Jump to content



Call of Duty:World at War PC Multiplayer Client


stackeras

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Ρε παίδες, με τα Prestige, εκτός το ότι σου δίνουν έξτρα custom slots, γνωρίζετε τίποτα άλλο;

Αν θέλει κανείς σελίδα καλή με private servers, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Tο ξεκίνησα και εγώ λίγο χθες ....στο veteran. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές....Να ρωτήσω όμως κάτι αναφορικά με τα settings....Ως κάτοχος 4870χ2 θέλησα να βάλω τα settings στο max====>

1) Texture Filtering το αλλάζω από automatic σε trilinear;

2) AF τέρμα δεξιά η μπάρα αλλά θελει και από το CCC (x16);

3) αυτή η επιλογή dual video card στην περίπτωση της 4870χ2 πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (yes);

Πάντως αν στο (3) το βάλω yes εχω artifacts (στην 2η πίστα κατά την φάση της απόβασης φαίνονται χάλια) ...αν το απενεργοποιήσω όλα OK αλλά δεν μπορώ να δω αν λειτουργεί η κάρτα και με τις 2 gpu....Πως ανοίγω 2 instances με το rivatuner;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Σπύρο, έβαλα το dual cards off και απο το rivatuner ο δεύτερος πυρήνας δουλεύει κανονικά και όπως ειπε ο Strategos, παιζει να ανέβηκαν και τα fps...

Για το αλλο που λέγαμε, εχεις δίκιο, οταν ξεκινάει το PC ο πρώτος πυρήνας δουλεύει στα 750, εαν βαλω κατι 3d, όταν βγω, ο πρώτος πυρήνας πέφτει στα 500 :suicide2:

Ενδεχομένως να ειναι λόγος για RMA:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Tο ξεκίνησα και εγώ λίγο χθες ....στο veteran. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές....Να ρωτήσω όμως κάτι αναφορικά με τα settings....Ως κάτοχος 4870χ2 θέλησα να βάλω τα settings στο max====>

1) Texture Filtering το αλλάζω από automatic σε trilinear;

2) AF τέρμα δεξιά η μπάρα αλλά θελει και από το CCC (x16);

3) αυτή η επιλογή dual video card στην περίπτωση της 4870χ2 πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (yes);

Πάντως αν στο (3) το βάλω yes εχω artifacts (στην 2η πίστα κατά την φάση της απόβασης φαίνονται χάλια) ...αν το απενεργοποιήσω όλα OK αλλά δεν μπορώ να δω αν λειτουργεί η κάρτα και με τις 2 gpu....Πως ανοίγω 2 instances με το rivatuner;

Για να δεις αν δουλευουν και οι 2 πυρηνες καλυτερα κοιτα στο gpu-z ενω τρεχει το game

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.