Jump to content



Αναζήτηση γρήγορης και μεγάλης Compact Flash


dubber

Recommended Posts

κάτι πολύ καλό σε ταχύτητα και τιμή σε CF? Τουλάχιστον 8Gb καθώς ακόμα και τα 8 τα έχει για πρωινό η D300.

Δυστυχώς με μέτριες κάρτες δεν πιάνεις τα 9fps με τίποτα! Βασικά ούτε 5...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πόσταρα συγκριτικό από TomsHardware για αυτό ακριβώς το θέμα.

Μισό να στο κάνω λίνκ πάλι.

EDIT

http://www.tomshardware.com/reviews/sdhc-memory-card,2143.html

Πάντος όπως το βλέπω ούτε με την Lexar θα πιάσεις τα 9...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ψάχνεις κάτι σε SanDisk Xtreme IV ή Transcend 300x (μαύρες ετικέτες). Δυστυχώς, δεν βρήκα κάποιο review (πόσο μάλλον συγκριτικό). (βρε, μπας και να κάναμε εμείς ένα; :p)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα ωά :p

Μιλάμε για το 2πλάσιο σχεδόν frame rate. Αυτός από ό,τι λέει έχει περίπου 15mb per pisture. Εγώ δυστυχώς 25.

Δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα αλλά μάλλον θα πρέπει να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα είχε πάρει το μάτι μου ανταπτοράκι που του έχωνες sd και έμπαινε σε cf. με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτo. Πιστεύω θα σε βολέψει αν σε συμφέρει οικονομικά να αγοράσεις μαζί με αυτό μια μεγάλη SD αντί για μια μεγάλη cf.

Link to comment
Share on other sites

από αυτά που διάβασα τότε που το έψαχνα έλεγαν πως δεν υπάρχει μείωση στην ταχύτητα της SD ( ή τουλάχιστον δεν ήταν αισθητή). στην πράξη δεν είμαι σίγουρος για το αν ισχύει αυτό αν και η λογική λέει ότι δεν θα πρέπει να υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.