Jump to content



samsung 2333HD


amartolos

Recommended Posts

ενω πηγαινα για samsung T240hd ειδα αυτην η οποια ειναι full hd με 1920 x 1080,το μονιτορ αρχικα προοριζεται για tv και αργοτερα θα αντικαταστησει την sony στον υπολογιστη... http://www.officedepot.com/ddSKU.do?level=SK&id=896310&cm_mmc=InternalEmail-_-20081125SneakPeekBlackFri-_-MiniFeature%20-_-LCDTV

ερωτηση

η αναλυση απο οτι ειδα 1920χ1080 δεν ειναι και ιδιαιτερα διαδεδομενη οπως ειναι η 1280χ1024 η 1920χ1200 κτλ θα εχω προβλημα μη υποστηριξης με τα παιχνδια???

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζουν ολα τα παιχνιδια τετοια αναλυση ,αλλα μην μασας. Κατεβαινεις στην 1680χ1050 και εισαι κομπλε. Επισης στην συγκεκριμενη αναλυση θα απολαμβανεις ταινιες(δεν θα εχει τις black bars πανω και κατω)

Link to comment
Share on other sites

Interpolation settings

Αν και έχω χάσει επαφή, δεν νομιζω οτι με τα παιχνίδια θα εχει κανένα πρόβλημα ως προς την ανάλυση.

εκτος αν θελει κανα πολυ παλιο.

μαλλον ετσι πιστευω κι εγω εδω δεν εχει διαφορα η sony που εινα 5 ετιας μονιτορ, ειτε παιζω σε 1280χ1024 ειτε σε 1024χ768 θα εχει η samsung?

και κατι τελευταιο με την εγγυηση τι παιζει στην samsung??στα 7 pixel ειναι ακομη??

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ετσι πιστευω κι εγω εδω δεν εχει διαφορα η sony που εινα 5 ετιας μονιτορ, ειτε παιζω σε 1280χ1024 ειτε σε 1024χ768 θα εχει η samsung?

Όχι, εννοούσα οτι με τα παιχνίδια δεν θα εχεις πρόβλημα γιατι θα υποστηρίζουν 16:9 ανάλυση.

Αν παίζεις σε 16:10 σε monitor με 16:9 προφανώς και θα έχεις προβλήματα γεωμετρίας.

Έμενα θα με πείραζε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

λοπον

με την οθονη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αλλα θα ηθελα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης γυρω απο την βαση της , υπαρξη δυνατοτητας ρυθμισης σε υψος καθως και λειτουργια gamma control στο osd μενου της -για να μην χρησιμοποιω την αντιστοιχη λειτουργια απο την καρτα γραφικων-

απο εκει και περα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, πανω απο ολα η οθονη αν και 23αρα δεν με κουραζει καθολου καθομαι σε αποσταση μισου μετρου και δεν αισθανομαι την παραμικρη κουραση η ζαλαδα ακομη και μετα απο πολυωρη χρηση, σε περιβαλλον windows και web και σε αναλυση 1920χ1080 τα εικονοστοιχεια και οι γραμματοσειρες αποδιδονται σε μεγαλυτερη διασταση απο οτι αποδιδονταν σε 1280χ1024 σε 17αρα -αν και πιστευα το αντιθετο οτι οσο αυξανεται η αναλυση τοσο μικραινουνε τα εικονοστοιχεια -

-μη native αναλυσεις

οι μη native αναλυσεις δεν ειναι ολες το ιδιο πχ σε 1680x1050 η οθονη ειναι αριστη -για 1 εβδμαδα μαλιστα την δουλευα εκει -την ειχα ξεχασει με τις δοκιμες- και δεν ειχα καταλαβει το παραμικρο..σε 1440χ900 ειναι επισης πολυ καλη κτλ κτλ αντιθετα σε 1280χ1024, 1360χ748 κτλ η οθονη βγαζει θολουρα, ενω στις υπολοιπες αναλυσεις

1600χ1200, 1360χ1024 η οθονη σου βγαζει μηνυμα μη ιδανικης λειουργιας(?????) κτλ κτλ αν και οπως ειναι δεν υπαρχει κανενας λογος να φυγεις απο την native αναλυση ...

