Jump to content



Χοντρο προβλημα με ΟΤΕΝΕΤ 29/10 μεχρι σημερα


Tsakonas

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Ηθελα απλα να ρωτησω αν εχουν και αλλοι χρηστες ΟΤΕΝΕΤ το ιδιο προβλημα με εμενα->Για διαστηματα 4-5 ωρων,περισσοτερες απο μια φορες την ημερα ρουτερ δειχνει οτι δεν ειναι καν συνδεδεμενο σε τηλεφωνικη γραμμη..Τοχει κι αλλος κοσμος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις στον πΟΤΕ και δηλώνεις βλάβη.

Δεν είναι θέμα της OTENET ο συγχρονισμός της γραμμής σου.

Αυτά αν εννοείς ότι το λαμπάκι Link του modem αναβοσβήνει αντί να είναι σταθερό ( και φυσικά στο status του router σου στο web interface λέει "WAN Status: Down" και στα στατιστικά συγχρονισμού λέει 0kbps Up / 0kbps down ).

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις στον πΟΤΕ και δηλώνεις βλάβη.

Δεν είναι θέμα της OTENET ο συγχρονισμός της γραμμής σου.

Αυτά αν εννοείς ότι το λαμπάκι Link του modem αναβοσβήνει αντί να είναι σταθερό ( και φυσικά στο status του router σου στο web interface λέει "WAN Status: Down" και στα στατιστικά συγχρονισμού λέει 0kbps Up / 0kbps down ).

τοχω παρει ηδη το 121 βρε :) ...αυτο που με εχει κουφανει ειναι οτι το λαμπακι που λες δεν αναβει καν οταν εχω αυτο το προβλημα!!!!!σαν να μην υπαρχει ουτε γραμμη ουτε τιποτα(δηλ αναβουν μονο τα :power-lan1,lan2,lan3/τα adsl και online ειναι σβηστα!!!!)....υποψιαζομαι και τιποτα κεραυνο/ΔΕΗ η γενικα κατι που ενοχλει ηλεκτρονικες συσκευες γιατι και ενα wifi router πουχω στο μπαλκονι και παιρνει ρευμα απο το ιδιο ups για awmn δεν απαντα στα pings/web interface και ισα ισα αναβει τα λαμπακια του,βγαζοντας ενα υποκωφο σφυριγμα οταν ειναι αναμμενο...

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να τρώει φρίκες το Moder/Router το έχουμε σκεφτεί;

Καλη ιδεα.Αλλα πως να το διασταυρωσω?Αποτι ξερω,με το που το αναβω κανει self-check και το φιρμ του ειναι σε linux...Γεγονος ειναι παντως οτι το αφηνω παρα πολλες ωρες ανοιχτο και ζεσταινεται καπως.

ΥΓ:Αρτακη rulzzzzz:jester:

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα.Αλλα πως να το διασταυρωσω?Αποτι ξερω,με το που το αναβω κανει self-check και το φιρμ του ειναι σε linux...Γεγονος ειναι παντως οτι το αφηνω παρα πολλες ωρες ανοιχτο και ζεσταινεται καπως.

ΥΓ:Αρτακη rulzzzzz:jester:

Ίσως να δανειζόσουν κάποιο άλλο από έναν φίλο σου;

Θα μπορούσα να σου έστελνα ένα εγώ (PSTN) για να δοκιμάσεις, αλλά μένεις λίγο μακρυά μου (εκτός και εάν μένεις "Αρτάκη rulezzz" :tomato:)

Δεν δοκιμάζεις να του περάσεις κάποιο νέο firmware ή ακόμα πάλι το ίδιο; μήπως έχει φάει κανα σκάλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Από τις βλάβες δεν σου είπαν τίποτα;;; Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα στα καλά καθούμενα. Δήλωσα βλάβη με πήραν τηλεφωνάκι και απ' ότι κατάλαβα μου έκαναν "reset" την γραμμή και από τότε τζάμι. Μου είπαν άμα ξανασυμβεί να αλλάξω φιλτράκια από τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνεχόμενα Conect- disconect

Το ανέφερα στο 121 και μου είπαν το φταίει το SP3 των XP , έχει ασυμβατότητα με το modem/router baudtec

linksys AG241 εδω...λιγο παραλογο αυτο που σου παν βρε μακη..ισως να κανω και λαθος..αλλα τα προτυπα δικτυωσης (tcp/ip κλπ) ειναι στανταρ...πως βγαζει ασυμβατοτητα το ρουτερ με το λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνεχόμενα Conect- disconect

Το ανέφερα στο 121 και μου είπαν το φταίει το router μου!!!Τι να πω, ΟΤΕ=ΠΟΤΕ

το αποκλειεις δηλαδη ;

Ποσες φορες εχει γινει αυτο ;Να φταιει το ρουτερ για τετοια προβληματα ;

Δε υποστηριζω τον ΟΤΕ , αλλα ποτε μη λες ποτε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.