Jump to content


Νέο πληκτρολόγιο και ποντίκι!


Indiko_Xoiridio

Recommended Posts

Ήρθε ο καιρός να αντικαταστήσω το Microsoft Wireless Optical Mouse 2 που έχω καθώς και το noname πληκτρολόγιο.

Ποντίκι βρήκα αυτό εδώ. Τι λέτε; Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;

Πληκτρολόγιο θέλω μαύρο, ενσύρματο και με μεγάλο ENTER κατά προτίμηση. Βρήκα αυτό, αλλά μόνο στην μια από τις τρεις φωτογραφίες το δείχνει να έχει μεγάλο ENTER. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ή αυτό,αλλα έχει μικρό ENTER.

Σε αυτό το set πως τα πάει το πληκτρολόγιο από απόκριση;

Και κάτι τελευταίο.

Να πάρω mousepad ή δεν είναι απαραίτητο;

Στο παλιό μου ποντίκι έχω ένα παλιό το οποίο το έχω από το '98-'99!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το ποντικι, πληκτρολογιο βρες κατι καλυτερο εφοσον θα δωσεις λεφτα στο ποντικι και το mouse pad να μην το υποτιμας γιατι ειναι αυτο που καταστρεφει η προφυλασσει τα ποδαρακια του ποντικιου και μαλιστα να πας σε αυτο που εχει το πλαισιο που εχει και στην μια πλευρα βαση για το χερι σαν μαξιλαρακι. Απο πανω ειναι υφασματινο και απο κατω εχει υλικο το οποιο το κρατει ακινητο στο γραφειο, μιλαμε δεν κουνιεται ρουπι....

Link to comment
Share on other sites

Microsoft reclusa razer εγώ το έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος και ένα μεγάλο + μετά από αρκετούς μήνες και αρκετές μπουνιές και μπανάκια με καφέ γάλα και άλλα υγρά τα πλήκτρα του παίζουν σωστά και αθόρυβα σε άλλα απλά keyboard με το πρώτο ποτήρι νερό βάραγαν μπιέλες

αυτά για keyboard για ποντίκι δεν έχω να πω γιατί έιμαι λίγο περίεργος εγώ έχω ένα laser bluetooth της Microsoft αλλά είναι για laptop

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το κρατούσα στο χέρι μου και ήμουν έτοιμος να πάω ταμείο και τελικά το άφησα στο ράφι και έφυγα. Με κράτησε το ότι ποτέ δεν είχα ασύρματο keyboard-mouse που να δούλευαν με την απόκριση που θέλω.

Με το συγκεκριμένο θα είμαι εντάξει? Το ποντίκι έχει ωραία και εργονομική σχεδίαση και το πληκτρολόγιο επίσης.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως όλα τα ασύρματα keyboard έχουν το θέμα με τα 4 πλήκτρα που σκαλώνουν αν τα πατάς μαζί αλλά αν είναι για gaming φάση καλύτερα το keyboard τουλάχιστον να είναι wired

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αντικαταστήσω το Microsoft Wireless Optical Mouse 2 που έχω καθώς και το noname πληκτρολόγιο.

Ποντίκι βρήκα αυτό εδώ. Τι λέτε; Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;

Πληκτρολόγιο θέλω μαύρο, ενσύρματο και με μεγάλο ENTER κατά προτίμηση. Βρήκα αυτό, αλλά μόνο στην μια από τις τρεις φωτογραφίες το δείχνει να έχει μεγάλο ENTER. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ή αυτό,αλλα έχει μικρό ENTER.

Σε αυτό το set πως τα πάει το πληκτρολόγιο από απόκριση;

Και κάτι τελευταίο.

Να πάρω mousepad ή δεν είναι απαραίτητο;

Στο παλιό μου ποντίκι έχω ένα παλιό το οποίο το έχω από το '98-'99!

Το Media 600 το εχω και εχει μεγαλο enter. Ισως να παιζουν διαφορετικες εκδοσεις, δε ξερω. Παντως και εγω απο e-shop το ειχα παρει.

Το πληκτρολογιο αυτο στο προτεινω, Ειναι μαζεμενο και ομορφο. Ανεβαζω και photo.

edit:

img0029gd1.th.jpgthpix.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το MX3200 :D

Όσο για την απόκριση, πέρασαν περίπου 4 μέρες μέχρι να το ρυθμίσω στην ταχύτητα του ώστε να μου ταιριάζει. Και σας πληροφορώ, συνδιασμός του mouse speed slider από Control Panel με της logitech μου έδινε πάρα πολλές επιλογές :)

Επίσης fyi το αριστερό slider για zoom και scroll στο keyboard απενεργοποιείται (είναι αφής και το πάταγα άθελα μου στο CoD4 lol)

Reference thread http://www.thelab.gr/showthread.php?t=52704&highlight=mx3200

@dubber: Έλα σπίτι να το κάνεις ένα test drive αν θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το MX3200 :D

Όσο για την απόκριση, πέρασαν περίπου 4 μέρες μέχρι να το ρυθμίσω στην ταχύτητα του ώστε να μου ταιριάζει. Και σας πληροφορώ, συνδιασμός του mouse speed slider από Control Panel με της logitech μου έδινε πάρα πολλές επιλογές :)

Επίσης fyi το αριστερό slider για zoom και scroll στο keyboard απενεργοποιείται (είναι αφής και το πάταγα άθελα μου στο CoD4 lol)

Reference thread http://www.thelab.gr/showthread.php?t=52704&highlight=mx3200

@dubber: Έλα σπίτι να το κάνεις ένα test drive αν θες ;)

Πως το απενεργοποιεις το ζουμ? μου εχει σπασει τα νευρα γιατι το παταω συνεχεια κατα λαθος ενω μου ειναι αχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Πως το απενεργοποιεις το ζουμ? μου εχει σπασει τα νευρα γιατι το παταω συνεχεια κατα λαθος ενω μου ειναι αχρηστο...

Google is your best friend :)

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=617074&view=findpost&p=589181846

Link to comment
Share on other sites

Φύγαμε για ομαδική, πολύ ωραίο Set !

Φίλε μου ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το αγόρασες ακόμα.

Μου έγραψαν αυτό σε άλλο forum που ρώτησα για το συγκεκριμένο μοντέλο!

Φίλε μου το πήρα εγώ το mx 5500, και δεν θα στο συνιστούσα να το πάρεις. Ειχα πάντα ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο και ήμουν εξικιωμένος με την αργή απόκριση. Με το συγκεκριμένο μοντέλο όμως παραπάει. Ειδικά όταν ανοιγεις τον υπολογιστή πρεπει να πατήσεις 2 και 3 φορές ένα πλήκτρο για να πιάσει. Επίσης σε μένα που έχω το ποντίκι και πληκτρολόγια σε απόσταση 1μέτρου απο το δέκτη με μόνο το γραφείο να παραμβάλεται μεταξύ τους (δλδ έχω τη μονάδα στο πάτωμα και όχι δίπλα μου) έχω πολλές παραμβολές με αποτέλεσμα λιγότερη ακρίβεια. Επιπλέον ανακάλυψα ότι δημιουργουνε και παρεμβολές μεταξύ τους,δλδ αν έχεις το ποντικί κολλητα με το πληκτρολόγιο, σχεδόν δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιησεις. Σου συστήνω λοιπόν να απομακρυνθείς όσο περισσότερο μπορείς απο τη συγκεκριμένη λύση, χώρια ότι είναι πανάκριβη.

Οπότε πάω για αυτό το ποντίκι και αυτό το πληκτρολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.