Jump to content



Θάνατος 15χρονού και επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας


HotPeanut

Recommended Posts

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply
Θα ακουστεί λίγο σκληρό αυτό που θα πω, αλλά καλά του κάνανε του πιτσιρικά

Ντροπη για το forum να ακουγονται τετοια πραγματα δια στοματος Moderator. Πραγματικα λυπαμαι . . . .:TD:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση το να σκοτωνεις.

Ντροπη για το forum να ακουγονται τετοια πραγματα δια στοματος Moderator. Πραγματικα λυπαμαι . . . .:TD:

το πεθανες κ εσυ.Τι σχεση εχει το λαμπ και οτι ειναι μοδερατορας?...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ''τετοια πράγματα'' ειναι η ωμη αλληθεια . Μπορει να φτασαμε σε εναν θανατο αλλα βαλτε τον εαυτο σας με ενα οπλο στο χερι και 30 ατομα να σου πετανε πετρες κλπ . . .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση το να σκοτωνεις.

το πεθανες κ εσυ.Τι σχεση εχει το λαμπ και οτι ειναι μοδερατορας?...

Πως δεν εχει. Ο Moderator επιβαλει την ταξη στο forum ή κανω λαθος ; Φανταζεσαι να ειχε ενα οπλο ο Chosen αντι για ban ;:jump:

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε συ, από τη μια λες σε τι κόσμο ζούμε (αφελέστατο κατ εμέ, ξέρεις πολύ καλά για τις γενοκτονίες στην Αφρική χάριν πολιτικο-οικονομικών συμφερόντων και άλλα πολλά πανέμορφα πράγματα που βλέπουμε σε αυτόν τον "γαλάζιο" πλανήτη) και μετά μου πετάς το "σκοτώστε τα γουρούνια"...ντάξει.

Και λες κιόλας ότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγγίξει τον άλλον - η βάση του αναρχικού ιδεώδους (όχι αντι-εξουσιαστικού που εν τέλει είναι απλά...αντι-μπατσικού) είναι η απόλυτη ελευθερία -> ναι, έχω δικαίωμα να κάνω ότι γουστάρω.

Τεσπα, είναι για μένα μακριά η κουβέντα και δε βγαίνει εύκολα άκρη. Απλά οι αναρχικοί θεωρώ πως θα κάναν ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ καλύτερη δουλειά/εντύπωση αν δεν τα βάζαν με τη Fena, αλλά με ένα κολωνάτο κτίριο εκεί στο Σύνταγμα...Βουλή το λένε?

Link to comment
Share on other sites

ολη η Αλεξανδρας ειναι πεδιο μαχης.Ολες οι βιτρινες καταστηματων απο πεδιο αρεως σχεδον μεχρι Αρειο Παγο εχουν θρυμματιστει.Καιγονται 2-3 αντιπροσωπειες αυτοκινητων κλπ και εχουν καταστραφει παρκαρισμενα αυτοκινητα της αρχουσας ταξης (fiat,hyundai κλπ που ολοι ξερουμε οτι τετοια παιρνουν μονο οι βιομηχανοι).Κυριακη μεσημερι στο κεντρο της πολης και φοβασαι να βγεις εξω.Ωραιες οι ιδεολογιες του καναπε απο αποσταση 20-100-500 Km,αλλα φανταζομαι δεν τις συμμεριζονται οι κατοικοι της περιοχης...Δεν πιστευω να υπαρχει ανθρωπος που να πιστευει οτι οι ανθρωποι που κανουν ολες αυτες τις φασαριες εχουν να φοβηθουν μια εξτρα εγγραφη στο ποινικο τους μητρωο η λιγες μερες στο κρατητηριο.Ουτε μπορει η αστυνομια σε κρατος με στοιχειωδη νομιμοτητα να συλλαβει a priori οσους βρει για να μην κανουν στο μελλον ζημιες..συνηθως για να συλληφθεις πρεπει πρωτα να κανεις εγκλημα.

