Jump to content



9800GTX+ και PSU...


r0y4ax

Recommended Posts

Help λίγο παίδες…

έχω την παρακάτω σύνθεση και θέλω τροφοδοτικό..

Mια MSI K9N SLI platinum με εναν AMD4200+ και της περνάω 4GB μνήμη.

Xρειάζομαι ένα PSU για μια κάρτα γραφικών της σειράς 9800GTX+ .... έχει ένα Tt460W και νομίζω πως δεν θα αντέξει..?

Xtra έχω ένα δίσκο, και δεν θα περαστεί άλλος ούτε και σε μελλοντική αναβάθμιση και ένα DVD…

να κρατήσω το ίδιο PSU για την μία κάρτα ? θα αντέξει την 9800GTX+ ?

Όταν θα περάσω και σε 2η 9800GTX+ τότε θέλω να αλλάξω PSU αν όμως δεν την σηκώνει τώρα το PSU την μία ίσως να μην βάλω ποτέ 2η.

Help asap για να τα παραγγείλω να τελειώνω :suicide2::suicide2::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

με ενα πολυ ποιοτικο 550αρι(μην πουμε 500αρι) θασαι κομπλε νομιζω.Αν ομως εχεις καιρο το αλλο τροφοδοτικο προσεχε,μειωνεται η αποδοση ενος τροφοδοτικου οσο χρησιμοποιειται.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε κρατήσει μια χαρά, το full load του συστήματός σου είναι ΠΟΛΥ χαμηλά (~250watt). Το τροφοδοτικό σου ούτε καν θα ιδρώσει.

http://archive.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=7&t=9354&p=0

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3413

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κάνει το PSU(σφύριζε η κάρτα τρελά) και πήραμε ένα chiftec 550W και αρχίζω να σκέφτομαι ότι μήπως έπρεπε να πάρω και μεγαλύτερο...? :agree: (Η φτήνια τρώει τον παρά που λένε…)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κάνει το PSU(σφύριζε η κάρτα τρελά) και πήραμε ένα chiftec 550W και αρχίζω να σκέφτομαι ότι μήπως έπρεπε να πάρω και μεγαλύτερο...? :agree: (Η φτήνια τρώει τον παρά που λένε…)

...σφυρίζει ακόμα η κάρτα?...

Link to comment
Share on other sites

Στα 550 το TR2 της Tt παίζει κανονικά την κάρτα γιατί το δοκίμασα στου αδερφού το PC που είναι παρόμοια με αυτό. Η κάρτα σφύριζε ενώ τώρα όλα καλά.. και ναι ρε παιδιά ρεύμα έδωσα κανονικά αλλά μάλλον το psu δεν άντεχε.. τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.