Jump to content



Web interface για rapidshare downloader?


Braveheart1980

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες

Εχω στησει ενα λινουξακι σπιτι (ubuntu βεβαιως-βεβαιως) για τα ανεβοκατατεβασματα

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν ξερετε καποιον downloader για rapidshare ΜΕ web interface , ετσι ωστε να μπορω να το χειριζομαι εξ'ολκληρου μεσω web.Δηλ. να βαζω links,texts για κατεβασμα απο web interface.

Με λιγα λογια κατι αντιστοιχο του web interface του ktorrent ή αυτο του amule κτλ κτλ

ΥΓ Εννοειται οτι εχω στησει apache...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι ακριβος θελεις αλλα προσωπικα χρησιμοποιω firefox μαζι με flashgot και downthemall, ετσι οταν επιλεγω τα λινκς που θελω και κανω δεξι κλικ υπαρχει η επιλογη για κατεβασμα, δεν χρειαζετε να ανοιξω καποιο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Vista/2008 - Rapidshare manager

Έχει το rapid manager web interface?

Προφανώς από ότι κατάλαβα ο φίλος μας στο αρχικό post θέλει να μπορεί να κατεβάζει από rapidshare αρχεία μέσο web.

Για παράδειγμα, έχω το PC σπίτι μου ανοιχτό και τρέχει ένας apache.

Από την δουλειά τώρα να μπορώ να του βάλω να κατεβάζει αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει όσο το ssh-session είναι active (δηλαδή το terminal), διαφορετικά θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις έναν multiplexer όπως η screen και να τρέξεις το script σε ένα detached terminal...

Για να το κάνεις αυτό μπορείς να χρησιμοποιήσεις την curl ή wget, με εγκατεστημένο το OpenSSL και ένα cookie από το rapidshare... Βάζεις σε ένα txt αρχείο τα links (πχ downloads.txt) και αφού κάνεις executable το παρακάτω script κατεβάζεις όλα τα αρχεία που υπάρχουν μέσα σε αυτό...


#!/bin/bash

for i in $(cat downloads.txt); do

curl -L -O -b ./cookie/rapidshare --url "$i"

done

όπου ./cookie/rapidshare το path πχ του cookie, το οποίο μπορείς να το πάρεις από έναν IE...

το script το τρέχεις αφού κάνεις attach με την screen ένα terminal και στο τέλος πριν κλείσεις το session σου το κάνεις detach...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν ξερετε καποιον downloader για rapidshare ΜΕ web interface , ετσι ωστε να μπορω να το χειριζομαι εξ'ολκληρου μεσω web.Δηλ. να βαζω links,texts για κατεβασμα απο web interface.

.

δεν ξερω αν θελεις κατι τετοιο αλλα εγω εχω το flashgot στο firefox. πατας shift+f2 στο λινκ που θες και στο κατεβαζει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.