Jump to content



4870 η 9800GTX+ SLI???


TheoDV

Recommended Posts

εγω παλι,εχω sli ,αλλα νομιζω πως ειναι καλυτερα να παρεις μια μονη καρτα.Ετσι δεν θα εξαρτασαι απο το πως ειναι γραμμενο το προγραμμα και θαχεις ενα στανταρ αποδοσης εξασφαλισμενο.Βεβαια,οταν θελει να δουλεψει το SLI,θεριζει,,Συμφωνω με τον μπιλλυ για τον επεξεργαστη,οπως και πολυ ρολο παιζει σε τι αναλυσεις παιζεις.Αν παιζεις σε 1280 πχ το σλι δεν σε συμφερει.Αν παιζεις σε τιποτα 1680-1920 σε συμφερει παρα πολυ.Απο επεξεργαστη υπολογιζε μινιμουμ 3ghz wolfdalισια (και δεν θα μας ενοχλουσε και λιγο κλοκαρισμα) και τροφοδοτικο μινιμουμ καλο 650αρι.Αλλα,προειδοποιω και παλι θαχεις ενα υποσυστημα γραφικων που αλλου θα λειτουργει σαν μονη καρτα,και αλλου θα βγαζει 100-200 fps για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως δεν έχω βρει ακόμα παιχνίδι που να μην κάνει "kick in" το SLI.. και αν δεν πιάνει, θα είναι σε κανά "παλιό" και "ελαφρύ" ούτως ή άλλως, που θα παίξει σίγουρα καλά και με την μία GTX+

Μην τον τρομάζεις τον άνθρωπο.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα τα παιχνιδάκια που δεν πιάνει το sli εξακολουθούν να είναι αρκετά. Εκτός και αν παίζεις μόνο τίτλους της ΕΑ και crytek...

να πουμε της πρασινης το δικιο στο NFS pro Street demo ειναι πουχω δει απο τα καλυτερα sli scalings(70-80 FPS@1680@8X AA+16AF) ever...και στο crysis επισης καλη συμπεριφορα ...δυσλειτουργιες ειδα πχ στο sacred 2 demo και σε 2 -3 αλλα...παντως θεουλη λιγααακι παραπανω δυναμη στον επεξεργαστη δεν θα σε χαλαγε...μιας και οι 9800 ειναι αρκετα δυνατες...εχω επισης την εντυπωση πως θα σου καταλαβουν οι καρτες και χωρο απο την ραμ (τα 512 mb της vga δεσμευουν αντιστοιχο χωρο στην ραμ,δεν ειμαι και σιγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτες που εχω τωρα δεν μπορω μεσα απο το BIOS! Εχει μονο μια επιλογη που λεει VGA Core Clock και διπλα ενα ποσοστο επι τοις εκατω αλλα οσο και να τ μεγαλωσω με το GPUZ η το RivaTuner το clock παραμενει στα 540Mhz...

Link to comment
Share on other sites

ειδικά να κάνεις overclock και bios mod σε μια συχνότητα που αντέχουν και οι δύο, (εύκολη διαδικασία μην σε τρομάζει)...

Να ποιος μου το ειπε, εκτος αν δεν καταλαβα εγω καλα...:) Αλλα νομίζω καλά κατάλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.