Jump to content



VERY low-budget Home Cinema


ManosRK

Recommended Posts

Μετά από το πέταγμα από το παράθυρο του Playstation 2 μου (:hehe:), που το χρησιμοποιούσα μόνο σαν DVD-Player, δεν έχω που να βλέπω ταινίες κι έτσι αποφάσισα να κάνω ένα χαμηλού κόστους "Home Cinema". Τα λεφτά δεν είναι πολλά όπως είπα αλλά και ο χώρος επίσης είναι απελπιστικά μικρός (γραφείο και τίποτα άλλο) οπότε δεν θέλω και κάτι τρελό. Περιμένω εναγωνίως τις ολοκληρωμένες λύσεις σας (όσο γίνεται). Το όριο είναι μέχρι 60-70 Euro.

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω πως θα χρησιμοποιηθεί και σαν ηχοσύστημα-cd/mp3 player και μ'ενδιαφέρει να υποστηρίζει όσο το δυνατόν περισσότερα formats.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις επισης να περιμενεις αυτο

3007707884_d23d4df0d7_o_d.jpg

το συνδεεις σε εξωτερικο σκληρο δισκο και παιζει τα παντα!

Μπορεί να αναπαράγει αρχεία μουσικής (των τύπων MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF και MKA), εικόνας (JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG), video [MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264)], playlists (PLS, M3U, WPL) και αρχεία υπότιτλων (SRT UTF-8).

moar here.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν έχω πολυκαταλάβει τι ακριβώς ψάχνεις..Αν πάντως ενδιαφέρεσαι για ''κλασσικό'' home cinema φρόντισε να διαθέτει usb port και να έχει εύκολα αναβαθμίσιμο firmware..Καλό θα ήταν να ανεβάσεις λίγο το budget σου..επίσης σου προτείνω να αποφύγεις μάρκες τύπου po-nai ,m'ekapses-tec κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άδικο και θα πάω αύριο σε Praktiker αλλά είπα να ψαχτώ πρώτα μπας και ξέρει κανένας κάτι (τόσα συστήματα παίζουν)...Τέσπα Thread is closed αν δεν έχει και κάποιος άλλος να προτείνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

μπορεις επισης να περιμενεις αυτο

3007707884_d23d4df0d7_o_d.jpg

το συνδεεις σε εξωτερικο σκληρο δισκο και παιζει τα παντα!

moar here.

αυτό το εργαλείο της Western Digital (112 ευρά από www.play.com) ακούγεται ενδιαφέρον ....το 1080p με προβληματίζει λίγο πως θα αποδίδει ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.