Link to comment
Share on other sites

νταξει ας το παρουμε αλλιως , τις φωτοβολιδες και τις μολοτωφ τις πετανε στον αερα και σκανε στους μπατσους ή τους σημαδευουν? δραση-αντιδραση , αρκει να μην βρεθεις στη μεση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ''τετοια πράγματα'' ειναι η ωμη αλληθεια . Μπορει να φτασαμε σε εναν θανατο αλλα βαλτε τον εαυτο σας με ενα οπλο στο χερι και 30 ατομα να σου πετανε πετρες κλπ . . .

σηκωνεσαι και φευγεις με το περιπολικο-φωναζεις μπακαπ-δεν ξερω κ γω τι , αλλα σιγουρα δε σταματας,γυρνας,και πυροβολεις.

Δεν ειμαι υπερ των κουκουλοφορων, ουτε κατα των μπατσων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ''τετοια πράγματα'' ειναι η ωμη αλληθεια . Μπορει να φτασαμε σε εναν θανατο αλλα βαλτε τον εαυτο σας με ενα οπλο στο χερι και 30 ατομα να σου πετανε πετρες κλπ . . .

Δεν σε αναγκαζει να κανεις να γινεις αστυνομικος, εσυ το επιλεγεις.

Δεν ειπε κανεις για 30 ατομα. Ειπανε για μια παρεα απο νεαρους στην οσο Τρικουπη.

Τωρα κανεις δεν μπορει να ξερει τι εγινε. Αλλα το βγαλεις οπλο και να σκοτωσεις εν ψυχρο παει πολυ. Δηλαδη εσυ θα το εκανες ; Μετα πως θα κοιμηθεις το βραδυ ρε φιλε ;

Link to comment
Share on other sites

Κι αν σε περικυκλωσουν κάμποσοι η σε κλεισουν ? τους πατας - σηκωνεσαι και φευγεις κλπ ? Η αν σπανε εκεινη την στιγμη λες σπαστε εσεις , παμε και γυρναμε σε λιγο . ? Ειναι να μην τυχει αν τυχει γινονται αυτα που γινονται . Το θεμα ειναι τι μετρα πρεπει να παρθουν για να μην 'τυχαινει'' οχι το τι εγινε μετα.

Δεν θα το εκανα ρε Πανεα ειμαι καθιστος στην καρεκλιτσα μου πινω την μπυριτσα και λεω δεν θα το εκανα . Αν ημουνα μονος μου ομως σε μια οδο ταδε με 10 καποιους wannable μαγκες και μου επιτιθοτανε τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα ισως . Ισως να το μετανοιωνα αλλα ισως και μεσα στο οτι ναναι να την πατουσα την σκανδαλη οποτε καταλαβαινεις πως η ερωτηση σου ειναι πολυ σχετικη. Ολοι δεν θα το καναμε αλλα κανεις μας δεν ηταν στην παρομοια θεση.

* Δεν επικροτω την εκπυρσοκροτηση , αλλα πρεπει να το βλεπουμε και απο τις 2 πλευρες....

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε συ, από τη μια λες σε τι κόσμο ζούμε (αφελέστατο κατ εμέ, ξέρεις πολύ καλά για τις γενοκτονίες στην Αφρική χάριν πολιτικο-οικονομικών συμφερόντων και άλλα πολλά πανέμορφα πράγματα που βλέπουμε σε αυτόν τον "γαλάζιο" πλανήτη) και μετά μου πετάς το "σκοτώστε τα γουρούνια"...ντάξει.

Και λες κιόλας ότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγγίξει τον άλλον - η βάση του αναρχικού ιδεώδους (όχι αντι-εξουσιαστικού που εν τέλει είναι απλά...αντι-μπατσικού) είναι η απόλυτη ελευθερία -> ναι, έχω δικαίωμα να κάνω ότι γουστάρω.

Τεσπα, είναι για μένα μακριά η κουβέντα και δε βγαίνει εύκολα άκρη. Απλά οι αναρχικοί θεωρώ πως θα κάναν ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ καλύτερη δουλειά/εντύπωση αν δεν τα βάζαν με τη Fena, αλλά με ένα κολωνάτο κτίριο εκεί στο Σύνταγμα...Βουλή το λένε?

