Jump to content



BSOD με Logitech USB Mic


bezdim

Recommended Posts

Πήρα το παρακάτω μικρόφωνο της Logitech

http://www.logitech.com/index.cfm/webcam_communications/microphones/devices/221&cl=gb,en

Kάθε φορά που το συνδέω, τρώω μπλέ οθόνη με memory dump και τα καθεκαστα...

Το γύρισα πίσω από το μαγαζί που το πήρα, το δοκίμασε μια 2μετρη ξανθιά γαλαζομάτα θεά και μου είπε πως δεν εμφανίζει κάποιο πρόβλημα σε pc με windows vista που είχαν εκεί δίπλα...

Έψαξα στο νετ να βρώ μήπως κάποιος άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα αλλά δε βρήκα κάτι...

:help:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά μητρική έχεις?

Αντίστοιχα προβλήματα με συσκευές USB και ειδικότερα Logitech ποντίκια κλπ. , είχα δεί στο forum της ASUS για κάποια μητρική...μετά από αναβάθμιση στο τελευταίο BIOS το πάθαιναν...

Link to comment
Share on other sites

Διάνα έπεσες felix

έχω την ASUS M2A-VM και όντως έχω το τελευταίο bios.

επίσης το σετάκι πληκτρολόγιο-ποντίκι που είναι και αυτό Logitech, κάνει διάφορα κουλά.

Λες να γυρίσω σε προηγούμενο BIOS?

Link to comment
Share on other sites

Ώπα...αυτό ισχύει για την M2NPV-VM...ενδεικτικά στο έγραψα...

Για την δική σου καλά θα κάνεις να στείλεις στο support της ASUS το πρόβλημα για να το πάρουν και αυτοί χαμπάρι αν είναι κάτι τέτοιο...

Αλλά επειδή το απομονώσαμε σε BIOS ζήτημα..

δοκίμασε και σε άλλο pcάκι, αν δεν τρέχει τίποτε με τo device , τότε όντως είναι θέμα υποστήριξης μητρικής...είτε bios είτε driver

Drivers από logitech έχεις τους τελευταίους?

Για chipset επίσης?

Αν ναι, βεβαιώσου ότι γίνεται καθαρή εγκατάστασή τους....

Link to comment
Share on other sites

Το mic δεν έρχεται με drivers, και ούτε παρέχονται από κάπου...

Η θεά στο pcworld το δοκίμασε και λεει πως μια χαρα λειτουργεί. Θα ανοίξω Thread στην ASUS και βλέπουμε. Εντωμεταξύ θα ψάξω να βρω και αλλο pc...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.