Jump to content


Spire 550Watt


kataraman

Recommended Posts

http://www.spirecoolers.com/main/product_detail.asp?ProdID=697

Σκεφτομαι να παρω αυτο το PSU...Το pc που εχω φαινεται στην υπογραφη μου.Τι λετε θα μου κανει δουλεια???Θα το παρω κανα 50αρικο....Χτες ειχα μια μουφα τροφοδοτικο στo PC μου στα 500Watt και μωλις σηκοσα τερμα αναλυση αποδημησε εις κυριον.....

Link to comment
Share on other sites

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=4335

βλεπε ποστ #3

στα ~50€ υπαρχουν λυσεις στα γνωστα καταστηματα,οπως enermax-seasonic-heroichi-PC Power & Cooling στα 400-450watt τα οποια σου αρκουν αν μιλαμε για το 1ο συστημα της υπογραφης σου..

Link to comment
Share on other sites

Με 50 ευρω ουτε 500Watt τροφοδοτικο δεν βρισκεις....

To θέμα είναι, τα θέλεις μουσαντένια, ή πραγματικά?...άσε που το σύστημα της υπογραφής σου θα δυσκολευτεί να σηκώσει 250watt...σε benching...:T:

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω με το budget που έχεις (βαριά 60euro)...

SEASONIC ΤΡΟΦ.500W SS-500ET 80plus APFC

Enermax PSU EPR425AWT PRO82 + 425W

Corsair - CMPSU-400CXEU PSU (400W)

HEROICHI HC400TE 400W GREEN RETAIL

Link to comment
Share on other sites

Πειρα αυτο τελικα http://www.pixmania.com/gr/gr/1465797/art/raptox/onioiaiosa-pc-professiona.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMjkwODA2NjU7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

Τι λετε???Εγω το εχω τεσταρει και σε αλλα pc και δεν ειχα κανενα προβλημα και το πειρα και 47 ευρω μονο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα στο μαγαζι που δουλευω αυτο πειρα γιατι ναι μεν εχει 47 ευρω αλλα εγω δεν το πληρωσα και στην τελικη αμα δεν μου κανει το δινω πισω και περνω αλλο τοσο απλα...Ειναι τα καλα της δουλειας μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα στο μαγαζι που δουλευω αυτο πειρα γιατι ναι μεν εχει 47 ευρω αλλα εγω δεν το πληρωσα και στην τελικη αμα δεν μου κανει το δινω πισω και περνω αλλο τοσο απλα...Ειναι τα καλα της δουλειας μου ;)

αλλη φορα που θα ανοιγεις θεμα και θα ρωτας τη γνωμη του φορουμ,καλο θα ηταν να γραφεις και απο που μπορεις να αγοραζεις τσαμπα,καθως και τι αλλα "καλα" εχει η δουλεια σου,ωστε να σπευσουμε να σε βοηθησουμε ακομα καλυτερα και σε πιο πραγματικη βαση.

Τι λετε???Εγω το εχω τεσταρει ....

πλεον δεν μπορουμε να πουμε τιποτα περισσοτερο απο ...

καλοριζικο!:clap:

Link to comment
Share on other sites

H δουλεια μου ειναι τεχνικος pc και εγκαταστατης προιντων υψηλης τεχνολογιας...Λογο της δουλεις μου περνουν απο τα χερια μου πολλα κοματια για δοκιμες οποτε ρωταω και εσας παντα για να εχω και εξτρα γνωμες...Το τροφοδοτικο που εβαλα προς το παρον το βλεπω παει παρα πολυ καλα...Θα το ζορισω οσο ποιο πολυ γινεται για να δω αν αντεχει τις πιεσεις...Ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις αποψεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

H δουλεια μου ειναι τεχνικος pc και εγκαταστατης προιντων υψηλης τεχνολογιας...Λογο της δουλεις μου περνουν απο τα χερια μου πολλα κοματια για δοκιμες οποτε ρωταω και εσας παντα για να εχω και εξτρα γνωμες...Το τροφοδοτικο που εβαλα προς το παρον το βλεπω παει παρα πολυ καλα...Θα το ζορισω οσο ποιο πολυ γινεται για να δω αν αντεχει τις πιεσεις...Ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις αποψεις σας :)

Το θεμα ειναι οτι Εκατσες και δημιουργησες ενα thread...και εκανες του κεφαλιου σου...σαν να μην εκανες αυτο το thread ποτε...γιαυτο τα παιδια ''τσαντίστηκαν'' ...

