Jump to content



Mount monitor on wall


Jerry007

Recommended Posts

εγω αυτο εδω ειχα δει και μου αρεσε αλλα δε ξερω αν μπορει να βρεθει πουθενα....:

θελω να το βαλω στον τοιχο διπλα στο κρεβατι μου και να μπορω να εχω την οθονη στον τοιχο οταν δε χρησιμοποιειται, αλλα οποτε θελω να αραζω στο κρεβατι και να τη φερνω μπροστα μου...

Φαινεται πολυ βολικη αυτη η τεραστια ελευθερια κινησης που δινει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε λίγο καιρό θα γίνει η άφιξε του νέου γραφείου μου και σκέφτομαι σοβαρά την τοποθέτηση της οθόνης στον τοίχο πίσω του.

Έχω μια Samsung 2232BW αλλα απο ότι βλέπω δεν έχει τρύπες για να επιτρέπει το βίδωμα μιας βάσης για την τοποθέτηση στον τοίχο... :tomato:

Τι παίζει?Μήπως η samsung έχει βγάλει καμιά δικιά της βάση?Γενικά υπάρχει τρόπος να την βιδώσω στον τοίχο?(Χωρίς mod γιατί δεν θέλω να χαλάσει η εγγύηση της(2 χρόνια ακόμα...) :hm:

Ideas?

Πιστεύω πως μπορείς να φτιάξης μόνος σου μια βάση είτε να είναι σταθερό στον τοίχο είτε με ένα μπράτσο για να την μετακινείς δεξιά – αριστερά .μπορείς να χρησιμοποιήσεις φιλά αλουμινίου και με το κατάλληλο χρώμα πιστεύω πως θα βγει μια πολύ ωραία βάση

χωρίς τίτλο.rar

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βασικό για αυτές τις βάσεις :D γραφείου είναι ο περιορισμός του βάρους της οθόνης που μπορούν να σηκώσουν...

ΠΡΟΣΟΧΗ να τσεκάρουμε τους περιορισμούς τους πριν αγοράσουμε και βρεθούμε προ εκπλήξεων...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα εδω emmk501b.jpgemmk501b-lcd-arm.jpg , μεχρι την αλλη εβδομαδα πιστευω θα μου εχει ερθει..οποτε και θα σας πω εντυπωσεις

Χαρακτηριστικα

* Vast movement range

* Highly aesthetic ...:p Εννοειται τι αλλο θα επαιρνα??

* Extends up to 585mm from mounting position

* Provides up to 460mm of height adjustment

* Desk clamp or bolt through desk fitting

* Supports monitors up to 11.5 Kg's each

* Monitors can tilt, and rotate up to 360 degrees

* Cable managed on underside of arms

* Touch screen stable

* Βlack finish

* Supplied with 75mm and 100mm VESA interfaces

Link to comment
Share on other sites

μ ενδιαφερει και μενα μια τετοια βαση !

με προβληματιζουν τα καλωδια ομως (στις φωτο αλλα και στο βιντεο ΔΕΝ τα δειχνουν)

θα χρειαζεται εξτρα μηκος ? +καποιο τροπο δεσιματος στο μπρατσο (δεματικα πχ ) για να μην κρεμονται σαν χταποδι ......

Link to comment
Share on other sites

μ ενδιαφερει και μενα μια τετοια βαση !

με προβληματιζουν τα καλωδια ομως (στις φωτο αλλα και στο βιντεο ΔΕΝ τα δειχνουν)

θα χρειαζεται εξτρα μηκος ? +καποιο τροπο δεσιματος στο μπρατσο (δεματικα πχ ) για να μην κρεμονται σαν χταποδι ......

το video μαλλον δεν εκανες καν τον κοπο να το δεις γιατι δειχνει καθαρα τι γινεται με τα καλωδια :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.