Jump to content



chrome


VIL

Recommended Posts

γρήγορος και ωραίος αλλά πρέπει να μου πέρασε το google updater φυσικά χωρίς να με ρωτήσει και το οποίο τρέχει με το που κάνω boot χωρίς να έχω ανοίξει ακόμα το chrome

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ειπα να δοκιμασω και εγω το chrome..

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι στη διαχειριση εργασιων οταν εχω ανοιχτο το chrome με ενα tab στις διεργασιες βλεπω οτι τρεχουν 3 chrome.exe

ειναι λογικο?

το αποτελεσμα ειναι οτι χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη....

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να φαίνονται περισσότερα από ένα εαν τρέχει κάθε tab σε ξεχωριστό thread. Τώρα γιατί είναι 3 και όχι 2 είναι λίγο περίεργο αλλά όχι απαγορευτικό. Ίσως υπάρχει κάποιο επιπλέον thread για άλλες δουλειές του Chrome.

Σε ΙΕ8 με το που ξεκινάς έχει 2 iexplorer.exe To ένα είναι το GUI του browser. Τα υπόλοιπα, κάθε ένα είναι και ένα tab.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Εγώ άλλαξα τον browser. Πολύ εκνευριστικό όταν κάνει τέτοιες αλλαγές χωρίς να σου δίνει δυνατότητα να το επαναφέρεις στην παλιά εμφάνιση. Και έχει γίνει αρκετές φορές με τον Chrome αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.