Jump to content



Τι επεξεργαστές μπορώ να χρησιμοποιήσω με μια ASUS m2N32 Sli Deluxe;


scider

Recommended Posts

Ρε παιδιανα ρωτησω και εγω.. εχω μια mobo ASUS m2N32 Sli Deluxe και αυτη τη στιγμη εχω πανω της εναν AMD Athlon 64 X2 AM2 3800+ ... αν κανω το τελευταιο bios update λογικα θα μπορω να χρησιμοποιησω τους τελευταιους athlon..

ton AMD Athlon Black Edition που προτεινει ενα παιδι πιο πανω θα μπορεσω να τον χρησιμοποιησω?

η απλα να παω για τον amd 6000+ ?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω bios για υποστήριξη του 7750be αλλά βλέπω πως με ένα bios update στο (1903)μπορείς να βάλεις επάνω έναν ωραιότατο τετραπύρηνο AMD PHENOM X4 9850 που πιστεύω πως θα ήταν και η καλύτερη αναβάθμιση για το υπάρχον σύστημά σου!!!

Τον 9850 μπορείς να τον βρείς στα παρακάτω καταστήματα!

http://www.skroutz.gr/s/41975/AMD-Phenom-X4-Quad-Core-HD9850-Box.html?keyphrase=9850

Το cpu support list της μητρικής σου είναι το παρακάτω ! Δες και τους υπολοίπους phenoms !

http://support.asus.com/cpusupport/cpu_support_right_master.aspx?type=1&name=M2N32-SLI%20Deluxe&SLanguage=en-us

Toυς 9600 και 9500 μην τους κοιτάς έστω και για μεταχειρισμένους γιατί είναι b2 stepping και έχουν bug!

Link to comment
Share on other sites

δλδ εισαι υπερ του Χ4 9850 .. φανταζομαι παντως καμια σχεση με τον 3800+ χ2 που εχω τωρα.. εχω ενα Tagan 750W , asus 9800GTX , 2 gb ram και 2 σκληρους .. δεν νομιζω να αντιμετωπισω προβλημα με την τροφοδοσια ε ? ( δε ξερω ποσο ρευμα μπορει να ρουφαει )

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την τροφοδοσία! Τα 750watt είναι πολλά ακόμα και για το νέο σύστημα! Πριν βάλεις τον επεξεργαστή επάνω κάνε update bios στο τελευταίο!

Ο επεξεργαστής είναι πολύ ποιο δυνατός από τον 3200+ που έχεις! Αξίζει η αναβάθμιση !

Φαντάσου πως εγώ έχω τον x4 9950 και τον x2 6000+ (3ghz) και η διαφορά είναι παραπάνω από εμφανής!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.