Jump to content



Eυρύχωρη θήκη για Dslr


Recommended Posts

Σκέφτομαι να παρω στην d60 μια κάπως πιο αξιοπρεπή αλλά κυρίως πιο ευρύχωρη θήκη. Λέγοντας ευρύχωρη εννοω ότι θέλω να χωράει το σώμα με ενα φακό κουμπωμένο, έναν έξτρα φακό και ένα φλας. Όλα αυτά σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή.

Κάντε τις προτάσεις για να δούμε και ποια ταιριάζει καλύτερα στην περίπτωση. :)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

(PS: Δεκτά και links από ebay αλλά με ρέγουλα :p)

Link to comment
Share on other sites

Σε όγκο γιατί? Είναι μικρή. Πιο μικρή και να παίρνει 2 φακούς, σώμα και φλας πώς γίνεται?

Σε τιμή πάλι, ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Αν θες πιο φτηνά πήγαινε Mediamarkt και πάρε μία και μετά θα δεις την γλύκα...

Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος αυτής. Την πήρα από κεντρικό μαγαζί για 40€, μπορείς και καλύτερα. Έχει επιβιώσει τη βροχόπτωση του Δουβλίνου, βόλτες με ποδήλατο κλπ.

Eλλάδα υπάρχει πουθενά; Από το skroutz δεν βρήκα τίποτα.

ωραία είναι. αν χωράει όντως και δύο έξτρα φακούς ακόμη καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τελικά πήρα αυτή

Mε κατάλληλη διαρρύθμιση χωράει την μηχανή με ένα εκ των δύο φακών φορεμένο, το δεύτερο φακό και το flash. Επίσης στην μπροστινή θήκη έχουν χωρέσει όλα τα αξεσουάρ (remote, φιλτρα, card reader, usb,φορτιστής).

Ακόμη έχω προσαρμόσει και την θήκη του SB-600 ώστε να μπορώ να έχω μαζί και τον φορτιστή για τις μπαταρίες του φλας αλλά και την φούσκα που καθαρίζει τον αισθητήρα.

Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου καναν δωρο μια trekker 200 και ειμαι μια χαρα ευχαριστημενος....για το ποδηλατακι μου και στη πλατη μου που τη βαζω μια χαρα...

και θεσεις για φακους εχει, και αδιαβροχη και για τριποδο (απο εξω μερια)και σε πρασινο χρωμα(σκουρο εννοειται) μαυρο απο οτι ξερω δε προτεινεται λογω ηλιου και αυξηση θερμοκρασιας μεσα για τους φακους και δε κανει.

παρολα αυτα δε ζηταω κατι περισσοτερο..ουτε εχω δει αλλες απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Lowepro είναι πολύ καλές από όλες τις απόψεις και ειδικά η σειρά αυτή αυτή που πρότεινε ο dubber.

Είμαι ευτυχής κάτοχος της 100 AW εδώ και 2 μήνες καί μπορώ να πώ πως το "tilt" που κάνει και με μια κίνηση του δίνει πρόσβαση στο εσωτερικό ενώ βρίσκεται στερεωμένη πάνω σου είναι απίστευτα βολική, ειδικά για τον ευκαιριακό φωτογράφο.

Link to comment
Share on other sites

Slingshot 200aw είναι πάρα πολύ καλή (και αρκετά μεγάλη. Αν και το Πάσχα θα το επιβεβαιώσω αυτό)

Της είχα χωρέσει:

400D + 17-70

18-55

συμπράγαλα (καλώδια φορτιστές κλπ)

μια Canon Model 7 + 50mm f/1.8

Και έναν φακό 135mm για την Model 7

και είχε ακόμα χώρο για μερικά πράγματα (1 ακόμα μικρό φακό -σαν τον 17-70 ή λίγο μεγαλύτερο- τον χώραγε)

Link to comment
Share on other sites

Slingshot 200aw είναι πάρα πολύ καλή (και αρκετά μεγάλη. Αν και το Πάσχα θα το επιβεβαιώσω αυτό)

Της είχα χωρέσει:

400D + 17-70

18-55

συμπράγαλα (καλώδια φορτιστές κλπ)

μια Canon Model 7 + 50mm f/1.8

Και έναν φακό 135mm για την Model 7

και είχε ακόμα χώρο για μερικά πράγματα (1 ακόμα μικρό φακό -σαν τον 17-70 ή λίγο μεγαλύτερο- τον χώραγε)

αυτη λεω και γω να παρω, 80e απο e-photoagora.gr:cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.