Jump to content



Service Pack 3 προβλημα!


giorgos_cupra

Recommended Posts

Ηθελα κ εγω ο καιμενος να παιξω το καινουριο gta iv.Eμαθα λοιπον οτι για να τρεξει θελει το σπ3.Το κατεβαζω,το βαζω,και μετα απο το ρεσταρτ μου βγαζει bsod με "STOP 0x0000007E" κτλπ.Εψαξα στο νετ και ειδα οτι εχει σχεση με προβληματα σε επεξεργαστες AMD.Εγω ομως εχω τον 8400:...:.Εκανα οτιδηποτε προτεινανε στο νετ και παλι τιποτα!Ρε παιδια ξερει κανενας τπτ?Εχω απο το πρωι που προσπαθω να το βαλω!!!:rant::rant::rant:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην μπαίνουν τα service pack μετά την εγκατάσταση του λειτουργικού και ιδιαίτερα όταν το λειτουργικό είναι κατεστημένο αρκετό καιρό σε ένα pc

http://www.helpwithwindows.com/WindowsXP/Slipstreaming_Windows_XP_Service_Pack_3.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να κανω slip stream και clean setup των windows?Δεν νομιζω πως αυτη ειναι αποδεκτη λυση.Δηλαδη ολος ο κοσμος που εχει περασμενα τα xp,θα πρεπει καθε φορα που η μαικρο βγαζει ενα update να τα ξαναπερναει?Ή οσοι εχουν περασει τα sp τα περασαν με clean setup και τα 3?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να κάνεις κάτι τέτοιο απλά ανάφερα ένα τρόπο να ενσωματώσεις το service pack 3 στο cd των xp την επόμενη φορά που θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση των windows να αποφύγεις τιν διαδικασία εγκατάστασης του που αποφέρει και Τεράστια προβλήματα συνήθως

Και δεν ανάφερα τίποτα για updates μόνο για service pack

Link to comment
Share on other sites

Ειδες αυτο εδώ ???

Ναι,το εχω διαβασει...Εχω κανει σχεδον τα παντα απο οτι προτεινουν στο νετ χωρις αποτελεσμα!

Restore προσπάθησες να κάνεις?

Εχω μπλε οθονη μονο μετα την εγκατασταση,αλλα μπορω κανονικα να μπω σε ασφαλη λειτουργια να απεγκαταστησω το σπ3 και το πισι μετα δουλευει κανονικα.Το προβλημα ομως ειναι πως χρειαζομαι το σπ3:hm:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω πανω απο παλαια εγκατασταση το περασα αλλα δεν μου δημιουργηθηκε καποιο προβλεμ εκτος το γνωστο κανα 10λεπτο indexing που κανουν ο-οι σκληροι επειτα την εγκατασταση sp.

στην θεση σου παντως δεν θα καθομουν να ασχοληθω ποιος απο τους drivers η απο τα programs δεν καθισε καλα στο sp3 ... Κανε ενα backup αν εχεις σημαντικα αρχεια και ενα format και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω πανω απο παλαια εγκατασταση το περασα αλλα δεν μου δημιουργηθηκε καποιο προβλεμ εκτος το γνωστο κανα 10λεπτο indexing που κανουν ο-οι σκληροι επειτα την εγκατασταση sp.

στην θεση σου παντως δεν θα καθομουν να ασχοληθω ποιος απο τους drivers η απο τα programs δεν καθισε καλα στο sp3 ... Κανε ενα backup αν εχεις σημαντικα αρχεια και ενα format και τελος.

Tην λυση αυτη την ειχα ως last resort,κυριως λογο βαρεμαρας:p!Αλλα τελικα δεν το γλυτωσα!Τελικα μπηκε το σπ3 αλλα τωρα δεν μπαινει το net framework!Ελεος πια:suicide:

μπες σε safe mode, στο %root%\Windows\system32\drivers μετονόμασε το INTELPMM.SYS σε INTELPMM.OLD και είσαι έτοιμος.

Αυτη ειναι λυση για επεξεργαστες amd.Το αρχειο που αναφερεις κανει την διαχειρηση ενεργειας στους intel,αλλα με το σπ3 ενεργοποιειται στους amd που ηταν ανενεργο κ δημιουργει προβλημα.Στους ιντελ επεξεργαστες ομως δεν κανει...Το ειχα δοκιμασει εγω για καλο και για κακο βεβαια αλλα τζιφος:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο το παιχνιδι δεν θελει με τιποτα να το παιξω!Αφου τελικα καταφερα μετα απο πολλα φορματ να βαλω και το net framework και το σπ3,οταν παω να ξεκινησω το social club μου γραφει το εξης:RGSC has encountered a user-defined breakpoint και σταματαει να λειτουργει!Τι ειναι αυτο παλι ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.