Jump to content



Πρόβλημα με δίκτυο


billis_kou

Recommended Posts

Αυτο το βημα το εκανες ?

Ναι φίλε μου το βήμα αυτό το έχω κάνει. Τα pc είναι στο ίδιο workgroup. Μόνο που τώρα είμαι στην δουλειά και ότι μου προτείνετε θα το κάνω το μεσημέρι που θα πάω σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

εχεις τσεκαρει μηπως σε κοβει firewall ??

εντιτ > αν και ξαναδιαβαζοντας τα προηγουμενα μαλλον δεν οφειλεται σ αυτο (αν εχεις μονο antivirus)

δοκιμασε να απενεργοποιησεις και το firewall των windows

πιο πολυ για 'δικαιωματα' δειχνει να ειναι το προβλημα > αν κανεις logoff ,μηπως εχεις εκτος τον δικο σου λογαριασμο ΚΑΙ admin ??

αν μπεις με safe mode μηπως εχει και admin λογαριασμο ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις τσεκαρει μηπως σε κοβει firewall ??

Έχω κάνει τα πάντα. Μέχρι και firewall και antivirus έκλεισα, ίντερνετ κανονικά τα ping από cmd κανονικά αλλά τα pc από network places δεν κοιτιούνται με τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τα πάντα. Μέχρι και firewall και antivirus έκλεισα, ίντερνετ κανονικά τα ping από cmd κανονικά αλλά τα pc από network places δεν κοιτιούνται με τπτ.

Ασε το networkplaces και κανε αυτο που σου ειπα...

Search -> for files & folders -> other search options -> computers or people

αν ειναι να δει τον απεναντι απο εκει θα τον δει σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες σήμερα ως δια μαγείας κάνοντας search με το ip βρέθηκαν τα pc κοιτάχτικαν και όλα δουλέυουν μια χαρά. Ευχαριστώ πολύ όλους για τις άμμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.