Jump to content



Προβλημα με αναπαραγωγη HD αρχειου


pigassos19

Recommended Posts

Γεια χαρα σε όλους.

Η αδελφή μου μολις αγόρασε μια sony video camera HD και εχω ενα θεμα με την αναπαραγωγη

των αρχειων τα οποια ειναι .MTS

Περνάω στον υπολογιστη το αρχειο και κατα την αναπαραγωγη ( win media player) μετα απο λιγο μου κολλαει το βιντεο?? Το βαζω στο δικο μου υπολογιστη κ παιζει μια χαρα.

Εβαλα καινουριους drivers, το τελευταιο directx δοκιμασα κ με αλλους players αλλα τιποτα!

Μεχρι και καινουρια καρτα γραφικων της πηρα αλλα παλι τιποτα.

Ο υπολογιστης της ειναι ενας Ρ4 στα 3.4Ghz με 1GB ram & win xp sp3

Εχει κανεις καμια ιδεα??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ελα αδερφε Πηγασσε...χαθηκαμε.

Εχω μια HD Canon που παραγει αρχεια MTS. Δοκιμασε πρωτα το Media Player Classic Home Cinema. Μετα συνδιασμο MPC HC + ffdshow. Ειχα προβλημα με αυτο στον συγχρονισμο εικονας και ηχου.

Για μενα ο καλυτερος ειναι MPC HC + CyberLink x264 decoder που ερχεται με το PowerDVD 8 και εχεις και Hardware Acc που ειναι απαραιτητο στο συστημα που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Λεωνίδα!Οντως χαθήκαμε!

Ουσιαστικα κ εμενα αυτο που κανει οταν κολλαει ειναι προβλημα στο συγχρονισμο εικονας - ηχου!

Δοκιμασα το powerdvd αλλα αυτο δε μου τα επαιζε καθολου( θα το ξαναδοκιμασω αν ειναι)

Τωρα σχετικα με τους codec τηε εχω βαλει οτι κ σε εμενα δηλαδη το τελευταιο k-lite codec pack! Στο δικο μου pc παντως παιζει ενω στο δικο της οχι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν παιζει στο PowerDVD ομως παιζει στο Media Player Classic με τον x264 decoder του PowerDVD. Με ποιο player το παιζεις εσυ?

Το προβλημα στον συγχονισμο μπορει να προκαλειται και λογω αδυναμης CPU.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.