Jump to content



Κάρτα γραφικών με χαμηλή κατανάλωση...


Jaco

Recommended Posts

Χμμ... ευχάριστη έκπληξη...

Σύνολο...:

x264 - 1080p

3apxspka985y2hf2faxq.png

και

n2c2vkkfm6yz7ztq7rle.png

To activity της κάρτας μόνο μια φορά το είδα να ξεπερνάει το 8%, ακόμα και στις δυσκολες σκηνές που ο Λ κάνει χορευτικά πάνω στην άμμο στις θερμοπύλες και σφάζει σε slow motion κόσμο, κυμαινόταν από 5 έως 6%...

Μια χαρούλα... τελικά μου έκατσε καλά αυτή η κάρτα και κυρίως για τα 2 dvi της... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Δυστυχώς το link για την κάρτα λέει ότι το προιόν δεν είναι πλέον διαθέσιμο.

Ψάχνω κάτι αντίστοιχο, δηλαδή με ενδιαφέρει το dual monitor κατα προτίμηση με dual dvi,

από την άλλη στο συγκεκριμένο pc δε με απασχολεί HD playback ή παιχνίδια.

Επειδή έχω βολευτεί χρόνια τον driver της nvidia, είδα της εξής κάρτα http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1151827

Αλλά αν οι driver της ΑΤΙ δουλεύουν ok για dual και υπάρχει καλύτερη κάρτα με τα παραπάνω λεφτά, σας ακούω με προσοχή...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τώρα την Asus HD3650 Silent Magic, αν θες το ίδιο που ήθελα και εγώ, δηλαδή χαμηλή τιμή, αθόρυβη και 2πλο dvi, τότε δε νομίζω ότι θα βρεις άλλη καλύτερη... υπόψη δεν παίζω παιχνίδια με αυτήν για να σου πω εντυπώσεις...

Θα την βρεις σε άλλα μαγαζιά... πχ εδώ ή ψάξε στο skroutz... κανά 50άρικο έχει...

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη έχει ένα μικρό bug η κάρτα, το οποίο είναι το εξής, όταν τα monitors μπαίνουν σε sleep mode, τότε για κάποιο λόγο όταν κουνήσεις πάλι το mouse για να δεις desktop, τότε οι οθόνες δεν ανάβουν ξανά... Για να το αντιμετωπίσεις αυτό...:

Display Properties -> Screen Saver -> Power -> Turn off monitor -> Never

και ενεργοποιείς το screen saver αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.