στην mobo παιζει κανονικα το fanακι..στο πανελακι ανεβοκατεβαζει στροφες απο 1500 στις 1400 :red:

δεν εχω και κανενα αλλο fanακι που να εχει πολλες στροφες για να το δοκιμασω,,:confused:

Δεν ειναι θεμα πολλων στροφων... Ειναι θεμα του οτι οτ slipstream super high ριχνει πολυ αποτομα τις στροφες του, στην αρχικη μειωση volt, και οτι τα zalman δεν βγαζουν 12v max αλλα 11v. Τωρα αυτο με το τρεμοπαιγμα λογικα γινεται επειδη δεν δινει πολυ σταθερα ρευματα και ειναι πολυ ευαισθητος ο slipstream.

Παντως το scythe συμφωνα με το παρακατω τεστ δινει απο 3.7-11.9v

http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.orthy.de%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D5622%26Itemid%3D85%26limit%3D1%26limitstart%3D1&sl=de&tl=en&history_state0=

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασεις επανω ενα fanακι που να παει πολλες στροφες..και να μας πεις το min και το max του...:T:

πρωτον ζηταω συγνωμη που δεν απαντησα εγκαιρα αλλα ειχα μεινει απο κυριακη μεσημερι χωρις net.

δευτερον:ενδειξεις με ολα max και min!

ολα σε max(τα fanακια ειναι διαφορετικα μοντελα και ετσι δεν εχουν ιδιες στροφες)

DSC_0069.jpg

ολα σε min,να σημειωθει οτι ειναι απο τα λιγα πανελακια που εχουν τη δυνατοτητα να σταματησουν τελειως τα fanακια:D

DSC_0070.jpg

τελος μια HQ PHOTO για τους υποψηφιους αγοραστες:D

DSC_0055-1.jpg

οτι αλλη απορια εχετε πειτε μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

να ρωτισω και εγω καποια πραγματακια μιας και ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο ΖΑΛΜΑΝ ZM-MFC2.

1)μεχρι ποσες στροφες μπορει να δειξει η οθονη..ενα απο τα φανακια που θελω αν τοποθετισω δουλευει στις 6300..ναι...6300 δουλευει..ειναι η ψυκτρα των ΡΑΜ μου που αποτελειτε απο 3 ανεμηστηρακια...προς το παρον ειναι τοποθετημενο στο motherboard to 3pin αλλα θελω να το βαλω σε controler...

2)ποσα watt μπορει να δωσει σε καθε καναλι?

3)τι διαφορα εχει αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807930

με αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807975

???

4)για ποιους λογους να επιλεξω αυτο και οχι το ζαλμαν...εκτος απο τη διαφορα τιμης ...?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.