Jump to content



Δεν εχω ηχο σε DX10 games


JohnnyX

Recommended Posts

Παλια ειχα μια 9600gt και ειχα ηχο στο crysis ..το μοναδικο dx10 game που ειχα. Το hellgate london δε μου επαιζε καν σε dx10... οποτε δεν ηξερα τι γινεται εκει

Δεν αλλαξε η κατασταση οταν εβαλα την 3870x2 μονο που ηχος ποια επαιζε μεχω hdmi και την ενσωματωμενη καρτα ηχου που εχει.

Μια μερα αποφασισα να βαλω full το crysis ..1920x1080 8ΑΑ κτλ.. Το παιχνιδι ξενινησε και μετα παο λιγο κολησε (αν θυμαμε καλα κολησε ολο το pc). Reboot....και μετα...δεν ειχα ηχο στο crysis ...δεν ασχοληθηκα περαιτερω γιατι απλα το δοκιμασα...το ειχα τερματισει και δεν επροκειτο να το ξαναπαιξω.

Δοκιμασα και hellgate london...ετρεξε αυτη την φορα ...για 1η φορα...αλλα δεν ειχε ηχο !

Ηχο ειχα σε ολα τα παιχνιδια DX9 ακομα και στο hellgate αν το ετρεχα ως dx9.

Σημερα εβαλα crysis warhead...και ..δεν εχει ηχο !!!

Εικαζω οτι χτυπησε κατι στο dx10 ??? τι να πω...το dxdiag δε δειχνει κατι

Ειναι ηλιθιο προβλημα...εχω ηχο στα dx9 εχω ειχα στα windows ..αλλα οχι στα dx10 games

Τι θα μπορουσα να κανω...? υπαρχει καπου να το κανω reinstall ?

Link to comment
Share on other sites

ενσωματωμενο απο nforce 7150/630i αλλα χρησιμοποιω το realtek της 3870χ2

εισαι σιγουρος πως αυτο της καρτας γραφικων μπορει να κανει και "συνθεση"?δεν κοβω και το κεφαλι μου αλλα ειχα την εντυπωση πως κανει μονο αποκωδικοποιηση σε dolby digital(σε κανα bioshock) πχ...στα περισσοτερα παιχνιδια εχεις αναλογικο ηχο,δηλαδη νο αποκωδικοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καρτα της creative. Και ηχο ειχα....Μετα το crashαρισμα του crysis εχασα τον ηχο μονο σε dx10 games....σε dx9 ολα ειναι οκ οπως και σε οτι αλλο κανω στα vista

Υπαρχει καπου το dx10 να το κανω reinstall ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.