Jump to content



NOd32 vs KASPERSKY


Jerry007

Best Antivirus  

107 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν διαβάζοντας κάποια προηγούμενα thread μου ήρθαν προβληματισμοί.....

Ποιό είναι το καλύτερο antivirus για ενα desktop home pc?

NOd32 vs KASPERSKY(αΚα Βιαστής according to Astrolabos :baby:)

Αυτη την στιγμή τρέχω το nod32 μου που μου το έκανε δώρο ο θείος μου.....

Αλλα η μητρική μου είχε free τον βιαστή μέσα και δεν ξέρω αν αξίζιε να το φορτώσω(Δεν το είχα στο παρελθόν)

Τι προτείνετε?

Να μείνω στον Νόντι η να πάω για Βιαστή :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

θεωρω το kaspersky ως το ποιο "δυνατο" av αλλα στα 2 pc μου εχω το Nod32 που ισως να μην ειναι στο επιπεδο του kaspersky οσον αφορα τη προστασια αλλα ειναι παναλαφρο.

σε pc αρχαριου παντως θα του εβαζα σιγουρα το kaspersky.

ως καλυτερο antivirus απο αποψη προστασιας ψηφιζω κ εγω kaspersky

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμε καλά στο φόρουμ πριν 6 με 9 μήνες περίπου είχε δημιοσιευτεί ένα θέμα σχετικά με μια έρευνα για τα ασφαλέστερα av. Κάποιος οργανισμός πραγματοποιούσε δοκιμες και πραγματοποιεί και έβγαζε το nod πρωτο και μετα τον βιαστή. Ηταν και τα δύο στις καλύτερες πρώτες θέσεις....

Μου διαφεύγει το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε σχέση με το v8 το τελευταίο kaspersky δε μ'αρέσει τόσο. Παρόλα αυτά παραμένει καλύτερο απο το nod32 που χρησιμοποιώ τώρα.

Ενδεικτικά να πώ οτι εχτές τυχαία που έλεγξα τα services είχα 4 άγνωστα services που τρέχαν απο temp στα vista.... n00b32 ftw.... το spybot καλύτερο είναι... lol.

Link to comment
Share on other sites

Kάποτε είχα βάλει το kaspersky, δεν είχα προβλήματα, μια χαρά μου φάνηκε....Τώρα για το NOD32 δεν ξέρω....Τώρα πλέον χρησιμοποιώ το avast, έχει και δωρεάν ενημερώσεις......

Link to comment
Share on other sites

^^να μην βαλεις τιποτα εκτος και αν μπαινεις σε τιποτα ''περιεργα'' site....:whistling:hang2:

(μπες μσν ρα)

Μπααα δεν έχουμε ανάγκη,έχουμε torrents :p

Απλά συχνά χρησιμοποιούν και άλλα άτομα το pc μου που δεν είναι καθόλου σχετικά:fie:

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να βαλεις και τα 2.. Να εχεις συνεχεια ανοικτο το nod και που και που ή οταν αντιλφθεις τπτ περιεργο, κανεις ενα scan με το kaspersky..

Εγω δεν εχω.. αν επρεπε να αγορασω καποιο θα επαιρνα της eset..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.