Jump to content



4870x2 games error....


vagos2221416003330

Recommended Posts

το πρόβλημα είναι ότι βλέπω άλλα άτομα με την ίδια κάρτα να παίζουν σε αναλύσεις 2560*19χχ όλα τα φίλτρα τέρμα και όλα τα γραφικά full και να παίζουν με 80-90fps..

με 30-40fps σε 1280χ1024 με τα γραφικά στο very high και χωρίς φίλτρα έπαιζα και με την 9800gtx+ μου...δεν ήταν ανάγκη να σκάσω 400€ για να παίζω το ίδιο με πριν..

Στην αναλυση που αναφερεις quad sli με 295gtx καθως και crossfirex με 2χ 4870x2 το framerate ειναι κοντα στα 10-15 fps και με φιλτρα φυσικα ολα ανενεργα.:p

Link to comment
Share on other sites

μα άμα στα 1280*1024 έχω 35-45fps άμα βάλω μεγαλύτερη ανάλυση θα πιάσω ακόμα λιγότερα fps........

τι ρολόγια είχε η 8800 σου???

η 9800 μου είχε 1ghz gpu, 2500mhz ram και ήταν με 1gb ram όχι η απλή 512άρα....

ο cpu μου είναι q9550 στα 3,83ghz..... πως να με κόψει????

δεν παίζει σε τέτοιες αναλύσεις και χωρίς φίλτρα να έχεις 10-15fps... άντε με μια 4870χ2 να γίνεται.... με 2χ295gtx ή 2x4870x2 απλά δεν παίζουν τέτοια fps.....

νομίζω πως δεν έχουμε μέτρο για τα fps.... κάτω απο 30fps ένα game δεν είναι πλέον Game...είναι κινούμενα σχέδια....

στα 15fps είναι σαν powerpoint....

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις φίλε μου με μια 4870χ2 και με φιλτρα απενεργοποιημένα τα Frames θα έπρεπε να ήταν πολύ υψηλότερα, όταν εγκατέστησες τους drivers της Ati ΄εκανες καθαρή εγκατάσταση?έβγαλες όλους τους παλιούς απο την προηγούμενη κάρτα?Δοκίμασες Format?εισαι σε φρέσκο σύστημα?σε 1280χ1024 τα frames επρεπε να ειναι κοντα στα 50

http://www.guru3d.com/vga/vga-crysis.png

Link to comment
Share on other sites

το setup με τα vista ultimate sp1 32bit είναι φρέσκο.. είχα xp αλλά δεν έπαιζε ο ένας gpu οπότε πέρασα vista ultimate 64bit αλλά είχα κάτι ασυμβατο/ες και τώρα έβαλα vista sp1 32bit και όλα τα άλλα είναι οκ... από Bench καλά είμαι... πέρασα και 9,1 τπτ....

ακόμα με 35-45fps παίζω...

Link to comment
Share on other sites

το setup με τα vista ultimate sp1 32bit είναι φρέσκο.. είχα xp αλλά δεν έπαιζε ο ένας gpu οπότε πέρασα vista ultimate 64bit αλλά είχα κάτι ασυμβατο/ες και τώρα έβαλα vista sp1 32bit και όλα τα άλλα είναι οκ... από Bench καλά είμαι... πέρασα και 9,1 τπτ....

ακόμα με 35-45fps παίζω...

35 με 45 δηλ. Μ.Ο.40 καλά είναι νομιζω για την 4870χ2 οπως δειχνει και το πινακακι που εβαλα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω..... ο ένας πυρίνας απλά καθότανε στα xp..... και με το που έβαλα vista όλα καλά εκτώς από τα games....είναι καλα 35-45fps(δεν παίζει όλη την ώρα με 45fps απλά έπιασε και τόσα.....) σε 1280χ1024???και χωρις φιλτράκια????Εμένα δεν μου αρκούν....

και γενικά απογοητευτικα πολύ......

άμα πάρω καμιά καρτούλα για physx λέτε να πάει καλύτερα???

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω..... ο ένας πυρίνας απλά καθότανε στα xp..... και με το που έβαλα vista όλα καλά εκτώς από τα games....είναι καλα 35-45fps(δεν παίζει όλη την ώρα με 45fps απλά έπιασε και τόσα.....) σε 1280χ1024???και χωρις φιλτράκια????Εμένα δεν μου αρκούν....

και γενικά απογοητευτικα πολύ......

άμα πάρω καμιά καρτούλα για physx λέτε να πάει καλύτερα???

Δεν στέκει αυτό που λες.Δοκίμασε πάλι με τα XP και μετά κάνε οτιδήποτε άλλο...:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

τώρα που να βρω pc να βάλω την κάρτα?????

και με xp να ΞΑΝΑδοκιμάσω τι θα γίνει???θα παίζω στα xp??? με dx9???

Απλά να δεις άμα έχεις διπλάσια fps στα XP τότε κάτι παίζει στα vista.Εγώ τη τελευταία φορά που προσπάθησα να βάλω vista τα ξήλωσα σε μία μερα.Ούτε το rivatuner δεν μπορουσα να κάνω να δουλέψει.Δεν είναι κατάσταση αυτή με την ψηφιακή υπογραφή των προγραμμάτων.:OT:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, επειδή ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα, μου θυμίζει το πρόβλημα που είχα εγώ με την 4870χ2, θέλω να σε ρωτήσω, αν έχεις περάσει τίποτα προγράμματα που ενδέχεται να δίνει μαζί η Sapphire, για έλεγχο θερμοκρασιών, fan control κτλ. Γιατί έτσι είχα περάσει και εγώ παρόμοια προγράμματα που έδινε η Αsus σε cd μέσα στην συσκευασία και με το που τα απεγκατέστησα, δεν υπήρχε ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα.

Ξέρεις.. όποιος καεί με τον χυλό.......:...:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είχα περάσει κάτι χαζομάρες που έδινε η sapphire αλλά μετά το format τπτ....

έτρεξα χθες το grid.... όλα τα γραφικά στο full και με φίλτρα όλα τα πάντα και έχω 70fps minim, 100fps μέσο όσο και 150fps max....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.