Jump to content



Ιός σε netbook


alexis2044

Recommended Posts

Καλά ε... Σήμερα έπεσα πάνω στον απόλυτο ιό...

Ακόμα Live έιναι. Απενεργοποιεί τα πάντα ότι του πετάω, Nod, Kaspersky, Panda, Mcafia...

Όταν ανοίγει το AV πετάει BSOD.

Με rename portable edition των NOD και Kaspersky, ανοιγουν τα av και κλείνουν.

Boot σε Safe Mode... BSOD.

Τρόπος μετάδοσης: Φλασάκια.

Πραγματικά μόνο το φορματ μου έμεινε, αν και έχω αρχίσει να αμφιβάλω :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε... Σήμερα έπεσα πάνω στον απόλυτο ιό...

Ακόμα Live έιναι. Απενεργοποιεί τα πάντα ότι του πετάω, Nod, Kaspersky, Panda, Mcafia...

Όταν ανοίγει το AV πετάει BSOD.

Με rename portable edition των NOD και Kaspersky, ανοιγουν τα av και κλείνουν.

Boot σε Safe Mode... BSOD.

Τρόπος μετάδοσης: Φλασάκια.

Πραγματικά μόνο το φορματ μου έμεινε, αν και έχω αρχίσει να αμφιβάλω :p

Αλέξη δοκίμασε κάποιο bootable antivirus CD. Σε παρόμοια περίπτωση με τη δική σου λύση έδωσε το avast με το scan πριν από την έναρξη των windows.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη δοκίμασε κάποιο bootable antivirus CD. Σε παρόμοια περίπτωση με τη δική σου λύση έδωσε το avast με το scan πριν από την έναρξη των windows.

Eτσι απο περιεργια ,δοκιμασες μονο με το avast kαι εκανες δουλεια ή απο τα πολλα δουλεψε μονο αυτο??

'μερα!

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη δοκίμασε κάποιο bootable antivirus CD. Σε παρόμοια περίπτωση με τη δική σου λύση έδωσε το avast με το scan πριν από την έναρξη των windows.

Ευχαριστώ, ο ένοχος Win32/Sality-AA.

Δούλεψε στο laptop σβήνει αβέρτα. Άτιμος ιός.

Έλα μου που όμως το Aspire One δεν έχει cd drive... μόνο με bootable usb stick το βλέπω κάτι να γίνεται αλλά έχω φάει το νετ και δεν βρίσκω κάτι σωστό.

Υ.Γ. Τελικά απέκτησε κάποιο ενδιαφέρον το θέμα, μπορεί κάποιος τρισμέγιστος μοδεράτορας να το χωρίσει;

Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ο ένοχος Win32/Sality-AA.

Δούλεψε στο laptop σβήνει αβέρτα. Άτιμος ιός.

Έλα μου που όμως το Aspire One δεν έχει cd drive... μόνο με bootable usb stick το βλέπω κάτι να γίνεται αλλά έχω φάει το νετ και δεν βρίσκω κάτι σωστό.

Υ.Γ. Τελικά απέκτησε κάποιο ενδιαφέρον το θέμα, μπορεί κάποιος τρισμέγιστος μοδεράτορας να το χωρίσει;

Thanx :)

Θέμα, νέο θέμα. Έπρεπε να το είχες κάνει από την αρχή. Ιός σε netbook και τρόπος αντιμετώπισης του λες να μην είναι ενδιαφέρον θέμα έτσι και αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Ωχου καλά, πηγαινα για φορμά. ¨:p

Λοιπόν, νταξει το ένα laptop καθαριζει, το άλλο που ειναι netbook χωρίς cd/dvd drive τι κάνουμε;

Μέχρι τώρα έχω καταφερει να μπουτάρω DOS από USB stick αλλά όχι Live cd...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.