Jump to content



CPU 100%


Vagelis2000

Recommended Posts

κάποα στιγμή ο υπολογιστής έκανε επανεκίνηση μόνος του, και απο τότε (χθες) δεν μου ανοίγει κάποια προγράμματα (αντιvirus κλπ)γενικά είναι απαλπιστικά αργός και το κυριώτερο δεν ανοίγει σε safe mode.

A και μου δείχνει στις ΄΄εφαρμογές΄΄ ότι η CPU δουλέυει συνεχώς στο 100 % και στις ''διεργασίες'' tskmg 99

Κάποια βοήθεια να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην καρτέλα Διεργασίες. Βρες αυτό που προκαλεί το 100% Usage και κάνε δεξί κλικ > τέλος διεργασίας

Αφού έγραψα στο πρώτο ποστ

tskmgr 99%

αλλά όμως βλέπω ότι εναλάσσονται κι άλλα προγράμματα.

Κάτι δεν πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσω πως όχι τότε δεν γίνοονται νομίζω τα απαραίτητα updates και συνεπώς μπρεί να υπάρχει και κανα ιός στο σύστημά σου.Αν πάλι είναι αγορασμένα τότε.....Αλλά για σίγουρα πάλι επιμένω για format.

Link to comment
Share on other sites

απο απορία το process που ρουφάει απο το μηχανημα όλο τον επεξεργαστή είναι μηπως svchost.exe? γιατί εάν ναι θυμάμαι οτι υπάρχει καποιο update απο την Microsoft για να φιξάρει αυτο το κόλημα. Εάν είναι φρέσκο install του λειτουργικού θα δοκίμαζα πρώτα να βάλεις service pack.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.