Ρε φιλε εγω νευρα. Τρελαθηκα. Σε λιγη ωρα θα ηρεμισω. Πανω στα νευρα σου λες καποια πραγματα που δεν τα εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη για το forum να ακουγονται τετοια πραγματα δια στοματος Moderator. Πραγματικα λυπαμαι . . . .:TD:

Είδες πουθενά στο ποστ μου να λέει "Επίσημη ανακοίνωση του Thelab" ή απαγορεύεται να πω την άποψή μου;

Δεν ειναι ''τετοια πράγματα'' ειναι η ωμη αλληθεια . Μπορει να φτασαμε σε εναν θανατο αλλα βαλτε τον εαυτο σας με ενα οπλο στο χερι και 30 ατομα να σου πετανε πετρες κλπ . . .

Αυτό ακριβώς. Και η πλάκα με τον Πανέα είναι ότι αν οι 30 "αναρχικοί-παιδιά-λουλούδια" δεν ήταν Έλληνες και ήταν Αλβανοί που πηγαίναν να την πέσουνε με ρόπαλα και βαριοπούλες σε 2 Έλληνες αστυνομικούς, και γινόταν αυτό που έγινε, θα έβγαινε ο Πανέας να φωνάζει πάλι "παράγινε το κακό με τους Αλβανούς" και "καλά τους έκανε ο αστυνομικός που ήταν σε αυτοάμυνα" και "μας κλέψανε οι Αλβανοί το κότερο του μπαμπά μου από την μαρίνα της Καλαμαριάς και αν τους έβρισκα θα τους σκώτωνα κι εγώ".

Θέλω να πιστεύω ότι είναι απλώς μια φάση της εφηβίας του, όπως αρκετοί νέοι στην ηλικία του, που μισούν του "μπάτσους", τα "γουρούνια", και ας μην έχουν καμιά συναναστροφή μαζί τους, απλά γιατί περνάνε την rage-φάση της εφηβίας και γενικότερα είναι trendy να το παίζεις οργισμένος κατά της εξουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Πανέα ΕΛΕΟC λίγο

Από τη μια μου έχεις το χριστιανικό "πως θα κοιμηθώ το βράδυ που αφαίρεσα μια ζωή γεμάτη όνειρα και ελπίδες" και από την άλλη λες κάψτε τους μπάτσους, μιας και όλοι είναι κακοί.

ΡΕ

Λες στον Chosenα αν είχε όπλο?

Εσύ αν ήσουν στην Ιερά Εξέταση να σε έβλεπα τι θα κανες - chillαρε λίγο, κι αυτοί άνθρωποι είναι με οικογένειες και παιδιά. Ένας έτυχε να κάνει ένα λάθος, τρελός ή όχι, σε αυτοάμυνα ή όχι, έγινε! Αμάν!

Link to comment
Share on other sites

Κι αν σε περικυκλωσουν κάμποσοι η σε κλεισουν ? τους πατας - σηκωνεσαι και φευγεις κλπ ? Η αν σπανε εκεινη την στιγμη λες σπαστε εσεις , παμε και γυρναμε σε λιγο . ? Ειναι να μην τυχει αν τυχει γινονται αυτα που γινονται . Το θεμα ειναι τι μετρα πρεπει να παρθουν για να μην 'τυχαινει'' οχι το τι εγινε μετα.

ακριβως...

ειναι και στον ανθρωπο, αν δεν ειναι και της ψυχραιμιας δεν θελει πολυ για να γινει το κακο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εγω νευρα. Τρελαθηκα. Σε λιγη ωρα θα ηρεμισω. Πανω στα νευρα σου λες καποια πραγματα που δεν τα εννοεις.

Και ο άλλος μπορεί να μην ήθελε να τον σκοτώσει.

Το θέμα είναι ότι δεν νομίζω και ο μπάτσος να πήγε να τον σκοτώσει χωρίς λόγο

Link to comment
Share on other sites

Σε σημειο οπου η σωματικη ακεραιοτητα τιθετε σε κινδυνο τοτε φυσικα και να κανει χρηση οπλου και να τον σκοτωσει τον κ@ρι0λι. Στο συγκεκριμενο περιστατικο τι έγινε απο αυτα που περιγραφεις ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.