παιχνδια

η χαρα του gaming , την οθονη την πηρα αρχικα για τv με σκοπο αργοτερα να αντικαταστησει την 17αρα απο το pc,χρειαστηκαν μολις λιγα λεπτα gaming για να αντικαταστησω την 17αρα αμεσως και παντοτινα...:jump:

ταινιες

-σαν hd δεν μπορω να την κρινω και αυτο γιατι δεν την εχω δοκιμασει διπλα σε καποια αλλη συσκευη, 2-3 ταινιες 1080p που κατεβασα απο το νετ μια χαρα εικονα ειχανε αλλα και παλι δεν νομιζω οτι καποιος που θελει hd και εχει απαιτησεις θα το αναζητησει σε μια 23αρα(νομιζω δηλαδη...)...απο την αλλη σε divx avi κτλ δεν βλεπεις τις μαυρες οριζοντιες γραμμες

tv tuner

μερικα καναλια τα πιανει αριστα και αλλα με θορυβο , αυτο μαλλον δεν εχει να κανει με το μονιτορ αλλα με το αν εχεις η οχι καλο σημα, πχ μαζι με αυτην πηρα και μια samsung 26αρα η ληψη ειναι ιδια πχ αν στην τv ειναι χαλια το mega θα ειναι χαλια και στο monitor, απο εκει και περα η αποδοση χρωματος και γενικα η εικονα που βγαζει δεν μπορει σε καμια περιπτωση να συκριθει με μια καλη τv, αλλα ας μην ξεχναμε οτι η οθονη ειναι αρχικα μονιτορ με ενσωματομενο tv tuner και δεν νομιζω οτι κατασκευαστηκε για να καπελωσει stand alone τv μοναδες,

γενικα η υπαρξη tv τuner σε μονιτορ υπολογιστη για καποιον σαν εμενα που βλεπει 2 ωρες τηλεοραση max την εβδομαδα και ειναι μπροστα στον υπολογιστη 20 ωρες μονο θετικη μπορει να ειναι και σιγουρα ειναι ενα χαρακτηριστικο που θα το (ξανα) αναζητησω στο μελλον απο το να δωσω λεφτα για stand alone tv για το δωματιο που βρισκεται ο υπολογιστης οπου απλα δεν την χρεαζομαι..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγινα και γω κατοχος αυτης της οθόνης. Πέρα από τον ήχο σε όλα τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.

Έχω ένα προβλημα όμως. Συνδέω ένα sony vaio vgn-fz21z με hdmi και δεν παίζει ο ήχος. Το ίδιο καλώδιο και τον ίδιο υπολογιστή τον σύνδεσα σε μια τηλεόραση samsung 26" και έπαιζε άψογα παρόλα αυτά.

Τι μπορεί να φταίει; Μπορει καποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Εγινα και γω κατοχος αυτης της οθόνης. Πέρα από τον ήχο σε όλα τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.

Έχω ένα προβλημα όμως. Συνδέω ένα sony vaio vgn-fz21z με hdmi και δεν παίζει ο ήχος. Το ίδιο καλώδιο και τον ίδιο υπολογιστή τον σύνδεσα σε μια τηλεόραση samsung 26" και έπαιζε άψογα παρόλα αυτά.

Τι μπορεί να φταίει; Μπορει καποιος να με βοηθήσει;

Τελικά ήταν το καλώδιο. Δεν κάνει αυτό που πουλάνε για ps3 ενω ενα crystal audio ενα άλλο απο τοπικό κατάστημα 5 μέτρα δουλεύει άψογα.:banging::banging:

Ενα κινεζικο mini hdmi σε hdmi πάλι δεν δουλεψε.. Δεν το βλέπει καν...:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.