το PSU καλοριζικο...φυσικα και θα αντεξει στις πιεσεις...αλλα δεν ειναι τοσο ποιοτικο οσο το enermax που σου προτεινε ο Dante...και αυτο το 500αρακι με τα 47 ευρω μπορει να σου βγαλει προβλημα με ποιο πολλες πιθανοτητες αποτι το enermax το οποιο ειναι ποιοτικότερο...

Σε θεμα psu δεν επρεπε να τσιγκουνευτεις τα 10-15 ευρω...γιατι αν κατσει μια κακια ωρα..και του βαρεσει στο κεφαλι μπορει να στα καψει ολα...:TD: Τι εννοω ? η 12αρα..η 3αρα..μπορει σε load να μην ειναι σταθερες...και να παρεχουν παραπανω V η και λιγοτερα..με αποτελεσμα να ζοριζεται το pc Η να υπολειτουργει και να δημιουργει ασταθιες και να κανει restart...:whip:

Link to comment
Share on other sites

To enermax ειναι πολυ μικρο και το φοβηθηκα.Αμα δεν κανει δουλεια αυτο θα βαλω Thermaltek 700Watt που ειναι η επομενη λυση για τα δυσκολα...

Τα post ειναι απλα για ανταλαγη αποψεων το τι θα βαλει ο καθενας και το που θα ξοδεψει τα λευτα του ειναι καθαρα δικο του θεμα.Δεν μπορω να σου πω εγω τι θα βαλεις στο pc σου απλα μου αρεσει να βλεπω και εδω τι παιζει.Μεχρι στιγμης σε οτι ειχα διαλεξει για το pc μου ποτε δεν ειχα προβλημα και ολα ηταν ΟΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

To enermax ειναι πολυ μικρο και το φοβηθηκα.

οπως εχει χιλιοειπωθει σε παρομοια νηματα,δεν εχει σημασια ποσα ονομαστικα watt γραφει πανω καθε τροφοδοτικο..σημασια εχει τι αμπερ δινει σε καθε γραμμη,τι κυκλωματα προστασιας ενσωματωνει και τι efficiency εχει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ενα μικρο θεματακι απο το τροφοδοτικο που πειρα "Raptox Advance Series RT-500 ABP Το τερατώδες τροφοδοτικό μεσαίας κατηγορίας της RaptoxX διαθέτει επιβλητική εμφάνιση και ικανοποιητικό εξοπλισμό, ενώ ψύχεται από έναν μεγάλο ανεμιστήρα 14cm. Αυτή την φορά όμως, δεν κατάφερε να παρουσιάσει αξιόμαχη εικόνα σε όλους τους τομείς, με εξαίρεση τη μέτρηση χαμηλών απαιτήσεων (235W). Σε αυτήν παρουσίασε ποσοστό efficiency της τάξης του 77,5% και μικρές αποκλίσεις από τις ιδανικές τιμές τάσης στις τροφοδοσίες 12V, 5V και 3,3V."

Δεν λεω οτι πειρα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ τροφοδοτικο αλλα σας ειπα οτι αμα δεν κατσει η φαση παω για thermaltake και καθαρισα.... :)

Ευχαριστω ολους για τον χρονο που αφιερωσατε για μενα και το εκτιμο μιας και πολλες φορες εχω παρει γνωμες απο εδω για καποια πραγματακια που ηθελα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.