Jump to content



Alphacool LCD Display - Αξίζει ?


Tasoik

Recommended Posts

Καλημέρα ενδιαφέρομαι να αγοράσω την Alphacool LCD Display 240x128 Pixel γιανα βλέπω τις πληροφορίες του συστήματος μου.

Αξίζει ?

Είναι ευκολοχρηστη ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για να μου βγάζει πληροφορίες η οθόνη του.

Δεν εχει ρυθμίσεις για φουρφρουρια ….

Είναι εύκολο να δημιουργήσω οθόνες με διάφορες πληροφορίες ?

Έχει έτοιμες να διαλέξω ποιες πληροφορίες θέλω να δω ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτη η οθονη μπορει να απεικονισει τον γραφικο ισοσταθμιστη Κοινος Spectrum Analyzer οπως ας πουμε του Winamp αλλα με τα HZ απο κατο σε καθε μπαρα οταν παιζω ενα κοματι μουσικο???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Holly mother of God bump!!

Κουεστιον: Απ όταν άλλαξα μητρική στη γιγα της υπογραφής, ανεξαρτήτως λειτουργικού (7αρια και εσχάτως 8.1) μετά τοβ τερματισμό του υπολογιστή η Alphacool παραμένει φωτισμένη. Η μητρική έχει επιλογή για always charge η κάπως έτσι στα usb αλλά το έχω απενεργοποιημένο. Any ideas;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Holly mother of God bump!!

Κουεστιον: Απ όταν άλλαξα μητρική στη γιγα της υπογραφής, ανεξαρτήτως λειτουργικού (7αρια και εσχάτως 8.1) μετά τοβ τερματισμό του υπολογιστή η Alphacool παραμένει φωτισμένη. Η μητρική έχει επιλογή για always charge η κάπως έτσι στα usb αλλά το έχω απενεργοποιημένο. Any ideas;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Είχα την οθόνη αυτή για πολλά χρόνια και είχα αυτό το πρόβλημα. Η λύση που βρήκα ήταν να κάνω έξοδο του driver της (ή της εφαρμογής της, δεν θυμάμαι ακριβώς) από το εικονίδιο στην taskbar που είχε, πριν τον τερματισμό, με δεξί κλικ και exit.

Την οθόνη την χάρισα σε ένα φίλο, διότι μετά την αναβάθμιση που έκανα στο σύστημα της υπογραφής μου, δεν συνεργαζόταν πλέον με την μητρική και οι πληροφορίες που μπορούσε να δώσει ήταν ελάχιστες, καθώς η AlphaCool είχε χρόνια να ενημερώσει τον driver της.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την οθόνη αυτή για πολλά χρόνια και είχα αυτό το πρόβλημα. Η λύση που βρήκα ήταν να κάνω έξοδο του driver της (ή της εφαρμογής της, δεν θυμάμαι ακριβώς) από το εικονίδιο στην taskbar που είχε, πριν τον τερματισμό, με δεξί κλικ και exit.

Την οθόνη την χάρισα σε ένα φίλο, διότι μετά την αναβάθμιση που έκανα στο σύστημα της υπογραφής μου, δεν συνεργαζόταν πλέον με την μητρική και οι πληροφορίες που μπορούσε να δώσει ήταν ελάχιστες, καθώς η AlphaCool είχε χρόνια να ενημερώσει τον driver της.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Όντως έχεις δίκο για τον οδηγό και πως τα φέρνει η μοίρα, σου απαντάω μόλις αφότου έκανα refresh στα 8.1 διότι ο οδηγός μετά απο 3 μέρες ρίμαξε τα πάντα στα ξαφνικάκαι είχα μπλε οθόνες αμέσως μετά από κάθε επανεκίνηση, πράγμα που έκανε τον υπολογιστή άχρηστο. Κατόπιν εορτής κατάλαβα οτι έφταιγε η Alphacool. Δυστυχώς το αξεσουάρ έχει παραμεληθεί από την εταιρεία και δεν θα έπρεπε για την τιμή που το πούλαγε. Θα την αφήσω πάνω έστω κ σβηστή!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι όσο δούλευε, μπορούσες να φτιάξεις εκπληκτικά πράγματα να σου δείχνει live, πολύ high tech. Δυστυχώς η AlphaCool εγκατέλειψε πλήρως το gadget αυτό.

Χαίρομαι αν βοήθησα σε κάτι!! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο aida 64 extreme beta εχουν βαλει υποστηρηξη για την alphacool παντως! Σιγουρα πηρε μεγαλη παραταση ζωης!!!

Πραγματικά το κακό support στην οθόνη αυτή με έκανε να μην ξανακοιτάξω προϊόντα Alphacool...

Πρώτα LCD Hype, μετά Alphacool 3 birds were sitting, με το Aida επιτέλους λίγο σοβαρό support μετά από τοοοοοσα χρόνια!

Καιρός να βγει από το ντουλάπι λοιπόν!

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.